Re: Převinutí na nižsí impedanci

Velmi správná je Danhardova poznámka o Xmax toho střeďáku. Jde opravdu zesilovač do limitace, nebo je překročena maximální výchylka membrány a brikule dělá samotný reprák?
Já mám tedy na poslouchání bedny s průměrnou citlivostí 87-88dB/W/m, zešílovač o výkonu cca 2x100W/8 Ohm a v místnosti 4x5,5m nemám žádný problém s limitací ani při vysokých hlasitostech a nahrávkách s dobrou dynamikou. Takže jestli je problém u 4x200W při citlivosti 93dB/W/m v prostoru 1,5x2,5m ,pak je něco evidentně špatně, ale zcela určitě to nebude impedance toho reproduktoru a nějaké necelé 2dB na SPL.

(upravil lajedr 29. 9. 2016 16:51)

Re: Převinutí na nižsí impedanci

danhard napsal:

SP6 150 PA Lineare Auslenkung (XMAX)     ±1 mm
Nemohu si pomoct, ale mám ten dojem, že máš v hlavě nasrá.., trochu zmatek smile

Tvl banda expertů a trvá den, než si toho někdo všimne. A to jsem se na ten datašit koukal ... jó, není nad to si občas připadat jako prvotřídní vocas ... wink

V tomhle by možná pomohly zkušenosti někoho, kdo se tím opravdu zabývá - já budu střílet od boku. Dveře jsou jako ozvučnice skoro zanedbatelný, zkus si to hodit do nějakýho simluačniho SW, dát tam velkou ozvučnici a uvidíš, kdy bude výkon limitovanej překročením Xmax. Pokud tohle je tvůj problém, tak můžeš repro uložit do rozumně tuhý a zatlumený ozvučnice a příslušně podle simulace nastavit výhybku. Pak by jsi z něj měl bejt schopnej dostat těch 200W, i když možná v jiným frekvenčním pásmu, než sis představoval.

Už dlouho jako dočasná nouzovka - Alesis IO2 | Philips CD751 | Dual 510+Shure M75D --  Kenwood KA 8150 -- různé OB experimenty

Re: Převinutí na nižsí impedanci

Hádám, že k tomu má i subwoofer, takže když ořeže spodky, pomůže zesilovači i tomu repru a měl by být schopen z toho dostat víc... jen ať to pak ale nespálí.

Re: Převinutí na nižsí impedanci

Uz v prvom svojom prispevku som sa snazil taktne naznacit, ze owner je, povedzme, hluchy ako poleno, ale bol som poslany do prdele, v druhom prispevku som sa snazil s neho vydolovat info, o co vlastne ide, ale hovno sme sa dozvedeli. Teda dozvedeli sme sa zasadny posun s paralelnym 8 ohm odporom  so zatazitelnostou xyz watt. Nuz, pokial niekto potrebuje 2x300watt na stredoch v aute, tak asi ide o inu, funkcnu poruchu. A po precitani starsich vlakien ownera som nadobudol pocit, ze si robi prdel...

Re: Převinutí na nižsí impedanci

No clarion to vystihl už v prvním postu, sry ale za mě zrovna tohle téma nemá moc smysl komentovat a divím se kolik pomocníků se tu snaží.

(upravil DaVidsob's 29. 9. 2016 20:38)

Re: Převinutí na nižsí impedanci

a co má max. lineární výchylka společnýho s limitací ? Ten basák co tam mam, má taky napsanou max. výchylku 8mm a taky hravě udělá 5cm...

antonio napsal:

No clarion to vystihl už v prvním postu, sry ale za mě zrovna tohle téma nemá moc smysl komentovat a divím se kolik pomocníků se tu snaží.

nikoho nenutim aby to tu komentoval
a jak už sem psal, ten střeďák má nastavenou horní propust na 150 Hz a co sem ho pozoroval, tak je jeho výchylka nejde přes 2mm, jen když se zesilovač dostane do limitace, pak se membrána houpe sem a tam

a taky nemyslete si, on v tom autě je pak dost velkej randál, ale o ten ani tolik nejde, já bych chtěl aby to umělo ozvučit i venkovní prostor, a tam mě právě limituje ten střeďák, a dost mě to sere když vim, že by zvlád víc.

a nevim proč do toho serete max. lineární výchylku, kterou stejně nikterak závažně nepřekračuju

některý věci co tu o mě píšete sou vyloženě urážky, nikomu z vás sem tu nikdy nenadával sem zvědavej jestli mi to někdy někdo z vás vysvětlí co se vám nezdá, já to nechápu...

clarion napsal:

...v druhom prispevku som sa snazil s neho vydolovat info, o co vlastne ide, ale hovno sme sa dozvedeli. ...

nedozvedeli sme sa hovno, psal sem že jedou od 150 Hz do 1 KHz, tento fakt mi připadá že zde spouste lidí přehlédla

Re: Převinutí na nižsí impedanci

antonio
Myslím, že ochota komunity zabývat se i trochu zvláštními dotazy, dělá část tý přátelský atmosféry, kterou člověk ocení u diskuze nad tématy, který jsou (největší) koníček pro nás všechny. Snad každýmu se přece občas stane, že problém je jinde, než jak je položená otázka. Ale ok, má to svoje hranice.

Už dlouho jako dočasná nouzovka - Alesis IO2 | Philips CD751 | Dual 510+Shure M75D --  Kenwood KA 8150 -- různé OB experimenty

Re: Převinutí na nižsí impedanci

no problém asi je jinde než ve výkonu co de do střeďáku
sem teď zjistil, že výrobce tý výhybky pěkně kecal, a nebo to uved tak že z toho každej pochopí že je to 12dB/okt výhybka a ono ne, je to 6dB/okt. takže i když mam nastavíno 150 Hz, tak stejně tam leze docela dost těch nižších frekvencích

Re: Převinutí na nižsí impedanci

Ja myslím že je potrebný pomerne strmí filter, obvykle sa požívajú 18-24dB/okt. Keď to je len 6dB to može už dosť rozkmytať mambránu na to aby kreslila, keďže pri 75Hz máš iba o 6dB menej a pri 37 Hz o 12dB menej než vstupný signál. Skús nastaviž vyššiu frekvenciu napr. 300Hz či to bude robiť tiež to skreslenie. Pokiaľ by stačil filter s pevnou frekvenciou tak to nie je až takveľký problem postaviť. Ďalšia vec je že to je dosť špecifické použitie a možno by to chcelo aj nejaké DSP na optimalizáciu cháry pomocou merania, aj keď sa robia pasívne výhybka tak to nie je iba o rozdelení frekvenčného pásma a prispôsobení citlivosti. Ani 6,5" reprá nie su optimálne na použitie v pásme 150Hz az 1kilo, večšinou dosahujú slušnejšie SPL až nad 300-400Hz a ťahajú to aj s dobrou smerovosťou bežne k 3kHz.

(upravil danhard 2. 10. 2016 18:08)

Re: Převinutí na nižsí impedanci

Myslím, že plocha membrány, zdvih, frekvence a vyzářený akustický tlak jsou v celkem jasném vztahu, s tím by se asi mělo začít, aby věděl, co tam může pustit.
Nejde jenom o ty watty příkonu a citlivost.

Re: Převinutí na nižsí impedanci

A právě proto existujou simulátory jako třeba Winisd...