Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Autohifi » Vyber 15" reproduktoru do subbasu

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 69]

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Co vim tak LAB12, ale cenove drahsi o cca 3k kc a citlivost o 6 debilu niz.

(upravil TheLastUnicorn 11. 10. 2016 6:45)

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Tak ještěj jednou a naposled: Citlivost dole nezávisí od citlivosti reproduktoru, ale od objemu ozvučnice. Si to na tý svý simulaci neviděl? Pokud budeš mít třeba 21" s jmenovitou citlivostí 110dB zavřenej v 70L, tak citlivost na spodních frekvencích nebude větší, než u 12" ve stejným objemu. Samozřejmě sis to ale vyložil po svém. Že "7" hraje stejně jako 15""...
http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/ap … livost.php

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Radši teda poraď konkrétní repro, se kterým máš zkušenost. Vyvolavání dohadů je kontraproduktivní.

Web

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Dalo by se reagovat na více věcí, ale asi je to zbytečné. Každopádně k té citlivosti:

  1. v Amplionu si nad grafem zapni Source/mic

  2. teď to příjde!, dole vlevo přidávej hmotnost M+

Citlivost na vyšších kmitočtech padá (to je to SPL v TS parametrech!), ale dole je to odvislé od boxu. Klid, nejsi jediný komu tohle nedochází. wink

Mé hrátky s profi, snad ti to něco dá: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 18#p182218

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Black: Ale já nemám nic proti tomu 15PS100,v zásadě s tím výběrem souhlasím. Možná sám budu řešit, jaký 15" do 55L... Jen se mu snažím vysvětlit, ať nekouká při výběru reproduktoru na jeho jmenovitou citlivost a nestaví si zámky v oblacích. Ta Labina by byla skvělá, ale chápu, že je to do auta zbytečně drahý reprák.

(upravil TomasT 11. 10. 2016 11:25)

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Chapu to spravne ze se jemne snazite poukazat na fakt ze v male bedne to hrat uplny spodek nebude a ze ta citlivost u 100Hz

Ze spodek nenahonim silnym citlivym reprakem jsem uz pochopilje relativne nahouby pro "normalni" poslech, ze se za ni honim zbytecne a ze jsou vhodnejsi reproduktory?

Ze spodek nenahonim silnym citlivym reprakem jsem pochopil a ze tu citlivost nevyuziju relativne taky.  Velmi by mne zajimalo pri jakem tlaku dochazi z neprijemnym pazvukum z karoserie, nema to nekdo zmerene nebo nedokazete to odhadnout?

Kazdopadne Vam VSEM!!! moc diky za reakce. Treba to jeste fakt dopadne nejak uplne jinak.

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

TomasT napsal:

Co vim tak LAB12, ale cenove drahsi o cca 3k kc a citlivost o 6 debilu niz.

No... LAB12 mi nepřijde jako PA reprák, spíš bych ho (i rozsahem) přirovnal k tomu ScanSpeaku, takže do auta asi nevhodný. Měl jsem na mysli něco jako 12PS100, ale při simulaci nešel tak hluboko, jako ta patnáctka. Čekal jsem to lepší smile

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Tady jsem si dovolil pouzit menice ktere jsou dost vzdalene tomu PA-cku, ve stejne velke ozvucnici jdou samo ze vic dolu a citlivost stale dostatecna na to, aby pri vykonu okolo 150W atakoval 110dB SPL coz uz je regulerni řev ktery mi to auto bude za jizdy rozebirat.

Jinymi slovy zapomenout na PA-cko a presmerovat snazeni timto smerem ???

http://bmwcoding.cz/PRSSEMMO.png

(upravil mechanik 11. 10. 2016 15:40)

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Ked ti nevadí že všetky tie reproduktory majú na ladení už nejaky menší pokles... Najviac to vyhovuje tej LABke C a morelu...

Nechceš skúsiť BMS 12S330? Ten má taký priebeh ako LABka C už v 55L ale pochopitelne kvôli tomu a mierne vyšej citlivosti to potrebuje pre ten istý priebeh ladenie tak o 4Hz vyššie... Každopadne keby ladenie na 31Hz stačilo a objem si mal 70L tak z BMS12S330 dostaneš najmenší pokles na ladení BR proste je pre neho ten objem maximum... Má to velkú cievku, magnet silný ako "prasa", slušnú clitovsť pre prípad že ti 31Hz stačí a nechceš ísť na 25Hz, potom je nutná nižšia... Je to tak nejako "najviac PA" v tom kladom slovazmysle...

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Ja som mu navrhol aj jednu lcnejšiu variantu: Dayton DCS305-4. To by som použil ja osobne.

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Ten dayton vypada v simulaci opravdu velmi dobre, ale nevim parametry Hc a Hg a nedokazu odvodit jejich dulezitost. Libi se mi vic nez LAB12C a cenove je mnohem levnejsi. Jak to ze je tak levny? Kde se to da pripadne sehnat?

http://bmwcoding.cz/emiday.png

(upravil BlackRider 12. 10. 2016 11:03)

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Dayton vypada v poho. Jak vypada simulace v 40dm^3 uzavrene bedne? Kolik citlivost?

Web

(upravil TomasT 12. 10. 2016 11:29)

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

No, tam uz to dobre neni...

http://bmwcoding.cz/brvscl.png

(upravil TheLastUnicorn 12. 10. 2016 11:35)

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Daytony lze koupit např, zde:
http://loudspeakerfreaks.com/Producten_ … p_a_ID=213
Proč jsou tak levný nevím, protože se vůbec nejedná o shit. Zpracování OK, zhoda s udávanými parametry velmi dobrá. Osobně mám zkušenost jak s řadou DCS, tak základní DC a za ty prachy jsou ty měniče fajn.

