Téma: Ovladanie zosilnovaca

Zdravim vas, po dlhej odmlke od audia som opat dostal chut dat dokopy to, co mam doma. Davnejsie som poskladal aldax moduly /SPV250 s ochranami/ ktore som pouzival ako zosilnovac v studiu /koncaky bez korekcii, iba potenciometer na vstupe a softstart/, ktore budu pouzite ako koncove stupne. Musim pochvalit velmi vysoku spolahlivost a slusny zvuk. To si velmi cenim.

Teraz v dobe digitalneho cohokolvek prisiel cas na upgrade. Pripojena bude najma TV/spdif/,gramofon, CD a obcas PC. Z TV viem dnes pustit v podstate cokolvek, od spotify cez youtube az po prehravanie obsahu z NASky.

Predstavu mam nasledovnu: kupit krabicu z modushopu/4U?/ s chladicmi, ktoru mi v praci opracuju na cnc frezke a vylaseruju popisy. Taktiez by to malo obsahovat prepinanie vstupov, regulaciu hlasitosti, korekcie s otaznikom/doteraz som nepouzival/, nejaka forma indikacie urovne hlasitosti a vybraneho vstupu, phono vstup a DAC/opat si necham poradit ci externy alebo ho integrovat v zosilnovaci/.
Ako zobrazovadlo informacii moze byt displej s 20znakmi/OLED/ ako aj obycajne LED. Dolezita vec, ovladanie dialkovym ovladacom /manzelka zavelila, musi to tak byt smile/.

Viete o projekte ktory toto vsetko zahrna? Viem ze Frank nieco v tomto duchu robil /DRC?/, neviem v akom to bolo stadiu, ci sa dostal k "seriovej vyrobe". Nieco riesi aj Dohnalik, bol by som rad keby tuto temu nasiel a vyjadril sa k nej. Nebranim sa ani vlastnemu navrhu PCB, otazka je, ci ma zmysel znovuobjavovat koleso/v praci mam pcb designu viac ako dost/. Cenu riesit v tomto stadiu nechcem /limit mam, ale skor psychologicky = nechcem za to dat viac ako za slusny receiver.../.

PS.: Nie som ziadny highendista, ale mam rad, ked su veci spravene poriadne.

Dakujem za kazdy nazor.

Re: Ovladanie zosilnovaca

Rozdělil bych to na koncák a předzesilovač. Do předzesilovače pak nacpat jednotlivé moduly- podle náročnosti a finančních možností.

tady je třeba předzes bez dalky, s oddělenými zdroji https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 18#p314818 musel bys doplnit pozadované veci.

Web

Re: Ovladanie zosilnovaca

Tento projekt som sledoval, z mojho pohladu zaujimave riesenie. Bohuzial je bez dialkoveho ovladania ktore je v zozname must have...

Re: Ovladanie zosilnovaca

Dialkové sa dá doplniť modulom z ebay-u.

(upravil kaed 9. 6. 2016 18:43)

Re: Ovladanie zosilnovaca

já mám připravenej motorovej alps, arduino nano, ir čidlo ze starýho dvd a relátkový přepínání vstupů. Ještě to bude chtít tak 2-3 večery na finální odladění, ale asi nebude velkých problémů. K arduinu půjde uln2003 - 8 tranzistorů pro spínání relé a nějakej můstek pro ovládání motoru hlasitosti, korekce na dálku nepovažuju za nutnost, teď jsem na ně u stávajícího zesu sáhl po 5-ti letech, když jsem vyměnil bedny. K arduinu připojíš třeba přes i2c displej 4x20znaků lcd, nebo i grafickej, ale to by se mi nechtělo ladit, já budu mít jenom pár ledek(připojenej vstup, zapojený- odpojený korekce, subsonic, a signalizaci zapnutí) , na houby nějaký blikátka. Místo bedny z Modushopu mám na předzes krabici od 1U switche, jenom to bude chtít novej přední panel, jinak je super a zadara... Tohle řešení má výhodu úplné volnosti řešení signálové části, arduino zavřeš do plechové krabičky a analogovou část si uděláš jak libo, jestli sinclair, federmann, dispre, kopie tw40, nebo vícepásmovej eq... pokus si vyvedeš   z arduina, usb nebo rs232 tak můžeš ovládat zes i třeba přes pc nebo nějaký plc, ale to už jsem jinde.
http://www.belza.cz/amplctrl/rcpic-rx1.htm
http://playground.arduino.cc/Code/InfraredReceivers
http://www.righto.com/2009/08/multi-pro … brary.html
a tak dál, takže jádro hotovo, jenom trochu doladit. Pokud by se ti nezdál motorovej alps, tak můžeš přepínat relátkama řadič, ale asi by se mi nechtělo, takovej strach z toho potenciometru nemám.

Re: Ovladanie zosilnovaca

2 staffy: Ano, to by sa dalo, bohuzial to zbytocne zvysi cenu a pridana hodnota sa blizi k nule. Rad by som to spravil naozaj raz a poriadne. Paci sa mi ten projekt s dispre, jedina vec, chyba tomu dialkove, ktoreho dorobenie sa rovna novemu projektu.

2 Kaed: Kedysi/3 roky dozadu/ som planoval spravit vsetko na MSP430 s PGA2320 a OLEDom, hlasitost ovladana enkoderom, druhym enkoderom vstupy ktore cvakaju s takamisawami AxxW. Ako phono preamp actidamp, DAC postaveny na wolfsonovych obvodoch/dostupnost dnes netusim/. IR cidlo je samozrejmost. Program som z velkej casti spravil = ovladanie displeja, ovladanie enkoderov, prepinanie vstupov, nestihol som implementovat SPI, co je otazka par hodin. Proti motorovemu Alps-u nemam ziadne vyhrady, paci sa mi aj toto riesenie. S arduinom mam velmi slabe skusenosti, ak sa to teda da nazvat skusenost. Nic proti ale mam radsej dospelejsie programovanie kde vidim co sa deje a viem to ovplynit.