Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » JVC JA-S22 - oprava

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

(upravil evzeneiba 9. 8. 2016 16:08)

Téma: JVC JA-S22 - oprava

Zdravim,
vlastnim JVC JA-S22 a mam problem, ze mi nesepne ochranne rele, nebo sepne jen na chvili, pripadne po poklepani na sasi vypne. Nemam zkusenosti s elektronikou, doproucite nekoho, kdo by se byl timto pristrojem ochotny zabyvat a pripadne jej nejen opravil, ale i seridil? Servisni manual mam.

Idealne okoli Jicina nebo Jablonce nad Nisou

Re: JVC JA-S22 - oprava

to samý dělá můj letitý Pioneer A656 už na tom maturuji delší dobu až mě napadlo vyřadit relátka a proklemovat nakrátko
zatím neprovedeno

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil tubamusic 9. 8. 2016 16:09)

Re: JVC JA-S22 - oprava

evzeneiba: Odkud jsi? Můj typ je studeňák na desce, nebo špatný tepelný kontakt některého tranzistorů s chladičem.

Proklemovat relé je blbost. je tam kvůli tomu, aby vám to neugrilovalo bedny když se něco stane. A to že se tam něco děje je jasný z toho, že se ta ochrana brání.

edit: Teď koukám, že tam je prastarý integrovaný STKáčko. To nebude jen tak...

Web

Re: JVC JA-S22 - oprava

okres Jicin... pripsal jsem to do prispevku. Mam obdobny tip... a jak rikas, to ochranne rele tam je aby chranilo smile Blbej kup, ale doufam, ze se mi ho podari zprovoznit, shanel jsem ho pomerne dlouho.

Re: JVC JA-S22 - oprava

No já bych jako první zkontroloval připájení nohou toho STKčka.

Re: JVC JA-S22 - oprava

miro napsal:

No já bych jako první zkontroloval připájení nohou toho STKčka.

asi jsi jasnovidec ... teda nevyresilo to problem nicmene, na jedne noze je oddelena draha od desky - nebo jenom pripajeni.

Nicmene ani preklemovani pinu se odpovidajicim na desce nepomohlo, ale pomaha "zkriveni" sasi, takze problem je evidentne(?) v nekterem spoji. Zatim cekam na vyjadreni prodejce, tak se do toho nebudu hrabat, nicmene asi to zkusim o vikendu opatrne propajet (protoze nepredpokladam, ze by se k tomu postavil nejak dobre).

Pokud se nepovede, zkusim nejdrive mistni servis v Jicine.

Takze diky za rady, snad je to na dobre ceste.

(upravil maxell 11. 8. 2016 13:27)

Re: JVC JA-S22 - oprava

Možná že si nerozumíme...měl jsem na mysli spínací relé v zesíku která s prodlevou 3-6 sek. připojí repráky než se naládujou kondy, že to chrání
reproduktory i za provozu ?

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: JVC JA-S22 - oprava

maxell: To jsou právě relé ochrany repro. Připojuje se se zpožděním, kvůli vyvážení obvodů po zapnutí - brání tak lupnutí, další funce takové ochrany je snímat stejnosměrnou složku na výstupu a pokud překročí přípustnou mez, repro pomocí tohoto relé odpojit. A to se právě nejspíš děje ve výše zmiňovaném zesilovači díky studeňákům.

Web

Re: JVC JA-S22 - oprava

STK tady nějaký mám, více méně za odvoz:  https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 13#p328213
tak kdybyste ho někdo potřebovali...

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » JVC JA-S22 - oprava

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£