Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 15)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 287]

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Myslel jsem si to, bronz je samomazná. Já jen, kdyby tu byl nějaký názor, než to nahrnu zpátky. Gumička na spojce byla už zvulkanizovaná, začala se mazat, nemám nic jinýho než O kroužek, ale padne přesně. Kolega dal ten samý do B116 před čtyřmi lety, a jede mu dodnes. Původní není.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Samomazná ložiska (většinou bronzová nebo ocelová) se vyrábějí ze slinutých prášků a mají v sobě póry, do kterých se vakuově nasákne olej. Mají velice dlouhou životnost, ale ne neomezenou, někdy se z nich nějak olej vytratí dřív, než mají nevyhovující vůle. Pokud se v něm hřídelka otáčí bez známky zadrhávání nebo hluku, nechal bych je samozřejmě tak, jak je. Ale někdy se mi stalo, že třeba právě u starých magnetofonů, gramofonů nebo ventilátorů hřídelka za provozu začínala drnčet nebo se i přibrzďovat. Šlo většinou o stará zařízení, řádově 20 a více let, ale nová ložiska jsem nesehnal a jinak funkční zařízení mně bylo líto vyhodit. Asi je to naprosto neodborné a řada lidí na to bude mít jiný názor, ale osvědčilo se mi spojení rozebrat, na sucho ložisko očistit a kápnout na něj obyčejný motorový olej do auta. Po pár hodinách jsem olej z povrchu jemně otřel vatou na špejli. Původní životnosti už ložisko nedosáhlo, ale fungovalo minimálně dalších 5 let. Zkoušel jsem v začátku i nízkotuhnoucí ložiskový olej, výsledek se mi zdál co do životnosti horší.

(upravil stiglitz 5. 8. 2016 14:41)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Chlapi, dá se nahradit VU metr v B115, VU metrem z B101? Je totiž designově o dost dál. Jestli je někdo máte, prodáte mi je? Prosím, prosím... Ne ty bílé, hnusné, ty hezké, černé.

(upravil jik 5. 8. 2016 17:27)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Mám tady z B73, nevím jejich parametry, podle mě to bude u těch tesláckých magnetofonů na jedno brdo. Vyfotil jsem Ti to před chvilkou s bleskem jenom tak improvizovaně bez jakékoliv přípravy. Na tom pravém je aspoň vidět stav sklíček (s odleskem blesku to vypadá na fotce hůř než je skutečnost - aspoň budu mít čisté svědomí),. Pokud bys je chtěl oba za 150,-Kč, budou sloužit Tobě. Pokud ne, nevadí, budu je mít dál.

https://i.postimg.cc/Ny1hgwyC/2248111.jpg

Edit: jsou z B73, opraveno.

(upravil maxell 5. 8. 2016 18:02)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

je to možné, VU měřáky magičů Tesla mají velmi podobnou impedanci, citlivost...zapoj do vstupu nahrávání (gramo) signál 1000 Hz z jednoduchého oscilátoru (v případě zájmu schémátko dopošlu sem) zapni "záznam" a nastav potencákem rec level plnou úroveň signálu 0 dB na měřáku (začátek červeného pole) vyměň budík za nový a zkontroluj stav, při odchylce od původního stavu případně mírně upravíš trimr v magičí

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil sagitarius 5. 8. 2016 18:09)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Nechci do toho kecat, ale dva starý poškrábaný za 150, když se dají koupit úplně nový od 26,-Kč...
http://www.led-elektronika.cz/?action=d … ;catg=2187
http://hadex.cz/r093-zj-48-panelovy-vu- … b-55x48mm/
http://www.vpcentrum.eu/zj-48-panelovy- … db-55x48mm
http://www.vpcentrum.eu/zj-40-panelovy- … ua-40x40mm
http://www.kupahracek.cz/hadex-zj-48-pa … db-55x48mm

Web

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

http://stiglitz.rajce.idnes.cz/vu_metr/#DSCF0274.jpg
Tyhle konkrétní jsou z B101. Mám ji doma, ale je jako nová, nebudu ji kuchat. VU metry jsou hezčí, než na B115, na B115 jsou přesně ty, které mi nabízí jik.
jik:děkuju, ale tyto mám.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

sagitarius napsal:

Nechci do toho kecat, ale dva starý poškrábaný za 150, když se dají koupit úplně nový od 26,-Kč...

sagitarius - ty měřáky cos uvedl nebudou z největší pravděpodobností dobré do toho českého magneťáku. Rozměry a jejich elektrické  - mechanické vlastnosti nebudou ideální (ale na zkoušku za ty peníze proč ne). To by měl stiglitz více starosti než radosti.

Bohužel i ty české měřáky se v určitých výrobních seriích dost lišily. Jednou jsem měnil v domění, že je to ten samý a nebyl. Stupnice byla více dole a měřák měl i větší citlivost a setrvačnost.

(upravil jik 5. 8. 2016 18:57)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Sagitarius, souhlas. Ale některé ty dnešní jsem také měl (možná i ještě mám) a musím říct, že ty z magnetofonů Tesla (Metra Blansko? - nevím) jdou při zkouškách pěkně za potenciometrem (na baterii s předřadným nebo i bočním odporem) tam i zpět a ty z dnešní doby zůstávaly viset tam či onam nebo zase někde ještě jinde. Ale netvrdím, že ty Tebou odkazované jsou špatné a jsou i levné.

Chci si stavět (to "chtění" u mě trvá už dva roky) Grid-dip metr a vím, že ty moje měřáky by byla dobrá volba. Ale pro účely grid-dip metru je mi jich líto (zvláště když mám stejné dva a nechce se mi je od sebe odlučovat. Takže budou u mě odpočívat dál a rozhodná chvíle nastane až mě zase chytne chuť ten ssací měřič rezonance postavit. Pak asi po jednom z nich sáhnu.

