Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Autohifi » Vyber 15" reproduktoru do subbasu

  Stránky: ««« 1 2 3 4

RSS

Příspěvky [61 až 69 z 69]

(upravil BlackRider 16. 10. 2016 8:22)

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Jako dvě patnáctky už je masakr, to už musí jít i spotřeba nahoru... smile O tom, že to tehdejšímu zákazníkovi bylo jedno, předpokládám, nemluvím.
Takže 2x15" hrály do celýho kufru, nebo tam byly ještě nějaký ozvučnice?

Pravda, Tomáši, co máš za auto?

Edit:
Můj subwoofer:
https://s13.postimg.cc/74lumozfn/rozlo_en_sestava.jpg

Nakonec jsem zaslapil ten obedlínkovej BR a dal z boku ø50 trubku. Ten ostrý 90° zlom rozhodil ladění v původní variantě BR nátrubku.

Web

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Je to samozřejmě cesta, no zase ne každý si chce dobastlit auto. Tohle je už totižto trošku extrém.

(upravil Otas 16. 10. 2016 9:52)

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Tesla 15" - vsadil bych opět smile na ARA9918 - tedy s Alnico magnetem.
Popřípadě jejich nuance (s Alnico Tesla) od starého Andreje Cimbaly, ty hrály zvukově ještě příjemněji. Jen zkuste do simulací nasázet parametry zmíněných nuancí (solím je z hlavy, snad si je pamatuji správně): Fs 33, Qts 0,27, Vas 227, Mms 75, Cms 250, Bl 20,8, Re 7,1, SPL 96,3... (měřeno u Huberta na Mellise).

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Ahoj, sakra to je doba... No, starnem -)))

K autu, ja mam starsiho baworaka, chtel jsem ho poslat uz do sveta ale bohuzel diky tomu kam se ty nove auta řítí jsem dospel k nazoru ze jeste par let spolu budem, nesere se, poridil jsem ho jako trilete auto kdy german koupil nove a to mirne ojete poslal do sveta. Nastesti mam "kombajn" takze s prenosem nebudu mit zadny problem. Bohuzel ale moje zastavba musi byt a bude neviditelna, kvuli toho nemam to misto pro zesilovace.

Novejsi baworaky maji standartne "tripasmove" instalace ve ctyrech kvalitativnich stupnich kde prvni stupen je fakt pruser, druhy jenom pruser, treti nic moc pro narocneho cloveka a ctvrty by mohl byt temer dokonaly, jenze to by stalo o deset eur vyrobne vic, takze nic... U toho nejvyssiho audia mne straslivym zpusobem drazdilo naladeni, deleni je tam aktivni, ma to svuj vlastni DSP, basaky pod sedackama sly moc vysoko, dunelo to a hucelo, coz bych jeste prezil, protoze se to ekvalizerem dalo nejak nastavit, ale straslivym zpusobem mne sraly ty koncove stupne. Stary sedmickovy baworak s logicem hral mnohem prijemneji, protoze v te dobe jeste to svinske "decko" neznali... Posledni kapka byla ze jsem slysel jinou trojku ktera hrala velmi, ale fakt velmi dobre a pritom vse skryte. Nevim co tam mel, nemel jsem cas se tam podivat, pak na to pozapomnel a mezitim bylo auto pryc. To byl impuls k tomu ze jsem to nejlepsi firemni audio cele vyhazel, prodal a snazim se udelat vlastni. Behem te doby doslo k nekolika mensim excesum, mel sjem pripravene fajnove basaky misto tech puvodnich, bohuzel bych musel riznout koberec protoze baworak ma ten reprak koncipovany krapet jinak. To svemu autu neudelam, ale podarilo se mi velkou nahodou seznat opet basaky z toho nejvyssiho audia, takze jsem je vzal a budou tam znovu. Do dveri prijdou 4" stredobasy a vyskove kaloty. Zadni dvere budou hrat taky, ale mnohem mene.

