Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 8 z 8)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8

RSS

Příspěvky [141 až 146 z 146]

(upravil stiglitz 4. 12. 2014 0:01)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Tak, předchozí není dočasně aktuální, mám ale jinou prosbu, musím vymyslet na polskou unitru Fonicu 500 celý headshell. Koupil jsem tenhle stroječek jenom kvůli víku, za celých 80 kaček na Aukru, ale teď jsem jej vytáhnul z depozitu, prozkoumal, a vlastně mi ho přišlo líto, i když je to levná sračka. Určitě lepší než NC300, už jenom protože má antiskating, stroboskop s pitch, i když konstrukce je stejně plastová, jako u NC300. Ale má minimum naběháno, protože krom několika rýh na víku a panelu je bez známek používání, to plexi je jinak jako nové.
Chybí headshell, původní není, a tak se zeptám, jestli se dá odvodit nějak ta původní geometrie, a následně asi nastavit pomocí protraktoru, že...

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Udělej něco podobného a nemusíš se starat o původní geometrii.
http://www.soundscapehifi.com/m2-headshell.gif

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Díky za tip, už to mám tak nějak vykoumané. Díky. Jde mi hlavně o přibližnou délku, protože původní headshell je asi dost dlouhý.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Koupil jsem v bazáči minule NC300, a všechno to fungovalo normálně, ale teď jsem to zkusil zapojit, protože jsem objevil ve svých zásobách ještě jednu VM něco, nevím, ale potřeboval jsem ji zkusit, jestli hraje. Tak jsem položil desku na talíř, a hle: gramofon se roztočil obráceně. pak zase správně, a pak zase opačně. Takže kondenzátory jsou v kopru? Mám pocit, že když jsem to měl kdysi rozdělané, jsou tam hovňáky! Ne?

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

jasně, rozběhovej kondík KO. Zavčasu ho vyměň, může ssebou vzít i motor. Jakej je tam přesně typ netuším.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Jsou tam hovňáky. Takže v zimě se na to podívám důkladně. Díky za potvrzení, toho, co jsem si myslel.

Příspěvky [141 až 146 z 146]

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£