Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 49)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 49 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 967]

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Myslel som si že to takto stačí. Pred tým je nesymetrický diferencialny zosilňovač ako vstup, sú prepojené symetricky. Inak ten VAS má ešte prúdový zdroj. Pošlem Vám to v SZ.

(upravil BV 4. 10. 2016 8:45)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Tak ako ten diferenciálny VAS je, to nie je Hawksford, to predpätia báze musí byť opreté o emitor dolného tranzistora kaskódy rozkmitu, nemôže to byť spoločné pre diferenciálny zosilňovač. Je to zbytočne "prekomplikované". Chcelo by to nakresliť schému v LTspice (súbor .asc), použiť overené modely od Cordella ( http://www.cordellaudio.com/book/Cordell-Models.txt , http://www.cordellaudio.com/book/spice_models.shtml ) a odsimulovať to. Ušetrí to spústu času, materiálu a preskúmavanie slepých cestičiek bastlením na skúšobnej doske.

(upravil danhard 4. 10. 2016 14:58)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

1) Ten kapacitní proud Ccb tam nezmizí, jenom se pčítá k budícímu proudu kaskódy.
To má samozřejmě nějaké rychlostní limity, odečíst můžeš jen klidový proud.
2) Samozřejmě, zátěž VAS dalším stupněm, tj. i kapacity Ccb budičů, předbudičů tam zůstavají a když jsou velké, tak to poněkud postrádá smysl.
3) Proud Ccb potřebuješ dostat do emitoru buzení kaskódy, tam jde celý jen v případě, že je v emitoru zdroj proudu, jinak se to dělí v poměru emitorového odporu a vstupního odporu emitoru tranzistoru (zapojení SB). Je to kladná zpětná vazba z kolektoru do emitoru, možná byste se mohli podívat, jak funguje Colpittsův oscilátor smile 
4) Ty jsi to ještě "vylepšil" tak, že na napájení jde 15R a ve vstupu emitoru je navíc 100R, takže do emitoru půjde prd.
5) Nejde to takto sdružovat pro dvě rozdílné větve.
6) Nekompenzuje to výstupní odpor VAS tranzistoru, to umí asi jenom diferenciální kaskóda (podepřená), zakončená plovoucím proudovým zrcadlem ( třeba AD797, LT1468 ).

ps. pro mechanika ještě "studnici nápadů" smile
http://www.hilberink.nl/amps/amps.htm
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … ov%FD+dudy

(upravil danhard 4. 10. 2016 14:33)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

BFU43 napsal:

Napadá mě taková trochu konspirativní myšlenka - není Cox jedna z dalších virtuálních identit Federmanna ? Leccos by tomu napovídalo.. smile

No nevím, ale v každém případě se tu objevil AlanCox, jako na zavolanou.
Je to jako přímý přenos z audiowebu, odezvy jsou skoro on-line, děkujeme za reklamu smile
http://www.federmann.cz/titulni-strana/ … druhe.html

ps. dole je tlačítko "další", takže se dostanete až na článek o slovanetu, kde si musel pomoci Bohoušek k nenávistnému štvavému článku "hejtu" podvrhem.
Stačí porovnat s přímým odkazem, aby bylo každému jasné o čem je řeč a kdo je ten posluchač "s prokazatelným minimálním rozsahem sluchu do 32 kHz" smile
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … mp;start=1

Nevím, asi to myslel AlanCox těmi "teoretickými rozbory" ?
Ten už se tu asi neobjeví, zjevně nesnese konfrontaci s realitou a moc rád se poslouchá.

(upravil laco 4. 10. 2016 19:19)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

tento fesak z diyaudio.com predava VAS tranzistory
http://www.diyaudio.com/forums/swap-mee … 3503e.html
dnes som objednal 30 parov Ksa1381E/Ksc3503E, celkovo som platil 35USD

aj ampslab ma nieco , vlani som kupoval 2SC3502E/2SA1380E
http://ampslab.com/components_mediumpower.htm

(upravil danhard 4. 10. 2016 20:08)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Normálně mám nějaký odběr materiálu u Mausera, takže při nějakém odběru s poštovným zdarma to je
http://cz.mouser.com/ProductDetail/Fair … saNQ%3D%3D smile
Záměrně poukazuji na dodavatele něčeho, co se ještě vyrábí, není pochybnosti o původu, je to skladem i s přehledem skladových zásob a o konci dostupnosti se s předstihem dovíte (pro zásobu do výroby).
Tak si to laskavě zapamatujte, je to jediný možný profesionální přístup.
U nových věcí ještě požaduji duplicitu zdroje, to ale u takového výmětu na konci životnosti možné už většinou není.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

mouser nema ksc3503e iba D

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Na to už jsem se tu ptal, co tam kurva chcete párovat ?

