Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » ARS 9206-10 kondenzátory

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 33 z 33]

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Bipoláry 4,7uF mívaly už z výroby často kapacitu přes 10uF. Zkoušel jsem meřit proudovou metodou přes trafo, laboratorním RLC metrem i ARTA-ou a výsledky byly přibližně stejné. Ne vždy se jednalo o svod, jako v případě karabičáků nebo hovňáků.

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

2 Rabora - kondy dorazily. Kolik jich ještě máš? Nech je zatím ležet bokem, viz níže.

2 Last Unicorn - jak staré ty kondy byly, a byly používané? Díval jsem se do poznámek, měřilo se toho kdysi hodně, ale jediné kondy, které byly opravdu v hodně velké toleranci byla jedna várka 5u6, kde se kapacita pohybovala od 6,1 do 8,1uF.


K těm zaslaným kondům napíšu za cca týden obsáhlejší komentář, vykazují zajímavé chování. Škoda, že těch vzorků je jen pár, některé měřící metody je totiž prakticky navracejí do normálního stavu.

Zatímní závěr je - jak už jsem kdysi psal, je měření jednoduchýma metodama nanic. Kondy problémového typu je nutné měřit důsledně, nejen kapacitu. V případě těchto kusů je metoda měření na dvou kmitočtech víceméně úspěšná.

Web

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Bohužel mám už jenom jeden, který jsem si ponechal. Byly vyjmuty z funkčních reprobeden, tudíž používané byly ale jak moc to netuším (mám je z druhé ruky). Určitě s tebou souhlasím že měření jednoduchýma metodama je nanic, ale zároveň souhlasím s "vluz" že pro rychlou identifikaci "dobrý, špatný" je i můj zmetex naprosto dostačující.

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

"Jaké je stáří kondů" V bedně je razítko výroby 1987.

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

U tak starých kondůbych měnil za nové, i bez měření. Co jde za svitky, jinak bipoláry..

Web

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

2 Rabora - nesouhlasil bych...  když vemeš kondenzátor s potiskem třeba 10uF/M a zmetexem naměříš 13uF, co zjistíš? Je dobrý, ale tolerance v plusu? je vadný? Nebo kond bez potisku, co vyhodnotíš? nic... Řešil jsem opravu  "repasovaného" kytarového zesilovače po jednom "expertovi", původní kondy v korekcích měly smazané nápisy... expert tam narval, co změřil, bohužel se seknul ve 4 případech o několikanásobek, čímž se korekce zcela domrvily.

2 Reeb - mám bipoláry z let 1981 až 1985, něco Siemens, něco Iskra = Tesla, nemají žádný problém a kvalitou jsou lepší, než ty, co prodávalo před 3 lety GM - kapacita sedí v toleranci, ESR malý, vývodky nepopraskané...

Web

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Když vezmu kond s potiskem a bude nárůst a cca 30% usoudím že je v toleranci a "dobrý" Samozřejmě že muže mít v háji ESR. Když bude nárůst 300% tak usoudím že je něco špatně. Když bude bez potisku, ano nezjistím nic.
Tudíž co nám, domácím bastlířům, doporučíš za měřící přístroj?

(upravil stiglitz 27. 3. 2016 19:29)

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

To by mě taky zajímalo.

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Sendy: Kondy, co jsem měřil byly nový - tedy byly vyrobeny v 80-tých letech, ale nepoužívaný. Některé myslím vyprodává BS Acoustics dodnes (odsaď pocházely i ty moje).

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Sendy - napíšeš nám tedy slíbený komentář?

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

He. byl mi jedním dobrým človíčkem doporučen tento krabička, a silně o něm, jí, zvažuju.
Zde hleďte.
http://www.zajic.cz/esr/esr.htm

(upravil kaed 22. 6. 2016 22:26)

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Tu stejnou práci udělá 328 tester a i mnohem víc. :http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.X328+tester.TRS0&_nkw=328+tester&_sacat=0

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Jo, komentář už je na cestě.

Web

Příspěvky [21 až 33 z 33]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » ARS 9206-10 kondenzátory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£