Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Technics SL-B3

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Technics SL-B3

Koupil jsem tento gramofon. Vim ze to neni zadny mercedes, ale jsem s nim spokojen. Mel bych dve otazky:

1. Pri koncovem vypinani se prenese zvuk mechaniky do reproduktoru. Stejne tak pri prehravani, kdyz jemne tuknu do sasi. Zajimave je ze to dela pouze, kdyz se toci talir a jehla dosedne na desku. Gramofon neobsahuje zadny odpojovac audio signalu v klidove poloze. Zajimalo by mne zda je to chyba, nebo vlastnost tohoto gramofonu.

2. Zakoupil jsem novou chvejku,ale vysledny efekt je ten ze praska i nova deska. Pokud vratim zpet starou tak praskani zmizi. Zakoupil jsem nekvalitni chvejku,nebo je to vlastnost nove chvejky ze je citlivejsi?

Diky za rady

(upravil kaed 17. 10. 2016 22:36)

Re: Technics SL-B3

Asi pro to, že je to mechanickej záznam, a snímá se z desky smile - teď trochu vážně - tenhle gramec přesně neznám, ale pravděpodobně nemá samostatně odpružený subšasi pro uložení talíře a raménka, a tím je to na tohle citlivější. Osobně si pamatuju co se ozvalo z repro u NAD/tesla při zavření krytu, a naopak jsem byl příjemně překvapen JVC LA-100, kde to subšasi je, a třeba zavření krytu je v reprodukci sotva znatelné. Dá se to trochu "dohnat" uložením gramo na samostatnou konzoli na zdi, nebo na hodně hmotnou pružně položenou podložku (kus kamene -betonu, může to i pěkně vypadat) ale proti zásahům přímo do šasi není snad odolnej žádnej gramec, snad kromě tohoto
A to, že se žádnej pazvuk neozve když je přenoska ve vzduchu, nad tím se zkus sám zamyslet, možná na to přijdeš. (Malá nápověda - jaká asi síla působí na hrot s chvějkou o hmotnosti několik desetin gramu, a jakou způsobí výchylku, oproti obvyklému přítlaku na desku 1.5g a setvačné hmotě cca 50g raménka)
- a s tou chvějkou: hraje ta původní aspoň trochu výšky? pokud ano, doporučuju prohlídnout oba hroty pod lupou, měly by vypadat nějak takhle - lepší obrázek jsem nenašel.
Já mám některý desky, co praskají jak táborák, a některý, co jsou téměř bez tohoto efektu. Takže možná zkusit nějakou novou nebo zaručeně čistou desku.

Re: Technics SL-B3

Myslel jsem si to. Odpruzeny talir to nema. Zvlastni je ze se to ozyva jen u nekterych desek. Samozrejme pokud zavru kryt vcas neni nic slyset, az na konci pri zvednuti ramenka. Zrovna tak jsem vypozoroval ze praskaji pouze nove desky od jisteho prodejce.
No asi s tim nic neudelam.

Re: Technics SL-B3

ta nová chvějka je origoš do původní přenosky Technics ? když jsem vyměnil VM2101 za tenkrát cennou Shure M75 tak šum a praskot mírně ohraných
desek taky vzrostl asi byla citlivější na poruchy nebo co

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Technics SL-B3

Ano měl by to být original. Vložena pouze chvějka do přenosky Technics. Jen mě udivuje že praská i na nových deskách vic než ohrana s kterou jsem to koupil.

Re: Technics SL-B3

aha, ten model Technics má přenosku fixovanou syst T4P ne běžný rozšířený 1/2" to nám trochu omezí výběr náhrady nicméně existujou i jiných značek co by měly pasovat když teda po dobrém nepůjde

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Technics SL-B3

Takže závěr je že chvějka pravděpodobně není originál, ale asi nějaká napodobenina.Co by jsi doporučoval?

Re: Technics SL-B3

za této situace ? vložit do mašiny starou "jehlu" a novou prodat kamarádovi či na bazošu ať se trápí někdo jiný, kupovat jinou značku (jsou jich desítky) je zajíc v pytli a výsledek krajně nejistý

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Technics SL-B3

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£