Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Accuton a měření v ose

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

(upravil drak88 6. 7. 2016 19:39)

Téma: Accuton a měření v ose

Zdravím pánové. Mám k dispozici měniče Accuton C30-6-023. Mám jen dotaz, jestli může vycházet měření mimo osu lépe než v ose měniče. Díky za info. (Měřeny dva kusy a oba se chovají stejně)

Zde odkaz: červená v ose, zelená 15 stupňů mimo osu.

https://drive.google.com/file/d/0By0hNm … sp=sharing

(upravil Kocour 6. 7. 2016 21:02)

Re: Accuton a měření v ose

No to teda neni pekny. Vychazet to tak muze. Za jakych podminek to meris? Myslim bedna, umisteni menice v bedne, zapusteni, atd. Zatim to vypada jako difrakce.

ruzne DIY repro

Web

Re: Accuton a měření v ose

Zde link foto měniče v bedně:

https://drive.google.com/file/d/0By0hNm … sp=sharing

Re: Accuton a měření v ose

Zapusteni atd ok, az na tu ozvucnici, ten kruh dela tu difrakci. Jedine tedy poresit ve vyhybce. Vypada to zajimave, dej sem o tom vic. Mereni atd.

ruzne DIY repro

Web

Re: Accuton a měření v ose

Díky za info. Každopádně jsem zkoušel i na čelo bedny nalepit velky kus kartonu s výřezem na výšku ať zakryje ozvučnici a měření bylo prakticky hodně podobné....což je fakt divné.

Re: Accuton a měření v ose

Ted koukam na datasheet, propad na 4kHz a 10kHz koresponduje s datasheetem, ikdyz v nem to nevypada tak moc. Takze castecne vyskac samotny, castecne se to ale mohlo sejit i s difrakcema.

ruzne DIY repro

Web

(upravil drak88 7. 7. 2016 12:26)

Re: Accuton a měření v ose

No nic, udělám vyhýbku a uvidíme co z toho vyleze:) jinak dík za postřehy:) Jinak větší zaoblení přední hrany by nepomohlo ?? ted je to R=9mm.

Re: Accuton a měření v ose

Pravdepodobne pomohlo, zkus to na nejakem zbytku a zmerit.

ruzne DIY repro

Web

Re: Accuton a měření v ose

Ok. Pořeším a napíšu. Zítra se jedu podívat na frézu do které strčím pořádný nástroj:) Zkusím R19mm co to udělá.

Re: Accuton a měření v ose

Vem rašpli a udělej velké plynulé zaoblení od lemu výškáče tečně čtvrtkružnice. R19 je pořád málo.

Co jsi vymyslel, je nejhorší možné uspořádání z hlediska difrakcí, proto jsou to hory doly v ose a rovnější mimo osu. Řešit to ve výhybce nemá smysl, snělo by to ještě hůř. Udělej z bednou viz výše a z větší části to zmizí.

Web

(upravil drak88 8. 7. 2016 16:03)

Re: Accuton a měření v ose

Jojo teď už to taky vím, že to nebyla nejlepsí volba...hold chybama se člověk učí:))) Čekal jsem problém s difrakcema, ale ne až takový. Zrovna jsem to stáhnul R=12,7 a zase se ta díra a kopec zmenšil od 1,5 db. Ručně se mi to moc dělat nechce. Zkusím to vzít R22 a uvidíme co to zase udělá. Hodím info až to stáhnu.

(upravil Jory 8. 7. 2016 17:23)

Re: Accuton a měření v ose

check napsal:

Co jsi vymyslel, je nejhorší možné uspořádání z hlediska difrakcí

Můžu se tě prosímtě zeptat, co všechno tam má špatně a co všechno by bylo lepší? Já bych si totiž myslel, že to takhle bude lepší než třeba klasický kvádr, proto jsem trochu překvapený a zajímá mě, jak to udělat co nejlépe smile

Re: Accuton a měření v ose

Stáhnetě si prográmek Edge na difrakce a uvidíte. Sice není úplně dobrý, ale základní problém vám ukáže.

Vysvětlovat co všechno je špatně.... promiň to by bylo na knížku.

Web

Re: Accuton a měření v ose

Chápu wink

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Accuton a měření v ose

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£