Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 111 z 116)

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

  Stránky: ««« 1 ... 109 110 111 112 113 ... 116 »»»

RSS

Příspěvky [2,201 až 2,220 z 2,319]

Re: OTL sluchátkový zesilovač

tak nějak, podle žánru, pro někoho může být sametovej zvuk urážka, pro někoho doporučení... navíc může záležet na momentálním rozpoložení dotyčného soudruha. Přece jen to není protokol z kalibrovanýho měřáku.
těm co nevzpomínají rádi na plyšák může znít sametovej zvuk taky divně smile jak těm co se nelíbil plyšák protože jim něco vzal tak těm, co jim vadilo že se havloidi ve skutečnosti s komárem šábli.
Radší snad fakt ty screenshoty od marase, i když -86 dB na zdroji k anodám je taky úlet.

(upravil maras 17. 3. 2016 11:37)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Muzu se zeptat proc by to mel byt ulet, resp. co jsem prehlednul  ? ...

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Ne úlet ve smyslu chyba, ale v souvislostech. Protože by na tom mělo hovno záležet jestli zvlnění -60 nebo - 90 dB, jednak závislost přenosu na napájecím napětí, jednak reálný odstup reálných zdrojů signálu versus hladina hluku okolí.
Asi jako garantovat kolik molekul zbytkových nečistot u motorizovanýho mokrýho hadru v nádražní hale, chápeš.
U elektronek se běžně počítalo s rozptylem emise 30% i víc jak stárne katoda a k tomu ještě povolený rozptyl žhavicího napětí, takže definovat pak nějaký setiny promile mi připadá mírně legrační. Ale jinak pořád líp přesně měřit, než sametovaný basy a skřivánčí výšky za růžovýho rána se smetanou, to zas jo.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

2crifodo:co je to havloid?neco jako sreenshot?

(upravil hranatybraska 17. 3. 2016 12:12)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Máte taky takový pocit, že by si to Crifodo chtěl poslechnout? smile

Sranda je, že i u elektronek to jde měřit přesně a parametry nelítaj sem tam.
Respektive mluvím o PHX, kde jsme záměrně vyzkoušeli flašky s velkým rozptylem hodnot.

Zkrátka a dobře. Meření jsme sem postli, takže objektivně to měří dobře.
A teď nastává prostor pro sametové a jiné subjektivně zbarvené komentáře, kter do grafu nenacpete. Jak Crifodo správně namítá, dojmologie je nahovno a nic se s ni prokázat nedá, ale pokud u měření použijete argumentu, že co dobře měří, nemusí ještě dobře hrát, tak se dostáváte do úžasného pole nejistoty, kde vše je raltivní a mnozí se tak chytají stébla trávy či kandelábru v podobě předražených součástek a nebo známých značek jako ethalonu kvality. No my jsme si dali za cíl dělat věci jinak, a věřit zdravýmu rozumu a ušiskám. A věřte, že lampy můžou hrát jako lampy, ikdyž nezkreslujou. Můžou dobře měřit s nízkým THD a stále budou znít jako lampy. A líp.

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

HB, Crifodo už má ve svým věku celkem naposloucháno... dost na to, abych poslouchání sluchátkáče bral částečně jako výraz defetistickýho přikrčení před podmínkami, protože naprostá většina hudby nebyla ani složena ani provozována pro sluchátka.
Já vím že i elektronky se dají vybalancovat pro opakovatelný a měřitelný rozmezí stabilních parametrů, i chápu snahu prezentovat exoticky špičkový parametry. Jen mě prostě občas pobaví ten kontext. To neznamená že bych to odsuzoval, naopak ať je aspoň něco v téhle čínské době rollsroyceovaté.

(upravil hranatybraska 17. 3. 2016 13:13)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Jsem rád, že tě historka s kolegou bývalým zvukařem pobavila, stejně jako mě, když mi to povídal smile

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

a jaky mate dojmy,kdyz si prohlizite ty screenshoty?