Bohuzel ani audio Bang Olufsen ze soucasne petkove nebo sedmickove rady mne nebere, hraje to o fous lepe nez to moje byvale z trojky, ale rozhodne ne tak, ze bych si z toho sedl na zadek. Prozradim i proc, i kdyz to nemam overene. Kdyz pominu ten vyjizdeci centalni reprak ktery pri zapnuti zapalovani krasne vyjede a je hezky podsviceny ( mimochodem ty nove baworaky jsou cele moc krasne podsvicene svetlovodama, je to fakt parada) je nejvetsi prinos oproti tomu co jsem mel dvojnasobny vykon na basech, protoze vyrobce udelal novy cip toho zesilovace ktery je schopen pracovat v mustku do polovicni impedance nez jeho predchudce, baworak ho osadil na ty basove pozice a vyrobil reprak s polovicni impedanci nez mam ja. Jinak vypadaji na pohled nerozeznatelne...  Pri doplatku za zesilovac a repraky v cene 130 000Kč bych teda cekal o trosicku vic. nehraje to uplne zle, to zas ne, ale neni to zadny zazrak. Bude tam o neco malinko propracovanejsi DSP procesing. Proc neudelaji upgrade firmware i do tech starsich je jasne, cilem je prodavat nove auta, ne zdokonalovat ty stare... V nove sedme je nejvyssi level B&W s doplatkem 151 000kč a nemyslim si ze by to bylo neco dramaticky lepsiho. Myslim si ze tam bude podobny zaklad jako v predchazejicich a opet lepe propracovane dsp... Za 150 tisic si nekteri kupuji cele auto, baworak za to proda zesilovac a par repraku -))

No a proto ze si myslim ze ty dva 8" z principu nemuzou ten kopak zahrat jak  bych chtel, tak z toho vyvstava ta potreba prizivit to subbasem. Ale uvidim jeste az to alespon provizorne spustim...

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Podle toho, co pises to nebude lehky rozhodovani. Ale doopravdy je vyhoda, ze vis, co chces - velkej zvuk je priorita. Celkem cimdal vic me zajima, co by jsi rekl na moje ozvuceni v kare. Mam tam origo stredobasy 6,5" +3/4" Dayton ND20FB. Vzadu, podel okynek vedle kufru jsou 5" sira. Origos stredobas ve dverich je pomerne dost citliva zalezitost, pac staci krmit z radia, s HPF na 80 Hz a hlasitost velmi dostatecna. Jen ty vejsky jsem menil za neco pouzitelnejsiho. Hraje to podle me v poho, a kdyz tomu nalozim, zvuk se nezborti. Ale neocekavam z toho 30-40 Hz v "plne palbe".

Web

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

BlackRider napsal:

Cabin gain přičte nějakým způsobem vliv toho, že prostor do kterého membrána vyzařuje je menší než vlnová délka přenášeného kmitočtu (respektive kmitočtového pásma). Proto tam vzniká zesílení. Byl bych rád, kdyby to antonio případně upřesnil.

...a proto bez zapnuté téhle funkce simulace postrádá smysl, popis a nějaké měření je třeba tady.

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Zajímavej článek, přelouskal jsem to.

O tomto, přiznám se, jsem neměl ponětí:

This means that when we listen to the overall response, our brain will integrate the
total energy into a curve that contains the points that represent the average energy in each 1/3 octave. So
eight data points (20, 25, 31, 40, 50, 63, 80, 100, and 125 Hz) would be used and a line that best fit these
points would represent the way we hear the response. This curve is known to mathematicians as a "least
squares fit" (LSF).

Jestli jsem to dobře vyčetl, tak měří 6" s citlivostí 90dB..?

Web

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Kdybych ale poslouchal šum ekvalizérem upravený podle těch charakteristik, rozdíl bych nejspíš postřehl.

Ano, jen to jejich měření pod cca 33 Hz má jakousi chybu, asi kalibrací, viz ten skok. Jinak simulace s obr.11, běžným umístěním v rohu, vcelku sedí (pokud se do hry nezapojí paseka kratšími vlnovými délkami).

http://s9.postimg.cc/wogtuwjh7/bazooka.jpg

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Myslim si, ze by rozdil byl schpen clovek rozlisit. Kor kdyz vi, co ma slyset. smile

Simulace sedi pekne. Jak bude vhodna konstelace hvezd, vezmu mereni do auta a vyzkousim zmerit. Akorat se divam, ze na pripojeni ext. zarizeni potrebuju kabel za petibabu, se zblaznili... smile

Web

Příspěvky [61 až 69 z 69]

  Stránky: ««« 1 2 3 4

Audioweb.cz » Autohifi » Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£