Re: DIY DAC

No konečně smile Ovšem desítky jsou mi zatím pořád kure*sky proti srsti. Na mašině v obýváku je ale překousnu smile

(upravil kudlibabka 10. 9. 2016 10:32)

Re: DIY DAC

...zde neco pro inspiraci pro vsechny DIY freaky....:
http://hifiknights.com/reviews/sources/ … -atlantic/

Re: DIY DAC

Dostatek rádoby uměleckých fotek je základ big_smile

(upravil mechanik 10. 9. 2016 15:04)

Re: DIY DAC

To vypínačové Očko je vrchol nevkusu, fuj! Tie antivandal tlačítka tiež neznášam, vyzerá to ako na výtah... To je taký problém dať si vyfrézovať pekný gombík a pripevniť ho na nejake tlačítko alebo vypínač? Krabica je ocelová a vyzerá ako keby ju doma striekal sprejom. Nápisy zadného panelu na samolepkách? No fuj, to je vrchol big_smile Myslel som si že tak to robia robili len začínajúce firmy tak pred 25 rokmi. Ja by som sa hanbil. Aj ked oproti tým prasácky sprzneným playerom je to skutčne high end prevedenie. Vnútro asi ani nechcem vidieť. To bude nejaka šeredná drôtovačka a kondenzátormi na 1000V cez 1/2 krabice.

Ako inšpiráciu by som doporučil audionet a solution smile Minimálne vám klesne sebavedomie z každej kraviny ktorú uplácáte. Ja by som teda rád raz navrhoval krabice tak plné elektroniky ako tieto firmy. Kvalitný sietový filter a špičkový zdroj potom môže byť zložitejší než samotný obvod, to je ono smile

Re: DIY DAC

Souhlasím, lampizátor je co se týče designu naprosto neschopnej, ale kompenzuje to cenou a kvalitním zapojením vevnitř big_smile Neříkám, že to nehraje dobře, jenom říkám, že to je prasárna.

Audionet je další 6 deklová krabice...nic spešl. Udělat dobrý audio designove je dneska složitý.

Re: DIY DAC

Audionet je krabica, ale ja ju považujem za peknú a jednoduchú. Čistý jednoduchý surový dizajn z hliníku, to mám rád. Ale vždy ma fascinuje ako tie velké krabice majú plné elektroniky smile spolu so solution. Celkom by ma zaujímali schémy. Rád by som postavil konečne niečo velké a zložité. Vždy robím len minimalistické veci. Ale možno to robia tie zdroje a rôzna doplnková elektronika. Tiež budem mať vlastne problém do koncáku všetko napratať. Ale je to len klasicky plné ako hypa a DPA. Sietový filter, ochrany, soft start, indikátor limitacie, zdroje, koncáky.

Re: DIY DAC

Tak za mne hezký design - Luxman DA-200

Web

Re: DIY DAC

hosi cetli jste tu recenzi?tam je receno hodne i o kostrukci...ja lampizatoruv design nehodnotim,zajima mne jak to ma koncipovany a hlavne jak to hraje...nalepovaci popisky panelu jsou proto,ze dela vetsinou custom verze a tezko dopredu vedet kdo co bude chtit...obrazky jak to vypada uvnitr jsou treba tady:
http://www.lampizator.eu/Fikus/DAC_BIG_7.html
Slozity pristroj plny elektroniky podle mych zkusenosti neznamena automaticky lepsi zvuk,navic casto znamena vic potencialnich problemu...ale chapu,ze to muze nekoho fascinovat...mne naopak fascinuje jednoduchy design a zvukove mi prijdou pristroje s minimem komponentu nejlepsi,zrovna tak provozne nebo co se spolehlivosti tyce.

(upravil mechanik 11. 9. 2016 10:32)

Re: DIY DAC

Možno z toho vznikne raz zaujímavá značka, chce to možno len čas.

Ako canor/edgar... Mal som tu od nich jeden z prvých predávaných zosilňovačov a bolo to hrozne amaterske po konštrukčnej stránke a samotný obvod tiež príšerný. Obdivujem alebo skôr nechápem ako môže niekto začať budovať firmu na niečom čo je jasne sračka.

Ten vypínač by som dal niekam na kraj krabice a nápis nechal v strede a bolo by to už daleko lepšie. Niektoré tie jeho komponenty na stránke vyzerajú ako z nejakych ebay stavebníc. 4 farby DPS v jednej krabici, to je fakt divné. Vzhladom k tým šialeným cenám za ktoré to predáva má prijem viac než slušný na to aby z toho behom dalších rokov urobil niečo skutočne "velké"... Tým myslím ako základ nejaky fakt kvalitný návrh PCB od niekoho kto do toho vidí, tiež v jednotnej farbe.

Re: DIY DAC

no uz z toho kultovni znacka je...