Stiglitz: Je pravda, že ty Tebou postované jsou designově opravdu hezčí. Jenom jsem to chtěl zkusit, ale opravdu si těch co mám cením. Stovka je málo a dvě moc. Proto jsem to sem tak narychlo dal, aniž bycom byli v sekci Bazar.

Edit:
Orhore (mezitím co jsem dopsal příspěvek, spatřil jsem i Tvůj): No ony se ty naše pravděpodobně lišily v rámci nějaké tolerance, to ano, ale na druhou stranu tam měli (v magnetofonech) trimry, kterými to ve výrobě pak nakonec "globálně" v rámci celého řetězce adjustovali...

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Len si dovolim taku technicku poznamku, niektore Tesla magnetofony mali tie merace voltmetre, niektore ampermetre. Treba kuknut servisku a zapojenie, aby nedoslo k sklamaniu. Napriklad tie v B73 su voltmetre s citlivostou 1,5V...

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

jik napsal:

Orhore (mezitím co jsem dopsal příspěvek, spatřil jsem i Tvůj): No ony se ty naše pravděpodobně lišily v rámci nějaké tolerance, to ano, ale na druhou stranu tam měli (v magnetofonech) trimry, kterými to ve výrobě pak nakonec "globálně" v rámci celého řetězce adjustovali...

Ano, pokud šla citlivost seřídit trimry, tak to bylo ok. Na druhou stranu pokud se ti ručička hýbala v jednom kanále jinak díky jiným mechanickým vlastnostem (setrvačnost), tak nepomohl ani trimr.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

jik:
Na GDO zapomeň na tyhle měřáky, mají moc malou citlivost. Kup si na to budík 100uA. (Jo, a nestavěj ty jednoduchý s jednoduchou snímací špulkou, ale s dvojitou! Je spousta návodů na ty s jednocívkou, ale ty nejsou dostatečně stabilní- budou ti signalizovat falešný rezonance.)

Web

(upravil maxell 6. 8. 2016 17:21)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

tohle je budík novější série Tesla B101 co pasuje bez úprav do B113, B115, B116A
http://img24.cz/images/42918824391629195767.jpg

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

stiglitz, omlouvám se za O.T. a ostatním taky.

sagitarius:

Díky za informaci ohledně koncepce s dvojitou cívkou. Mám totiž pár schémat, člověk si ale neumí vybrat které, protože před VF technikou mám pořád velký respekt a rizika nedokážu odhadnout. Ono to s tou stavbou nebude tak horké, musím se pro ten GDO znovu nadchnout a stihnout to udělat, než to nadšení zase opadne. Bohužel moje vlastnost a takto je to u mě s mnoha věcmi pořád dokola.
Plánuji si to tak nějak: kovová skříňka, stabilizovaný zdroj (možná zjistím že nebude potřeba stabilizovaný, oscilátor je v každém i tom nejobyčejnějším rádiu a kmitočet drží při nabitých i vybitých bateriích, v horku i mrazu - to mě dodává trochu naděje, že to s tou VF technikou není zas tak hrozné..., takže asi baterie - odpadne napájecí kablík, který rovněž může ovlivňovat kmitočet), stupnice na ladicím kondenzátoru ze začátku obyčejnou tužkou pro několikanásobné ověřování, dále pokud možno bez MOS FET. Naštěstí mám čítač, od kterého si slibuji jeho velkou pomoc a na mém plánovaném GDO bude i konektor nebo zdířky pro ten čítač. Odkud je vyvedu, ještě dnes sám nevím, ale určitě od někud, že se nezmění kmitočet oscilátoru. Ale pro nic za nic ho stavět nebudu, co s ním budu dělat, vím už teď, čeká ho dost práce.

No a k jádru věci - fakt jsem si doteď myslel, že "decibelák" by vyhovět mohl, vždyť tam jde jenom o pohyb ručky, aniž by se odečítala nějaká hodnota. No nic, nevadí, nějak si s tím pak budu muset poradit, mám i nějaké měřidlo z ladičky na kytaru. Takže je když tak proměřím na těch cca 100uA a uvidím, kde se bude ručka při tom proudu nacházet.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

maxell: tohle mi nefoť, to je to, co mám o pár příspěvků výše. Toť, prosím, on. Máte někdo? A dva?

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

olrajt, příště nečti to, někoho to (možná) zaujme

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil stiglitz 6. 8. 2016 23:54)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Ne, v pohodě, nic ve zlým, sorry, píšu ale, že to jsou ony.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Maxi, teď jsem si pročítal své příspěvky, a došlo mi, že jsem se vůči Tobě nezachoval tady na fóru zrovna nejlíp. Po pravdě napíšu, že mne to mrzí, a já bych na takovou odpověď asi jinak nereagoval.
Omlouvám se Ti.
Nebylo to úmyslné, a pod vlivem, ani vědomé.
Já sem moc nechodím.
Maxi, je mi to líto, veřejně se omlouvám.
Snažil jsi se mi pomoci, já jsem napsal, co jsem napsal.
Zbytek v sz.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

nepřeháněj...nejsem jemnocitnej, doba je krutá, bezohledná, ostatní v SZ

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Tak jsem si dopisoval s někým, kdo mi tvrdí, že původní hlavy, třeba v B116A, tedy ty netrvrzené, jsou lepší, než tvrzené. Že mají lepší výšky. Je to tak?

Příspěvky [121 až 140 z 287]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£