Téma: HK990 - kupit?

Zdravim pani,

naskytla sa mi moznost kupit zachovaly a s veskerym prislusenstvom zosik slusnej triedy,
spicka od HK, ktoru asi vacsina z vas bude poznat. Musim sa ale rozhodnut docela rychle
a preto sa obraciam na vas s radou, ci je primerana cena 28 tisic za 26 mesiacov stary
kusok, kde je v cene i nasledovne:

KABELGURU-LAPP 2m délka - povodna cena1800Kc
Symetrický kabel KABELGURU XLR, délka 1m - povodna cena 1600Kc

Sli by ste do toho?

(upravil divnypocit 24. 10. 2016 12:43)

Re: HK990 - kupit?

Kup Dpa 222 smile ušetřiš min 10 000kč, budeš mít něco,  na co jsou náhradní součástky a budeš mít něco, co vydrží rozhodně déle než ten HK smile zvukově bude dpa na dobré urovni a dost pochybuju, že by ho ten HK mohl přehrát smile 28 000kč je dost, odejde ti tam časem ovládání hlasitosti apod ... nebo nějaký IO co už nepůjde sehnat.

a za ušetřených 10 000kč můžeš koupit celkem slušný D/A převodník pro to dpa smile

Re: HK990 - kupit?

HK990 je velice slušný zes, se solidním měřením a dobrým dacem (AD1955), ta 222 těžko dodá 150 do osmi a 300 do čtyř, navíc je vše v jedné krabici...
Jen ta cena je dost vysoká, kabely ať si prodávající klidně nechá a sleví ti. Cena 28 je dost vysoká, mám pocit že ke konci se dal koupit něco přes 30k, za 20-22k by to byl dobrej kup.

(upravil Spirit 2. 11. 2016 12:32)

Re: HK990 - kupit?

No to je prave ono.. On sa uz neda zohnat a pritom to bol vynikajuci zosik (tie konce v spickach davaju az 300A, co sa len tak bezne nevidi). A/B zone na bedne velmi potesi, kedze mam pasivne monitory vedla PC a zaroven stlpy pred TV. A nenasiel som nic komercne, co by hralo pri podobnej kvalite a zaroven mi zvuk HK velmi vyhovuje. Bojim sa len toho ako bolo spomenute, ze nieco casom odide. Aj ked by nemuselo len tak hned, ma 2 roky a HK AVR 5550 mam doteraz a ma uz cez 10 rokov. Co sa tyka DACu, tak mam Schiit Bifrost s upravou Uber. To si myslim, ze spokojne postacuje.

/A co sa tyka vykonu, HK ideal, pretoze planuje bedne s vyssou zatazitelnostou (250-300W), zdvojenymi basovymi menicmi a dostatocnou rezervou pre moj docela rozmerny pokoj, kde hlavne stlpy zaroven zastupuju absenciu subaku (ktory nechcem) nie len pri filmoch. Teraz mam Infinity Reference 61 MKII, ale dosluzili a obzeram sa po nejakej schopnejsej nahrade, ale to je uz na ine vlakno...

Re: HK990 - kupit?

Tak je na ceste banana2

Re: HK990 - kupit?

Tak pak poreferuj jak to hraje a jak jsi s ním spokojený. Za kolik se ti ho nakonec podařilo sehnat ?

Re: HK990 - kupit?

28k.. Nic extra, ale prachy sere pes. Chcem kvalitku a podanie HK zosikov milujem. smile

Cením si ho na 28000,-kč.Cena je pevná.K tomu přidám zdarma sítový kabel KABELGURU-LAPP 2m délka,cena byla 1800kč. Dále přidám symetrický kabel KABELGURU XLR,délka 1m,cena byla 1600,-kč.

Tedka este vyriesit nahradu za dosluzile Infinity Reference 61 MKII hmm

Re: HK990 - kupit?

Sice už jsi koupil zesilovač, ale svůj názor napíšu i když Tě to nemusí zajímat smile Pokud bych kupoval nový zesilovač, šel bych nejspíš do BV audio.

Co se týče reprobeden, budeš stavět nebo kupovat?

Web

Re: HK990 - kupit?

Nene, zaujima ma kazdy nazor. smile Pred 5 rokmi by som urcite staval bedne, ale tedka nevim nevim.. Asi maximalne by som zadal na zakazku nejakemu sikovnemu konstrukterovi/stolarovi a siel podla dobre osvedceneho projektu, ale najviac ma laka vziat trebars nieco z hifibazar.cz, kludne pouzite, mavaju tam casto zaujimave kusky a so slusnou zlavou. Mojou podmienkou je vysoka zatazitelnost a opravdu slusne podanie spodneho pasma, pokial mozno so zaberom uz od cca 25Hz. Tedka co mam tie Infinity Reference 61 MK2, tak BR maju ladeny na 30Hz a opravdu som s ich zvukom velmi spokojny, zaberaju pekne zdola a maju aj slusnu vykonovu rezervu, takze ak to trochu osolim, ci uz pri muzike alebo filmoch, tak rozhodne nenastane situacia, ze by nestihali a nedokazali mohutne ozvucit cely objem v relativne velkej miestnosti. Ja by som ich najradsej dal niekomu zrepasovat, ale bohvie ako by to dopadlo s neoriginalnymi zavesmi a vobec.. sad A co hovorite na Infinity Kappa 8.2i II za nejakych 23k? Len mam zase obavy zo zivotnosti, ked mozu mat kludne i 20 rokov. hmm

Re: HK990 - kupit?

Tak som nieco nasiel:

http://www.ebay.com/itm/Reparatursatz-I … SwBLlU~Sn2

http://www.ebay.com/itm/Infinity-Refere … Sw8w1X2~mx

Tak asi tu jednu sadu objednam a medzicasom zrepasujem tie 61MK2.

(upravil Spirit 9. 12. 2016 12:44)

Re: HK990 - kupit?

Zosik je doma a hraje nadherne! smile Po novom roku ma cakaju dalsie 2 veci - kupit slusne stlpy a upravit akusticky miestnost. Zatial trpia jak stlpy, tak bohuzial i nearfield monitory, tie hlavne v basovom pasme. Baffle step miestnosti ci ako sa tomu odborne hovori.. Asi som uz rozmazleny a rad by som sa priblizil mojej osobnej referencii - Bifrost Uber + Lyr 2 + Audeze LCD2. Ale to bude chciet este vela trpezlivosti a hlavne penazi. big_smile