Téma: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

Máte někdo rozchozenej tento soft pod W10?

Mám problém s tímto (při ukončení aplikace):
https://s17.postimg.cc/tfr499ltr/holmimpulse_1_4_2_0_error.png image hosting free
Máte zkušenosti?

Dík za info.

Web

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

Mam a chodi mi to bez problemov. Ale neviem poradit co s tym mozes mat.

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

Tento SW nepoužívám... ale co ta hláška "Cesta obsahuje neplatné znaky." - nemůže být problém v názvu složky nebo souboru? Ale to jsi nejspíž už prověřil...

Web

(upravil BlackRider 5. 10. 2016 8:47)

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

Ještě jsem rozkliknul Podrobnosti
https://s14.postimg.cc/l30job7o1/holmimpulse_1_4_2_0_error_2.png

machine.config nastavím v registrech?

Edit:
pzwak> Cestu jsem nekontroloval, jak to myslíš?

Web

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

tohle ladění by ti asi nepomohlo.

s cestou jestli neosahuje prostě nějaké divné znaky jako pomlčky lomítka a podobně, taky česká diakritika může být problém občas.

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

jo, jak píše ythren - prověř název složky, kde je program nainstalovaný a její umístění.

a podle screensave, co jsi poslal, to vypadá, že to spadne, když probíhá autosave (poznámka vlevo dole), prověř kam se data z autosave zapisují - může to být nasměrováno na neexistující složku nebo cesta obsahuje nepovolené znaky (viz to co píše ythren)

Web

(upravil BlackRider 6. 10. 2016 8:17)

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

Ok, díky za info. Prověřím a dám echo.

Edit:
Podrobněji rozepsaný error:
https://s16.postimg.cc/4z62dpu91/holmimpulse_1_4_2_0_error_3.png

Nečekal jsem, že to bude taková bojovka. smile

Microsoft mi radí postup viz link.

https://s15.postimg.cc/ihb19rtgr/W10_inetmgr.png

Žádnej inetmgr, zdá se, pod desítkovejma woknama není, nebo je háček jinde? big_smile

Web

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

Vzhledem k tomu že už desítky mají NetFramework 4.5 tak mám pocit že tohle se týká jen XP a NT a Server...

Co doinstalace staršího frameworku a Visual Studia ?

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

To, co Microsoft radí, platí pro nějaké CGI skripty na IIS serveru, což fakt není Tvůj problém, který popisuješ big_smile

Podle toho textu výjimky to skutečně padá na nějaké cestě, kam se zřejmě chce něco uložit... není tam nějaké nastavení, kde by byl třeba nějaký nesmysl napsaný?
GetInvalidPathChars testuje na zakázané znaky v cestě k souboru ve woknech, takže je nesmysl, že bys měl někde něco špatně umístěno, spíš je něco debilně nastaveno v té aplikaci big_smile

hue hue hue

Web

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

Vždyť ti dává poměrně dost informací. Píše, že to padlo při zavírání okna, ve kterém se pokusil o uložení naklikaných hodnot. Padlo na chybě ve znacích názvu/cesty souboru. Když by sis dal ladění, mohl byses podívat na parametr podprogramu System.Io.Path.CheckInvalidPathChars a zjistil, co je to za cestu.

Dále ti výpis říká, že chyba je v programu HOLMImpulse, který při ukládání dat předává svou (zřejmě chybnou) cestu k souboru pro ukládání. Opět při ladění bysis mohl prohlédnout celý call stack a zjistit během okamžiku, co se tam děje.

Takže se podívej, jak máš nastavenou cestu pro ukládání dat, a tam je problém, nikde jinde.

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

Petr> Desítky defaultně nemají (alespoň v mým případě) povolenej NET Framework, tak jsem to v nastavení povolil, nicméně nepomohlo to.

Filip,AlanCox> Dle mýho hloubání ten soft neumožňuje normálnímu uživateli (čti ne programátorovi) nastavovat, kam zapisuje autosave, nenašel jsem žádnou možnost. Ani instalátor softu cestu pro autosave nevyžaduje.

Zatím jsem to vyřešil nainstalováním REWu, ale chtěl bych Holmiho rozchodit, některý věci mi tam přijdou pro mě jasnější. Když se nezadaří, tak začnu dělat v REWu, je víc víceúčelovej.

