Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pneu - Subwoofer

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 54]

Téma: Pneu - Subwoofer

Zdravím, určitě mě ukamenujete .... smile mám v plánu doplnit spodek svých sloupových Jamo o nějakej sub, vzhledem k tomu, že mám už v obýváčku jeden stolek z bloku motoru a druhej z klikovky + pístů, tak mě napadlo zkusit udělat sub z pneumatiky viz:

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/73 … ee1ce9.jpg

co jsem tak koukal co levnějších repro , tak asi 12" beyma 12br70 a R12 pneu , ale na co jsem narazil, tak asi bude problém s velikostí "ozvučnice" ? Tu pneumatiku nijak nezvětším + chci aby to repro tam sedlo, ne že do R15 gumy dám 12" repro např. smile  (otevřená ozvučnice asi by nešla v tomto případě? )

nebo se mám na to vykašlat a narvat nějakej menší sub do 20l plechovýho kanistru od benzínu, kterej bude vytlumenej ? apod...

Je to jen na domácí poslech.

díky : )

Web

Re: Pneu - Subwoofer

Tak pro motorhead sub by to podle mě chtělo nějakou jinou gumu, úplně ideální něco formulového, jsou široké (větší objem) a zároveň mají vysoký profil, takže se do nich dá dát menší reproduktor (který nevyžaduje tolik objemu). Nebo pneu pro supersporty, taky jsou pěkně široké, profil ale mají menší, ale třeba by šlo použít nějaký rámeček aby  repro nemusel být tak velký.

Co si spíš ale říkám - ozvučnice má být co nejpevnější, to mi k pneumatice nějak nejde smile nebo je to zevnitř něčím zpevněné?

(upravil wR1t3r 5. 7. 2016 23:45)

Re: Pneu - Subwoofer

Jj asi na to kašlu a narvu něco do toho 20l kanistru.... něaké nápady? co jsem tak dohledal tak :

MONACOR SPH-200TC
SP-8/150PRO
P.AUDIO BG-8K  (tady se mi ale fakt nelíbí ta žlutá membrána smile )
W 200 S

Web

Re: Pneu - Subwoofer

Kanystr asi taky nebude zrovna vhodnej... plech bude zvonit. Tlumení s tím uplně moc nepomůže, stěny musí být v první řadě pevné. vyztužit by to určitě šlo, ale bude to šíleně pracné. Nejjednodušíí varianta mě napadá: udělat normální dřevěnou ozvučnici a tu "obléci" do pneumatiky (případně dvou na sobě).

Re: Pneu - Subwoofer

Ano. Asi bych si pohrál, a nějakou dobře udělanou ozvučnici bych polepil pneumatikou

Re: Pneu - Subwoofer

Zkusím si pohrát s kanystrem a pak kdyžtak s pneu smile) nějaké tipy na kvalitní 8" ? Z těch co jsem vybral, případně ještě beyma?

Web

Re: Pneu - Subwoofer

Osobně zastávám to, že 8" není nic co by se do běžného dvoupásma nemělo vejít, tudíž 8" sub bych už z principu nestavěl. W200S bude mít na Sub slabej pohon, ten dvoucívkový monacor neznám. SP-8/Pro by se asi teoreticky dal... P.Audio vůbec neznám, takže si netroufám odhadovat co je to zač. Beyma 8Woofer je skvělej v dvoupásmu/třípásmi,... do Subu bych ho ale spíš taky neviděl. Co se Beymy týče, tak se dá docela dobře uvažovat nad 10BR60... nedávno jsem ji nahrazoval kamarádovi do auto-subu za nějakej původní odpad a je to pěkně hrající basáček.

Re: Pneu - Subwoofer

Ten Monacor mám, a na sub bych ho nedal. To už radši nějaký velkovýchylkový Tangband, Dayton, Peerless...

Re: Pneu - Subwoofer

ondra.klofat : to P.Audio tu někde doporučoval Antonio do 20l uzavřenky ... ty repro jsem tak nějak vypsal co jsem tu pročítal forum, ale tím že se jednalo o příspěvky i z roku 2010 např, tak jsem se radši zeptal znovu, jestli není jinej 8" vhodnější do subu smile


Crashpc: který Monacor? ten profík ? ať vím kterej vyřadit smile big_smile

Web

Re: Pneu - Subwoofer

Definitivně se rozhodni co chceš dělat a dej objem jaký to bude mít, pak se můžem bavit dál, jo a taky cenu...
Do uzavřenky? To se mi nezdá...

(upravil wR1t3r 7. 7. 2016 21:46)

Re: Pneu - Subwoofer

Antonio: jj už to vidim BR nebo BP 20l jsi psal smile

No chci zkusit ten plech, takže 8" a 20l uzavřená nebo BR, dle toho co bude lepší. Cena reproduktoru +- 1.500,-

smile ještě si pohrávám s myšlenkou, když seženu ty dvě R12 gumy, tak do nich dát 12" coax jako doplněk toho subu...? big_smile¨
třeba : http://www.dexon.cz/katalog/reproduktor … komba.html

Web

Re: Pneu - Subwoofer

writer: Jo. SP8/150PRO. Na fullrange si jde dobře do basů, ale jako samostatný subwoofer ani náhodou.

(upravil wR1t3r 8. 7. 2016 12:51)

Re: Pneu - Subwoofer

Ok, tím pádem do toho subu vyšel vyřazovací metodou MONACOR SPH-200TC big_smile smile

vyzkoušel jsem poprvé namodelovat jak by to mělo být laděno... zelená je nej ?

http://pasteboard.co/8Z7dxIFnj.png

Web

Re: Pneu - Subwoofer

Co dopouručujete dovnitř toho kanystru? bitumen ? tecsound?

Web

Re: Pneu - Subwoofer

neumim si představit, že ani vylepeno např. tím bitumenem to bude dostatečně tuhé, takže těžko poradit. Proč proboha 12" koax do subwooferu? Navíc to cos postoval není koax ale pouze širokopásmo.

Re: Pneu - Subwoofer

ondra.klofat ten koax/fullrange chci jako doplněk k tomu subu místo stávajících sloupů smile do subu neeee smile)

Web

Re: Pneu - Subwoofer

jo takhle,...ale není to dobrý nápad... zvukově to sloupy rozhodně nenahradí.

Re: Pneu - Subwoofer

Jsou to jamo studio 180, necetl jsem na ne zrovna chvalu... At uz menice, tlumeni nebo vyhybka big_smile

Web

Re: Pneu - Subwoofer

Ať už jsou tyhle sloupy třeba i horší (neznám je), věř tomu, že budou stále lepší než ten dexoní širokáč...

Re: Pneu - Subwoofer

řeším naladění br na ten sub ... poprvé jsem zkusil ten amplion, tak ani nevim jak ideálně křivka by měla vypadat? zelená? Br mam vybraný tento:

http://www.reproobchod.cz/monacor-mbr-35-p3212


https://cdn.pbrd.co/images/b5oewjjeL.png

Web

Příspěvky [1 až 20 z 54]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pneu - Subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£