Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

(upravil vyhnalek.jirka 31. 8. 2016 16:56)

Téma: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

Dobrý den(Ahoj),
Chtěl bych poprosit někoho z vás zkušených o pomoc. Z pozůstalosti jsem se stal majitelem tohoto gramofonu a chtěl bych tenhle gramofón zprovoznit. Jde o to, že cca 15 let nejel a byl uloženy na skříni. Našel by se někdo z okolí Hranic na Moravě, kdo by se byl ochoten na to podívat, případně gramofón repasovat?

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

Tak snad NC440. řekl bych, že bude stačit odstranit nános prachu a dát nový řemínek, možná ani to ne. samozřejmě zkontrolovat hrot na přenosce pod lupou, jestli tam vůbec je a gramofon nastavit, návod si snad najdeš. A samozřejmě potřebuješ zesilovač se vstupem pro magnetodynamickou přenosku. Nebo je to
NZC 440? To snad ani neexistovalo (šasi HC44 se zesilovačem).

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

Pokud chceš, zkus ho poslat sem:    http://gramofony.wz.cz/

(upravil maxell 31. 8. 2016 11:13)

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

jo leda mistr Zatloukal z Litovle viz výše ale posílat v krabici 65 km to je o hubu, půjde nejspíš o NC-440, se zesíkem se nevyráběl jenom šasko v dřevěném soklu

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

Posílal jsem panu Zatloukalovi taky poštou a přežil 250km v pohodě.

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

Děkuju za dobré rady a omlouvám se, samozřejmě je to NC 440.
Rozeberu ho, vysaju a zkusím spustit, jestli se vůbec roztočí. Nevím jestli je to taková kvalita, že bych do toho chtěl investovat x tisíc. Myslíte si, že se vyplatí ho případně repasovat? Pominuli citovou vazbu a nostalgii...

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

pro sběratele nostalgika snad...jinak jenom kus historie a nic víc

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

...po zapnutí se motorek ani nehne, takže bude asi kaput.... Tím se můj dotaz trochu ujasnil... Má cenu řešit opravu= kvalita opraveného (cena opravy cca 2000) bude odpovídat kvalitě nového cca za 4000?

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

ne

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

Závada bude pravděpodobně v elektronice, která napájí motorek. Pokud ten gramec má v pořádku talíř i subtalíř, to znamená, že nejsou popraskané a zkřivené oprava se podle mě vyplatí, není to až tak špatný gramofon.

Web

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

Nejsem žádný odborník, ale talíře jsou oba úplně jako z fabriky... Zítra zkusím pana Zatloukala, snad to nebude oprava za tisíce, protože ten stejný se dá koupit za 2000 na Aukru. Navíc za 2000 se dá koupit nový - ale asi horší?

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

Z nových s obdobnými prametry je asi nejlevnější toto.
Sundej gumičku a zatoč s talířem - když se nebude vrtět do stran nebo nahoru/dolu, je v pořádku.
Jestli je v něm ještě původní přenosková vložka VM2101, bude ji potřeba vyměnit (to je kolem 1000,- korun) + oprava (orientační cenu si můžeš zjistit u pana Zatloukala, když mu púopíšeš závadu).

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

Ty talíře jdou krásně rovně, takže do opravy asi půjdu.Jen pro zajímavost, je nutné tu přenosku měnit? Z jakého důvodu? Jen jsem zvědavý...

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

Nejspíše bude mít už ohraný hrot. Náhradní jehla je dnes nesehnatelná.
A je to i na svou dobu podprůměrná vložka. Lepší byly její následovnice VM2102 a VM2103, údajně parametrově blížící se Shure M75S, ale i u nich na rozdíl od kapitalistických výrobků záleželo na štěstí na kus, jak přesně ženská ve výrobě usadila hrot chvějky (hlavně u náhradních jehel byl problém).

(upravil maxell 1. 9. 2016 6:46)

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

tam pásne lecjaká náhrada, montáž přenosky je standart 1/2" muže to být Shure M75, Ortofon OM B5, AudioTechnica AT91, Sony VL48G, Sanyo MG09 - to jsou ty nejlevnější typu MM

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

Před posíláním je potřeba pořádně aretovat talíř, ramínko atd. Pošta to může obrátit, shodit z 1 m nebo na to může spadnout z 1 m těžkej balík (i 30 kg).

(upravil maxell 1. 9. 2016 8:02)

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

lépe sundat talíř, zabalit do bublinové fólie a položit pod skříňku gramofonu, s fabriky mně tak přišel rozebraný NC450 ale ramínko
to je nadmíru delikátní věc, osobně bych raději zajel autem či vlakem do Litovle k osobnímu předání na servis

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

maxell napsal:

muže to být Shure M75, Ortofon OM B5, AudioTechnica AT91

AT91 jsem koupil za necelé pětikilo v Alze, v porovnání se starší a jetou M75 co jsem měl taky byl zvuk horší, jakoby zastřený a bez jisrky sad

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

možná si přenoska nesedla s korekčákem RIAA, to se stává...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

Nebo za Kč 790,- z AUKRO Audio Technica AT95e od LuborG (Lubor Grigorescu, na HiFinazory.cz má nick Renown).

DJ_Rix napsal:

AT91 jsem koupil za necelé pětikilo v Alze, v porovnání se starší a jetou M75 co jsem měl taky byl zvuk horší, jakoby zastřený a bez jisrky sad

Petře, nebude to nastavením korekčního preampu? Zatímco Shure M75-6 má doporučené zatížení 400-500pF, AudioTechnicy 91 i 95 mají 100-200pF.

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Dílna » Kdo by opravil gramofón Tesla NC 440

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£