Ale teď výše uvedej problém stojí - počítač mě vypekl. V pondělí jsem si ho donesl z obchodu a v sobotu už mi vyhodil chybu:
https://s9.postimg.cc/brag7xe5n/krpa.jpg
Takže se v tom rejpat nebudu (na netu jsem našel, jak chybu pořešit), ale zavezu ho na servis...

Web

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

Tohle je klasická smrt desítek po aktualizaci... děkuji, nechci.

(upravil BlackRider 10. 10. 2016 7:38)

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

No myslím, že se aktualizace stáhla. Jak to řešit při případným opakování této chyby? Jinej OS?

Edit:
W7 se mi nikdy takhle moc nesekly.

Web

(upravil AlanCox 10. 10. 2016 12:32)

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

Já jedu na Windows 7 a čekám, jestli Microsoft bude dál blbnout nebo jestli uvede na trh nějakou rozumnou další verzi Windows. Windows Vista, 8, 8.1 a 10 považuji za verze, které si člověk na počítač nedává, není-li masochista.

Mimochodem, víš o tom, že když se podívám na webové stránky programu HOLMImpulse, tak já osobně tam vidím, že program podporuje Windows až do verze 7 a jakákoli novější verze není podporována?

Zřejmě se na program už minimálně pětiletku nesáhlo. Poslední verze je z roku 2009 a dál "po nás potopa". Takže se dají očekávat rostoucí problémy s tímto programem s tím, jak HOLMImpulse nepočítá s vlastnostmi Windows 8, 8.1, 10, a v každé další verzi Windows to nejspíše bude blbnout čím dál více a více.

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

je to tak všude v IT: problémy s novým OS na starým HW, s novým SW na starým OS, problémy se starým SW na novém HW, na novém OS. a tak pořád dokola a dokola. Akorát kdysi ten rozdíl starý - nový byl min. 5let a teď je to 1rok... Posledních 20 let v podstatě neřeším nic jinýho, krom sem tam nějaké smrti hw. Ještě že už to není můj každodenní chleba, to bylo fakt na šaškec (pro mimobrněnské je to blázinec smile

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

Na starým notesu mám W7 a jedou na výbornou i s aktualizacema... wink Pořídil jsem novej a tam už byly desítkový wokna nainstalovaý.
Vím, HI nepodporuje 7 a víc, ale kdo nic nezkusí...

Ono to nejspíš dopadne tak, že se přeorientuju na REW.

Na pobočce mi pán řekl, že to může být i špatným diskem. Já bych si tipl, že problém je jak píše kaed v #12. Do cca 14-ti dnů by měl být problém s PC vyřešen, tak se uvidí, co dál.

Web

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

Já si kvůli staršímu softwaru kdysi postavil sekundární PC, kde mám starší systém a co nerozjedu na svém hlavním PC, rozjedu tam.

Windows 8.1 je náhodou super systém, funguje úplně skvěle... divím se, že v dnešní době s ním má ještě někdo problém.

hue hue hue

Web

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

Já bych na ten špatný disk sázel tak na 100 %. Všechno co jsi napsal tomu nasvědčuje. Podle všeho ten disk je na cestě do křemíkového nebe. Tam kde spolu budou kalkulačky s fénem jásat a plesat ne nebesích.

Já bych nejpozději po té hlášce s problémem bootu začal kontrolovat disk. Nejdříve bych se podíval, zda na disku nedochází místo. Pak bych ho nechal celý zkontrolovat - a to jak na neporušenost struktury systému souborů, tak fyzicky včetně sektorů.

A kdyby nebyl rok 2016, ale o několik let méně, tak bych se podíval i do SMARTu disku, co hlásí. Ale protože je rok 2016, a kapitalistický svět je už v rámci zisků ulhaný až do nekonečna - tak SMART údaje v disku už jsou de facto také vylhané tak, aby pro výrobce vypadaly skvěle a ztratily schopnost reálně detekovat vady disku.