(upravil Vasi 4. 10. 2016 20:49)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Už před nějakým časem jsem kamarádovi stavěl zesilovač, který mám i já a to s odstupem cca 2 roky. A při shánění tranzistorů jsem zjistil, že už to vůbec není tak jednoduché, ale nakonec se podařilo.
Pak jsem měl v plánu předělat moji stávající koncepci na SMD, takže jsem začal hledat vhodné tranzistory. Ale taky žádná sláva, hlavně ty do VAS. (v plánu to mám pořád, jen se snažím "trochu" pozměnit topologii, takže při chvilkách se tím bavím). O univerzálním vstupním modulu už jsem také přemýšlel, ale zatím jsem od tohoto řešení upustil, ale to sem nepatří....

Do diferáku apod. jsem měl původně vybrané:
HN3C51F / HN3A51F
IMT4 / IMX8
(FMB100 / FMB200)
...ale obávám se, že dostupnost už taky nebude dobrá.
případně BC857 duál...

Web

(upravil danhard 6. 10. 2016 15:50)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Zkuste se na to podívat také z opačné strany.
Jaký nejlepší zesilovač (zesilovací stupeň) uděláte s konkrétním tranzistorem, za jakých bude pracovat podmínek ? a když budete ty podmínky měnit, tak jaký to bude mít vliv na vlastnosti.
U VAS tranzistoru pro takový (200W) zesilovač velmi rychle zjistíte, že nepotřebujete výkonový tranzistor zapouzdřený tak, že nejde chladit ( SOT32, TO92, to je dobré tak pro spínací aplikace), ale přiměřený tranzistor, který je zapotřebí chladit.
Když se podívám na "demonstrační" schema, co sem dal BV, tak tam na těch VAS tranzistorech je asi 0,7W na zmenšeném TO92 pouzdře bez možnosti chlazení => cca 120C na pouzdře smile
Pokud chcete jít do nějakého SMD, tak se naučte šetřit s odběrem, není zapotřebí používat kosmických technologií ala Sroll, když se nebude topit do blbostí.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Čtu si toto téma odzadu, takže zatím nevím, co je na předchozích stranách tohoto tématu. Nemám s Federmannem nic společného - ale to je váš problém, co si o tom myslíte. Ostatně už v minulosti jsem o sobě psal, že toho o audiu moc nevím, moje doména byly digitální obvody a rádiové a vysoké frekvence - jak si snadno nahlédnete v jednom z mých příspěvků na počátku mého přihlášení.

Jen jsem si dovolil napsat, že kašlu na to, koho tu adorujete, a koho tu nenávidíte. Pokud si mohu od někoho něco vzít, a poučit se - udělám to - a je mi fuk, zda je protěžován v komunitě, nebo nenáviděn - tyto starosti nechám jiným. A pokud budu moci být přínosný (teď či později), budu také rád.

Nehodlám zapadat do party tím, že mě budou zajímat společenské a rolové statusy různých lidí a jejich postavení v partě českého audiofilství. Tyto věci mě opravdu ani trochu nezajímají. Zajímá mě technika - a fyzikální zákony fungují nezávisle na lidech.

(upravil danhard 7. 10. 2016 8:16)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

AlanCox napsal:

A pokud budu moci být přínosný (teď či později), budu také rád.

Rozvleklé, často sebestředné příspěvky moc přínosné nejsou.
A co se týče toho šaška Federmanna, tak jsem jen upozornil na tu "souhru náhod", že přestože tu nepřispívá, je tu zabanován, v podstatě sem vůbec neleze, tak když se tu objeví nějaký jiný střelec, s podezřele podobným osobnostním chováním, tak o něm ví hned a je to důvod aby na to reagoval štvavými články.
Dtto jeho článek k HiFi slovanetu.

ps. na každém webu si musíš pozici nějak vybudovat, já jsem tu za sprosté hovado, tak se s tím nějak srovnej smile

ps. také se radši bavím o konkrétních věcech, protože je problém nějak ucelen, Ty jsi ale na žádost o konkrétní určení reagoval vždy neurčitou odpovědí, to mě nebaví, s tím jdi laskavě do prdelky.
Takže nejde o nějaké " rolové statusy" smile, ale o to, jestli se dá s takovým člověkem vůbec nějak diskutovat, tady se asi budeš muset přizpůsobit diskutující komunitě, jinak to nemá jaksi smysl.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

danhard: Nestačil jsem dočíst předchozí stránky. Nicméně "sprosté hovado", které bombarduje druhé tím, že něco umí je mi velice sympatický člověk. Alespoň tak jsem tě zatím poznal já.

