Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » ZesilovačTransiwatt tw 40 junior - Nový přední panel bez přepínačů?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: ZesilovačTransiwatt tw 40 junior - Nový přední panel bez přepínačů?

Dobrý den (Ahoj),

chtěl bych udělat předělávku toho zesilovače. Konkrétně nový přední panel a chci vynechat některé přepínače. Jde mi o přepínání MONO,MAGNETOFON a možná i vstup a sluchátka ( pokud by bylo možné je udělat jednodušeji bez přepínače). Můj dotaz zní, můžu nepotřebné vypínače jen odpajet, bez toho aby to nějak ovlivnilo zbytek?

Děkuji za odpovědi.

(upravil mir.ku 5. 9. 2016 21:20)

Re: ZesilovačTransiwatt tw 40 junior - Nový přední panel bez přepínačů?

pokud přepínače pouze odpájíš, nebude zesík fungovat ...

ale pokud nejsi elektrikář - což podle takového dotazu nejsi, nech si tu úpravu udělat od někoho, kdo tomu rozumí !!

Re: ZesilovačTransiwatt tw 40 junior - Nový přední panel bez přepínačů?

Děkuju za odpověď,

Máš pravdu, elektrikář nejsem ale taky nejsem úplně nezručný.. takže doufám, že by se našel někdo, kdo by byl ochoten  mi polopaticky pomoct...

(upravil AlanCox 5. 9. 2016 22:11)

Re: ZesilovačTransiwatt tw 40 junior - Nový přední panel bez přepínačů?

Díval jsem se na schéma:

Přepínač MONO se dá rovnou sundat, a pokud tam nebude - bude to automaticky stereo.

MAGNETOFON se vyndat jen tak nedá, musí se zafixovat dvě drátové spojky (pro L a P kanál), které propojují místa, jako kdyby byl přepínač vypnutý - jinak to nebude hrát.

U spínače na SLUCHÁTKA platí totéž co pro MAGNETOFON. Tento spínač vypíná spojení mezi výstupem zesilovače a repro. Je tedy v případě sundání nutné 2 drátovými propojkami (pro L a P kanál) zajistit propojení výstupu na repro.

Nicméně bez záruky, za nic neručím, a jen a pouze a jedině na tvou odpovědnost.

Re: ZesilovačTransiwatt tw 40 junior - Nový přední panel bez přepínačů?

původně jsem to také psal jako návod, ale raději jsem to editnul ...
majitel nebo zesilovač - jeden z nich může přijít k úhoně ... smile

(upravil vluz 6. 9. 2016 9:20)

Re: ZesilovačTransiwatt tw 40 junior - Nový přední panel bez přepínačů?

Není problém přepínače vynechat - přepínač "Magnetofon" je dnes v době, kdy tyto stroje již téměř nikdo nepoužívá zcela zbytečný, přepínač "Stereo" rovněž není nezbytně nutný a vypínač reproduktorů lze nahradit novým sluchátkovým konektorem s možností odpojení repro při zasunutí konektoru sluchátek, anebo jej lze jednoduše rovněž vynechat. Zde volba záleží na tvých osobních potřebách. Tímto se vše zjednoduší jen na jediný síťový vypínač.
Samozřejmě toto nelze provést pouhým odpojením přepínačů (to by šlo jen u přepínače mono-stereo), ale je nutno zamyslit se nad schematem jak úpravu provést. Jde ale o jednoduché zásahy, takže jen trochu znalý si s tím poradí.

Re: ZesilovačTransiwatt tw 40 junior - Nový přední panel bez přepínačů?

pokud je to originál výrobek elektroniky praha, zkusil bych uvažovat o zachování původního stavu, už jich takových moc není. Pokud je to domácí kopie, jakých jsem kdysi dělal několik, tak o nic nejde. Jinak stejně brzy zjistíš, že ti to nestačí výkonem ani kvalitou při nižších hlasitostech a budeš pořizovat něco jinýho, a s bastleným panelem to jako sbírkovej kus neprodáš.