Také bych se podíval, zda nemám blízko počítače silné zdroje elektrického či magnetického rušení - zejména v pásmu stovek kHz až několika MHz. Měl jsem takový případ, kdy selhávaly disky, a nebylo jasné proč. Až jsem měl v ruce měřák na měření elektrické a magnetické intenzity pole - protože jsem pracovně potřeboval cosi udělat - a ten se mi u počítače přetočil a začal ukazovat za roh. Tak jsem měřákem našel zdroj - byla to UPSka od firmy APC, která byla cca 2 metry od počítače. Ale zářila jak Temelín - v elektrických a magnetických polích do 2 MHz, zřejmě v USA katují kosty a šetří na čem jde jak najatí. Tak UPSka letěla od počítače jinam. Po zformátování se disky vzpamatovaly, ještě párkrát zaškobrtly a od té doby jedou bez problémů. Časem jsem zjistil, že se mi navíc rychle uzdravilo koleno se kterým jsem chodil neustále k doktorovi - bylo blízko UPS - a zřejmě ani pro člověka to extrémní pole nebylo dobré.

(upravil AlanCox 10. 10. 2016 21:38)

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

filip.186: "Já si kvůli staršímu softwaru kdysi postavil sekundární PC, kde mám starší systém a co nerozjedu na svém hlavním PC, rozjedu tam."

Od toho jsou virtuální počítače. Pod Windows 7 na tom samém PC mi běží programy pro MS-DOS, v dalším okně běží Windows 8.1, v dalším okně běží Linux, a tak dále - není třeba mít hromadu počítačů. Dokonce mi tu běží přímo ve Windows 7 i programy pro ARM počítače.

---

filip.186: "Windows 8.1 je náhodou super systém, funguje úplně skvěle... divím se, že v dnešní době s ním má ještě někdo problém."

Nechci tu rozjíždět debatu, která sem jednak nepatří, a druhak mi nečiní radost.

Je to klasický problém akciových společností. Microsoft už není rostoucí firma - ale vydělává desítky miliard dolarů ročně. Jenže akcionáři chtějí růst, a když není, tak jsou nepříjemní. A tak ředitelé Microsoftu zoufale dělají zoufalé věci, aby se pokusili zvýšit zisky - a Windows to dost odnáší.

Windows 7 vznikl jako systém, který má dobře fungovat. Microsoft byl ve špatné situaci, právě zařízl Windows XP a jediné prodávané Windows - Windows Vista byla snad nejhorší a nejnefunkšnější systém, který Microsoft stvořil. Utíkali mu zákazníci (asi 10 % lidí celosvětově raději přešli k Apple). A co čert navíc nechtěl, Microsoft neměl co dát na netbooky a tablety, které utáhly XP, ale nikoli Visty. Microsoft věděl, že buď vyhodí ven dobře fungující verzi Windows, a nebo končí - a tak vznikly Windows 7.

Mezitím skomírající Apple využil blbosti Microsoftu. Přetáhl 10 % uživatelů Microsoftu nakvašených z Windows Vista. Rozjel úspěšně tablety a chytré mobily. A Microsoft se na to jen závistivě koukal, ale neměl zákazníkům co nabídnout.

Windows 8 vzniklo jako dítě závisti Microsoftu nad výdělky firmy Apple. Microsoft se tehdy rozhodl, že bude vše dělat jako Apple - tedy soutředí se na mobily a tablety + více uzavře uživatele do svého ekosystému (= bude na nic více rýžovat a víc je dusit).

Windows 10 je navíc stále nedoladěná verze, která je spíše trojským koněm a virem dohromady než čímkoli jiným. Microsoft se snaží spíše zpeněžit soukromá data uživatelů a získat platící základnu a platformu pro cloudy.

S Windows 8 a 10 nemusí mít nikdo problém, ale nejsou to dobré Windows. Pokud se na nich spouští web browser a pár her - pak na verzi Windows nezáleží. Život je příliš krátký na to, abych ho mrhal starostmi s nekvalitními verzemi Windows. Windows 8 ovšem reálně má problémy s mnoha programy - ostatně právě proto se dodával s virtuálním počítačem spolu s Windows XP, oficiálně se to nazývá "Windows XP kompatibility mode". Když nechodil program, tak ho Windows 8 spustil pod Windows XP ve virtuálním počítači, a bylo to velice často třeba. Zkrátka Windows 8 i 10 chodí, ale jsou nedotažené a nedoladěné od Microsoftu.

Re: HOLMImpulse 1.4.2.0 pod W10

No potěš... A já myslel, že jsou W10 funkční minimálně jako W7.
Takže jaký OS používat na novém stroji?

Web