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Ta čtyřicítka zavřená bedna by mi v pohodě stačila...Bojíš se, že takto bude mít málo basů?

Důležitost těch parametrů bude muset osvětlit antonio. Je to myslím délka vinutí na kmitce a výška mezery v mag. systému...

Zkus ještě zapnout Cabin gain, mělo by to simulovat prostor, ve kterém budeš ozvučnici provozovat.

Web

(upravil TomasT 12. 10. 2016 13:50)

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

V tu chvili nemuzu o basreflexu ani uvazovat a uplne staci maly uzavreny box. Ale neumim ten vysledek spravne interpretovat, protoze pri prikonu 1W ty nejnizsi frekvence okolo 100dB mne nedavaji smysl. Muzete mne to nekdo osvetlit?

http://bmwcoding.cz/cg.png

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Cabin gain přičte nějakým způsobem vliv toho, že prostor do kterého membrána vyzařuje je menší než vlnová délka přenášeného kmitočtu (respektive kmitočtového pásma). Proto tam vzniká zesílení.
Byl bych rád, kdyby to antonio případně upřesnil. Možná to tu v nějákým vlákně popsáno je, nehledal jsem.

Web

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Ahoj Tomáši.
Nevím jaké máš auto.
Ale pokud máš nějakého sedana s nesklopnými zadními sedadly, teba něco od BMW, tak by se nabízela možnost umístit basové reproduktory do prostoru za sedadly pod zadní sklo.
Kdysi jsem takto kamarádovi instaloval dva PA 15" basáky od Tesly, zesilovač byl 400W DPA s měničem.
Bylo to udělané velice pěkně, čalouněné kůží, průchody na pásy, ... jako by to do toho auta patřilo již z továrny.
Hrálo to neuvěřitelně reálně.
Kamarád s tím i vyhrál nějaké SQ soutěže v Německu.
V předních dveřích třípásmový systém s reproduktory SEAS, aktivní výhybky a zesilovače zase DPA.

http://imageshack.cz/image/U52

http://imageshack.cz/image/U5I

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

FilipAudio> Ty 15" Tesly, jaký modely?

Web

Re: Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Už nevím jistě, snad ARA390-8... je to už asi 12 let.

Předtím jsem se montáží autohifi živil profesionálně, jako zaměstnanec, ale cokoliv komerčního jsem do té doby montoval, bez ohledu na cenu, se
tomuto nepřibližovalo ani náznakem.
Zajímavé na tom bylo, že to hrálo jen v autě, venku, mimo auto byl relativní klid.
Né jako když se blíží auto a je slyšet bordel na 3km a uvnitř to pak vůbec nehraje.
Je fakt, že do toho auta přišlo opravdu hodně bitumenových tlumících plátů.
Ty basáky hrály potichu naprosto parádně, žádné hučení, nebo dunění, no a když se přidalo na hlasitosti, tak v tom autě nešlo dejchat,
jak to tlačilo na hrudník a zvuk se ani náhodou "nesesypal".
Řekl bych, že to bylo docela nebezpečné, protože i při maximální hlasitosti se nedostavovali typické příznaky agresivity zvuku jako tlak a bolest v uších.
Pamatuji si jak se to předvádělo potenciálnímu zájemci a po vystoupení z auta nedokázal stát jak se mu třásli kolena, deset minut byl opřený o auto smile
Důležité ale je aby to hrálo ve předu, středobasové reproduktory subwoofer nenahradí, ten to jenom dokreslí, podpoří...

Také jsem měl vyzkoušeno, že nemá cenu instalovat středobasové a výškové, popřípadě i středové reproduktory do zadních dveří, či jinam v zadní
části auta. Zvukový "obraz" ztratí na konkrétnosti, rozplyzne se.
A to jsem tam zkoušel i v podstatě, to co je na té fotce v předních dveřích, jen se tam ale vešli dva středobasové reproduktory.

V té době jsem i vyvíjel svůj první DAC, to jsem dokonce Tomášovi T. kvůli tomu volal, jakožto největšímu odborníkovi na DA převodníky, protože mi tem můj prototyp nefungoval, dal mi na něj kontakt p. Dudek, nakonec se ukázalo, že byl problém s resetováním jednoho čipu, sakra to je historie. Díky.

V té době byl ukrutný problém koupit čipy CS8414, PCM1704, DF1706, OPA627, v normálním množství né po štanglích a za normální cenu.
Ono to snad bude víc než 12 let, protože jsem si teď vzpoměl, že v té době jsem měl ještě vytáčený internet, to trvalo stáhnout datasheet v PDF
třeba od operáku, tak dlouho, že jsem si mezi tím stihl udělat kafe, vypít ho a vykouřit pár cigaret smile

No a výsledek byl ten, že byl problém se zdrojem digitálních audio dat.
Zkoušelo se mnoho atorádií, samé v té době velmi drahé mašiny, nakonec to dopadlo tak, že se v autech komu šlo o nejlepší zvuk používala
počítačová CD mechanika s audiopanelem od SONY a výstup SPDIF vyveden do DAC.
I stolní PC, vozili někteří nadšenci v kufru aut a pokladní monitor na palubní desce, v té době to nebylo jako dnes, PC velikosti krabičky cigaret...

Příspěvky [41 až 60 z 69]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Autohifi » Vyber 15" reproduktoru do subbasu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£