Téma: Mix se vypne po chvíli běhu

Pánové mám dotázek, mám mix Mackie 1402 VLZ a s ním spojený problém, že se po chvíli běhu vypne.
Časový interval se liší 5-30minut, udělal mi to 3x, víc jsem ho netrápil...
Vždycky byl připojen jeden PC a jeden mikrofon, vždy bez fantomu.
Ještě jsem neměl dostatek času na pořádnou rozborku a měření, nicméně mix je analog a žádnou tepelnou ochranu nejspíš nemá.
Podezření je na trafo, které se mi zdá dost topí (integrované v mixu), ale záložní mix ULI s externím trafem topí odhadem o 5-10st méně, ale je taky 3x menší a trafo má externí.

Může to dělat trafo, které po zahřátí prostě přestane dávat? Už jsem takový problém kdysi viděl u světel, ale tam to nevypnulo úplně.
Nepodařilo se mi sehnat dokumentaci, tak začínám s dotazem tady.

Díky za rady

Web

Re: Mix se vypne po chvíli běhu

Na Táně je servisní manuál, napájení je přes LM317/337.

Re: Mix se vypne po chvíli běhu

Tohle bych čekal spíše od těch napájecích obvodů (LM), které mají, pokud se nemýlím, tepelnou ochranu a při přehřátí vypnou. Prvním krokem budiž jejich dotažení k chladiči (zažil jsem totéž u mixu Behringer, stačilo dotáhnout šroubek u stabilizátoru). Předpokládám, že trafo nemá tepelnou pojistku, nota bene vratnou. Pokud tohle nepomůže (horké trafo naznačuje, že asi ne), pak už to bude hodně horší, protože se to musí celé prohledat (alespoň prstíkem osahat smile) a najít příčinu nadměrné spotřeby.