Re: DIY DAC

nech sa na mna nikto nehneva ale kus hranateho plechu bez zivota a vkusu za 4 EUR litre? roll ako poznamenal mechanik mozno v 80's by sa tomu nikto nedivil ale v 2016 je to trochu mimo...hodne mimo aby som bol presny...
doska? mozno sa pohral s vystupnou castou ale to je tak vse, pokial sa clovek pozrie na I2S dratky z amanera tak mu je na bliti, k tomu vsade pritomne svazky dratu ruzneho priemeru a typu tak si clovek hovori ci to nebastlil doma v garazi, budis...pokial by za to nechcel cez 100 tacov...
pre ilustraciu https://www.google.cz/search?q=lampizat … lampizator
ale niekomu sa to ocividne paci inak by to nikto nekupoval takze preco nie...

(upravil kudlibabka 11. 9. 2016 19:54)

Re: DIY DAC

tady verze ktera v nejlepsim provedeni stoji 20kUSD
http://www.lampizator.eu/Fikus/DAC_GOLDEN_GATE.html
jo a jeste vtip:
umira starej Khon a povida svym nejblizsim,shromazdenym u smtelny postele,reknu vam velky tajemstvi,pri poslechu reprodukovany hudby jde hlavne  o zvuk...

Re: DIY DAC

Trochu som sa začal v poslednej dobe hrať s DAC (AK4495 / AK4490) a mám na Vás skúsenejších v tejto oblasti zopár otázok:

1) pre napájanie, či už analógovej časti alebo digitálu je lepší stabilizátor s nižším výstupným odporom alebo s nižším šumom? často sa využívajú napr. LT1963 ktoré sú fakt silné a majú aj pekne nízky šum, ale našiel som napr. LT1761, ktorý má šum ešte o polovicu nižší ale výstupný odpor zrejme nebude mať taký nízky, zase je pekne maličký čo je výhodné a aj lacnejší. Máte s týmto skúsenosť čo je pre napájanie najlepšie? je napr. veľmi výrazný rozdiel vo zvuku medzi LM317 a LT stabilizátormi?

2) je potrebné oddeľovať samostatným zdrojom digitálne a analógové napájanie 3,3V? (DVDD a AVDD). Niekde som videl že to napájajú z jedného vinutia a dokonca rovnakého stabilizátora a len oddelia tlmivkou, v niektorých aplikáciách má každa vetva samostatný stabilizátor. Napadlo mi či AVDD nenapájať z análógovej časti VREF so samostatným stabilizátorom a digitál nechať úplne oddelený od analógu - resp. či to má význam ak aj tak budú mať vo finále spojenú zem?

(upravil mechanik 18. 9. 2016 8:34)

Re: DIY DAC

1.) na analog nízky šum na digital niečo rýchle... O výstupný odpor stabilizátoru nejde, to už by som radšej sledoval dropout.
2.) idealne rôzne vinutia aj rôzne regulátory. To VREF neviem ako je riešené, s AK som nikdy nič nerobil. Iste to pôjde do analogovej zeme a digitalna od analogovej bude oddelená a spojené len niečim alebo priamo bez ničoho v nejakom bode. Vlastne tušim AK je jedna z mála značiek ktorá to má v datasheete super vysvetlené, nakreslené... Myslím že tam tie zeme budú, teda myslím zeme na DPS.

Re: DIY DAC

Nahoře poražený sad Na plné čáře ho ten malej USB DAC zničil...
https://ctrlv.cz/shots/2016/10/01/Xgto.png

Re: DIY DAC

Vypadá parádně! Kde půjde koupit?

(upravil mechanik 2. 10. 2016 1:03)

Re: DIY DAC

Keď budeš objednávať z mouser skús do toho diamondu KSA1381/KSC3503, sám som ich tam skúšal... Ked tam máš to od ON Semi... smile Pinout je rovnaký, takmer nič nestoja, párovať to nemusíš. Ale emitorové odpory skús aspoň 8.2R alebo viac, tie dalšie 2 môžu mať rovnakú hodnotu...

EDIT: sice ty máš predné tranzistory iné, ani tepelná väzba teda nejde rozumne urobiť... ale aj tak to stojí za to. Prípadne ked prehodíš nožičky 2SA môžeš ich dať aj dopredu.

Re: DIY DAC

mas to pekne. Kedy sa to bude dat kupit, ci uz stavebnica alebo len samotna DPS?

Mimochodom naco tam je to relatko, na oneskorene pripojenie vystupu, alebo to ma dc ochranu alebo naco to tam je?

Re: DIY DAC

Bude se dát koupit všude, bude to normální distribuce. Nejpozději ke konci roku, už se chystá výroba a shání součástky.

Diamond s férčajldama určitě zkusím. On je zvukovej rozdíl i mezi onsemi BDčka a férčajldama? big_smile nebo prostě nesnášíš onsemi tak moc.

Re: DIY DAC

To bych asi měl o jeden kousek zájem, je nějaká rámcová představa o ceně? Bude to jenom osazená DPS nebo i s bedýnkou? mě by se to pasovalo pro zástavbu, jenom deska. Jak je to s ovladači pro linux? (mám na HTPC sice WIN7, ale co když me to chytne...)