Na druhé straně rozvláčné diskuse vedu proto, že se mě stále někdo snaží zatáhnout na nějakou stranu osobních sympatií/antipatií - a to značně převažuje. Na to opravdu kašlu. Stačí mi neustálé boje mezi lidmi v práci, rodině, v médiích, atd.

Osobně přemýšlím, že se z tohoto diskusního fóra odhlásím - zatím se zdá, že když si něco nastuduji z knih, bude to mít lepší poměr výsledek/čas. A bez toho, abych povinně někoho odsuzoval.

Dovolil jsme si zkrátka moc - neodsoudit zavrženíhodního Federmanna. Takže jsem určitě on. Jenže on ten Federmann je ochotný se o své věci podělit. Mnozí jiní ne - možná jsou machři, ale co z toho mám já, že jsou machři? Kulové s přehazovačkou. Stejně tak sinclair se byl schopný podělit - a velice mu za to děkuji. Stejně tak řadě dalších lidí.

Stejně jak já si musím vybudovat pozici - dle tvých slov, danharde. Tak i ti "machři" si u mě a mé osoby musejí vybudovat pozici - nebudu je za machry brát jen proto, že mi jsou předloženi k uctívání, a naopak nenávidět někoho jen proto, že je mi předložen zde k nenávidění. Mám svůj vlastní rozum a úsudek, a jsem v tomto velice velice mezek.

A toto je skutečný poslední příspěvek na toto off topic téma. Dál už to není můj problém, jak si to přeberete.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Já to tak úzkostně nepřevažuju a pokud chceš, tak tě o těch nepravdách pana Federmanna přesvědčím, ale tady to tím více otravovat nechci.
Lidi si vybudovávají "pozici" oblbováním a protože určitou technickou zkušenost mám, tak jen na ty podvodníky a hochštaplery co to přehánějí upozorňuji.
Mimochodem s tím Federmannem jsme stejně staří, takže dost dobře vím, jak to technicky bylo.

(upravil danhard 6. 10. 2016 18:15)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

AlanCox napsal:

Na druhé straně rozvláčné diskuse vedu proto, že se mě stále někdo snaží zatáhnout na nějakou stranu osobních sympatií/antipatií - a to značně převažuje. Na to opravdu kašlu. Stačí mi neustálé boje mezi lidmi v práci, rodině, v médiích, atd.

Ale tak to není, jestli Ti není něco recht, tak na to nereaguj.
Ale když je konkrétní  připomínka na Tvojí konkrétní kravinu, tak na to laskavě reaguj laskavě rychle smile

ps. a taky si odpusť příspěvky s nulovou informační hodnotou, jak např.: tohle je poslední příspěvek .... smile

(upravil danhard 6. 10. 2016 19:42)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

AlanCox napsal:

Dovolil jsme si zkrátka moc - neodsoudit zavrženíhodního Federmanna.

Ale vůbec ne, nejde o to ho nějak zavrhovat, ale když už ho sem vytáhneš, tam můžem diskutovat jen o konkrétních věcech, jinak se nedá určit co je dobře, nepravda, nebo záměrná lež.

Jenom opakuji, AlanCox sem tuto osobu přitáhl, pokud o ní chce diskutovat, tak ať adekvátně reaguje.
Bavit se můžem jenom o konkrétních věcech, jinak se z toho nedá nic určit.
Také mě zajimají čistě technické aspekty a můžu ukázat na čemkoliv, na kolik jsou to opsaná fakta, nebo vymyslené lži.

ps. něco  k tématu by tu nebylo ??
SMD montáž dělám už asi 20 let, včetně realizace vzorků. Na začátku jsme se vzájemně s těma firmama učili  technologii. Co mi nejde s kontaktním letováním jsou BGA technologie.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Můžeš prosím nějak rozvinout, co máš konkrétně na mysli tím "kontaktním letováním BGA"?

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

tak ja bych z te mirne sarkasticke formulace pochopil, ze ma na mysli, ze se pouzdra typu BGA narozdil od vsech ostatnich SMD pouzder proste nedaj pajet kontaktne,..  smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Asi tak, BGA neumím zaletovat mikropájkou.
Pokud je to jenom zaletování na neosazené desce, tak to jakžtakž jde, upeču to v troubě smile ale výměna nějakého obvodu v noťasu, to je sebevražda.

(upravil mechanik 7. 10. 2016 12:29)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

stačí hot air s preheat a určite to pôjde perfektne. Ako som sa tu minule pýtal tak tie čínske veci vyzerajú dosť dobre... Hot air stanica s preheat 120E.

Příspěvky [81 až 100 z 967]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 49 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£