(upravil maxell 8. 9. 2016 10:43)

Re: ZesilovačTransiwatt tw 40 junior - Nový přední panel bez přepínačů?

co Tě vede prznit původní dizajn historického aparátu ? šaltr mono se hodí, vypínač repráků při poslechu na sluchátka taky (je spolehlivější
než rozpínací jack) monitor vyhoví pro spojení zesilovače s tříhlavým magnetofonem, přímý odposlech atakdále...no dělej jak uznáš za vhodné

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil vyhnalek.jirka 12. 9. 2016 20:40)

Re: ZesilovačTransiwatt tw 40 junior - Nový přední panel bez přepínačů?

No, takže jsem si to promyslet a asi nechci ničit historii, ikdyž je to domácí výroba ... Vzhledem k tomu, že jediný důvod proč jsem chtěl sundat přepínače byl zabudování zesilovače do stolku a tím sjednocení designu obýváku = uklidnění manželky, tak jsem našel šalamounské řešení.... Teda aspoň jsem si to myslel.... Sundal jsem kryt zesilovače a jednoduše prodloužil potenciometry, které jsem prostrčil přes "falešné" čelo zesilovače... Hrdost na svůj výtvor mi trvala cca dva zkušební pokusy. Při prvním to bylo super, vše fungovalo. Jenže u druhého to začlo.... hrálo, špatně hrálo, nehrálo atd. Řešení bylo vždy stejné... Zahýbat se zesilovačem, nebo přepnout jeden ze zastavěných přepínačů ( jakýkoliv) .... Takže se mi problém opět trochu změnil...je mi jasné, že je to kontakt, ale pokud bych se do toho měl pustit i pájkou, tak bych asi chtěl vyměnit i nějaké rizikové součástky.... Nebo... A teď prosím o radu... Ještě mám jeden stařičký zesilovač a to Tesla music 30 stereo... Stvořit slepenec? Nebo je lepší renovace musicu než transiwattu? Děkuju za odpovědi a rady...

Re: ZesilovačTransiwatt tw 40 junior - Nový přední panel bez přepínačů?

Zavři ho do šuflete a to by bylo abys ho neuvařil.

Re: ZesilovačTransiwatt tw 40 junior - Nový přední panel bez přepínačů?

Asi to bude chtít důkladnou prohlídku a repas, mám k transiwatům citovej vztah z dětství, bylo to první, co jsem vytvořil a hrálo nahlas v mejch 13-ti letech.
Pokud by to nebylo nějak náhlý, tak bych to mohl za náklady zmáknout, ale dodací lhůta není za týden, mám i jiný akce. Pokud bude tuhá zima, dalo by se to řešit. Předse jenom ta věc má cca 40 let a to už by si něco zasloužilo.
Mám TW140studio a pouštím ho jenom o výročatejch svátcích, na každodenní práci už to asi není.

(upravil vyhnalek.jirka 12. 9. 2016 22:10)

Re: ZesilovačTransiwatt tw 40 junior - Nový přední panel bez přepínačů?

petrs26 napsal:

Zavři ho do šuflete a to by bylo abys ho neuvařil.

S tímhle se úplně souhlasit nedá, protože tou předělávkou má teď kolem sebe je vzduch=je zavěšený pod horní deskou stolku, bez krytu okolo kromě čela. Navíc zkoušky trvalý cca minutu ..

(upravil vyhnalek.jirka 12. 9. 2016 22:11)

Re: ZesilovačTransiwatt tw 40 junior - Nový přední panel bez přepínačů?

kaed napsal:

Asi to bude chtít důkladnou prohlídku a repas, mám k transiwatům citovej vztah z dětství, bylo to první, co jsem vytvořil a hrálo nahlas v mejch 13-ti letech.
Pokud by to nebylo nějak náhlý, tak bych to mohl za náklady zmáknout, ale dodací lhůta není za týden, mám i jiný akce. Pokud bude tuhá zima, dalo by se to řešit. Předse jenom ta věc má cca 40 let a to už by si něco zasloužilo.
Mám TW140studio a pouštím ho jenom o výročatejch svátcích, na každodenní práci už to asi není.

Prosím odkud si? Byl bych vděčný,za radu na živo...jeden z důvodů proč jsem se rozhodl ho zachovat je, že bych chtěl trochu víc proniknout do tajů slaboproudu ...a zkusit to opravit pod vedením, ale sám. Já jsem z Hranic na Moravě, ale v Ostravě a Opavě jsem skoro každý týden....

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » ZesilovačTransiwatt tw 40 junior - Nový přední panel bez přepínačů?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£