Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Koupě (nebo výroba) PA reproboxů

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 33 z 33]

(upravil Otas 6. 5. 2016 18:48)

Re: Koupě (nebo výroba) PA reproboxů

Mno, nechci kazit radost, ale z testu jsem vyčetl:
Jako odposlechy dobré (čili ležící na podlaze, kde se tomu přidají basy + 3 dB) a v odposleších basů nepotřebuješ mnoho. Jinak řečeno: středy to zahraje slušně. Pokud to stačí, fajn.
B212D už je na tom podstatně lépe (na Prodancích je to změřeno), parametry basáku vypadají slušně, ale Xmax je jako u všech, i těch drahých aktivek neznámý. Chce to slyšet. Mám malé odposlechy 1+10 Mackie SRM350 V1. Jako odposlechy dobré, dokonce jsem je zkusil hrát na sál a jakš-takš to šlo. Ale, jak už ti bylo opakováno, je to jen 10".

Re: Koupě (nebo výroba) PA reproboxů

Když 3 pásma Sony s 7" basáky , citlivostí 88dB/m/W a zesákem 50W/kanál zvládly menší sál, Behringery nezvládnou? Basů bylo až moc. Nevím jaký je rozdíl Hi-Fi vs. PA basáků kromě citlivosti a hifi mají větší xmax.

(upravil Otas 6. 5. 2016 22:39)

Re: Koupě (nebo výroba) PA reproboxů

Nedá se nic dělat, musíš si to vyzkoušet roll.
Problém je v tom, že potřeba hlasitosti je dána posluchači. A ti jednak s časem, jednak s přibývajícím alkoholem v krvi hluchnou.
A nestačí jim pak maximální hlasitost 105 dB. Ani 115 dB.... A přetížené low-endové aparatury odcházejí. Nedají se obvykle opravovat (sehnat reprák i do Behringera je veliké umění).
A 9 tisíc zas nejsou tak malé peníze, aby je člověk s klidným svědomím doporučil dát za věc, která je na pár použití a pak k vyhození.

Re: Koupě (nebo výroba) PA reproboxů

To je to. 9k jsou pro mě velké peníze a tak se snažím nákup co nejvíce promyslet. A kupovat na slepo je strašně zlé, bohužel fakt nevím kde by si mohl reproboxy vyzkoušet. Né že bych PAčka nikdy neslyšel, ale tak možná Yamahu, RCF nebo AC s kterýma se tu hrají akce na obci, všechno podpořeno suby, takže jak budou hrát pouze dva boxy mohu jen hádat. Mohu se asi řídit pouze podle uživatelských recenzí na netu, názorů z diskuzních fór apod.
Každopádně díky za rady, časem snad něco koupím a bude to sloužit dobře.

Re: Koupě (nebo výroba) PA reproboxů

Opět nezbývá než souhlasit s Otasem... zde zmíněné aktivky, jako monitory dejmetomu použitelné, jako main PA bych se tomu opravdu vyhnul. Nehledě na to, že s postupující noční hodinou opravdu nutná hlasitost stoupá.

Osobní zkušenosti jsou základ a chápu že není uplně samozřejmé se dostat k nějakému vyzkoušení aparátu, každý nějak začínal a měl jsem to podobně. Kdybys byl poblíž Pardubic (konkrétně Proseč u Skutče), není problém dát vědět a rád ti pustím co tu mám... (momentálně Delta 12A + Selenium D202Ti... možno porovnat jak samo o sobě tak s párem subwooferů: Beyma 15P1000Fe, během čevna i výše zmiňované omnitronic monitory a snad už i 12" aktivní koax monitory od Thomanna).

(upravil exxxi 8. 5. 2016 14:26)

Re: Koupě (nebo výroba) PA reproboxů

Kdyz hodne levne, tak ten Samson Auro, ale 12". A mas vyreseny i zesilovac.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Koupě (nebo výroba) PA reproboxů

I když vy jste v tomto profíci a já tomu moc nerozumím, nechce se mi věřit že když úplně stačily 7" bedny s 2x50W zesákem, nyní potřebuji na to samé 2x400W 12" bedny. Vzhledem k tomu že to původní vybavení nebylo moje, tak chci něco co by splnilo účel a nahradilo původní vybavení.
Myslím, že si představujete že budu zvučit sály, ale né, bude to max. na rodinné narozeniny, zahradní akce, grilovačky apod. pro max. 20-30 lidí, jinak to bude používané doma.

Re: Koupě (nebo výroba) PA reproboxů

V tom případě jsme tam, na co už jsem narážel.....neřeš PAčko a postav si něco na "Hi-Fi" komponentech.

(upravil Otas 10. 5. 2016 15:27)

Re: Koupě (nebo výroba) PA reproboxů

Mimochodem, ukecal jsem kámoše na prodej výše zmíněných beden + zesilovače, za 8000,- dohromady to bude asi zítra v bazaru na www.prodance.cz. Bedny kategorie PRO jsou už docela schopné zahrát basy a zesik je 5 měsíců po mé repasi, spíše rekonstrukci.
Edit: Tak už se tam inzerát objevil, jsou rychlejší...

Re: Koupě (nebo výroba) PA reproboxů

Zdravím, omlouvám se že odepisuji až tak pozdě, ale měl jsem teď toho hodně do školy a neměl jsem chuť ty reproboxy probírat, takže jsem se k tomu dostal až teď. Takže nakonec potřebuji jeden aktivní reprobox v ceně do 6000Kč, líbí se mi Behringer B212D.
Mám otázku, jak ten box připojím k PC? Potřebuji 3,5mm jack na XLR nebo 6,3mm jack, stereo na mono. Reprobox podporuje jak unbalanced tak balanced připojení, budu tedy používat unbalanced. A teď který kabel vybrat:
http://www.thomann.de/cz/pro_snake_km_1 … 3_369825_2
http://www.thomann.de/cz/pro_snake_km_1 … 3_273034_0
Jeden je coded, druhý encoded, nevím co to znamená. Ale měly by tam být rezistory pro slušení stereo do mona, tudiž hádám že ten KM 1010 je správná volba.

Re: Koupě (nebo výroba) PA reproboxů

Možná skoro zbytečně drahej kabel.... normálně si ho udělej a vyjde tě na půlku smile na jeden konec stereojack, na druhej XLRko, L+R prostě spojíš na jeden pin a je to, žádný složitosti s tím, bez rezistoru na sloučení kanálů se dá docela dobře obejít, ale pokud to chceš mít úplně košer, pak proč ne. smile

Re: Koupě (nebo výroba) PA reproboxů

Díky za rychlou odpověď smile Tak to je super, když to nevadí když to půjde bez rezistorů, někde jsem četl že to prý vadí - asi to platí pro starší zařízení.

Re: Koupě (nebo výroba) PA reproboxů

Své L+Rsum kabely mám bez rezistoru a nikdy to ničemu nevadilo.

Příspěvky [21 až 33 z 33]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Koupě (nebo výroba) PA reproboxů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£