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Mirku, pobavil jsi mě... big_smile

Web

(upravil riki610 18. 3. 2016 19:23)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

samatovy screeanshot...
ja som to radsej zmazal asi som Vas blokol... sorry.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

zrovna posloucham muziku pres SE OTL s 6N2P a 6P6S v kombinaci s ES9018 DACem a AKG601....musim rict,ze to hraje super...desku zesilovace jsem vykseftoval s firemanem,dobastlil k tomu jednoduchy zdroj s kremikovym usmernenim,elyty a tlumivkou,zhaveni AC...vsechno stary kramy.co jsem nasel v supliku...proste takovy projekt pro nedelni vecer a par skopku policsky 12°...

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Zdravím.
Mám otázku či riešiť dodatočné chladenie chladičom pre T2 a T4 aktívnej záťaže anódového napätia? Tieto tranzistory sa hodne hrejú. V návode nič nieje spomenuté. Ďakujem

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Záleží v jakém šasi to budeš mít...  Vím o několika zesilovačích, které jedou 2 roky bez chladičů bez problému. Nicméně chladičem nic zkazit nemůžeš...
M.

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Vďaka za odpoveď.

Už som tam dal pekné L AL profily. No skrinka ešte neviem ale asi pôjdem cestou AL vrch a spodok, zadok rebrovaný chladič pre mostík žeravenia a tranzistoru stabilizátora a predok s bokmi pekné drevo. Tá DPS tam nemá vetracie otvory na prúdenie vzduchu sad .

inak som prekvapený že tu je prezentovaných strašne málo realizácii tohoto zosilňovača. Hm práve finálna realizácia tuším žiadna. Či zle hľadám ?

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Asi si přehlédl, spokojeně hraji už dost dlouho

bobcat napsal:

Stavěl jsem Markovo OTL jako jeden z prvních, mám to uspořádáno následujícím způsobem:

http://www.saladin.xf.cz/otl/IMG_1.jpg
http://www.saladin.xf.cz/otl/IMG_2.jpg
http://www.saladin.xf.cz/otl/IMG_3.jpg
http://www.saladin.xf.cz/otl/IMG_4.jpg
http://www.saladin.xf.cz/otl/IMG_5.jpg

Po prvním zapnutí zesilovač nepatrně brumil, pomohlo pootočení toroidu a brum zmizel úplně.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

bobcat o ano ten snáď jediný. Ten chladič na mostík postačuje? Neverím. A tranzistor v regulácií žeravenia si umiestnil na skrinku? Vďaka.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Chladič na můstek stačí, je poměrně masivní. Ano, tranzistor žhavení je na stěně krabice.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Jak jsi posoudil že stačí ? Pokud to máš tak jak je na fotkách ještě zavřené pod DPS HV zdroje jsem si celkem jistý že se můstek peče přes 110°C (viz moje realizace a měření). Povolená maximální provozní teplota je sice 150°C ale když vezmu že pouzdro má 3°C/W tak při povrchové teplotě chladiče 110°C už mají vnitřní čipy ke 125°C. Taky to potom vytápí nepěkně vnitřní prostor bedny (na můstku jsou cca 4W)

Po mnohých pokusech vidím jako jedinou extrémně netopící možnost napájení žhavení usměrnění nějakými lowdrop diodami a za tím spínák.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Posoudil jsem to podle změření teploty kontaktním teploměrem. Po přehrání 1 CD tj. asi po 45 minutách jsem otevřel bednu a změřil teplotu.
58.9 stupňů na chladiči. Takže nepředpokládám, že zavřením krabice se teplota zdvojnásobí. Tož asi tak.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Super konečne debata o konštrukcii. Vidím to na zadný panel ktorý bude masívny chladič. Inak jedine malý tichý 4x4cm ventilátor.

Ako tu mám vložiť obrázok ak nechcem externý odkaz? Vďaka.

Příspěvky [2,201 až 2,220 z 2,319]

  Stránky: ««« 1 ... 109 110 111 112 113 ... 116 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£