Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » 2x subwoofer 15"

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 26 z 26]

Re: 2x subwoofer 15"

Crasphc:
Bez aparatury nelze sdělovat hudbou, pokud to neodezpíváš (nevkládej odpověď na to, co jsem nenapsal smile).
A je to skutečně o reprezentativním vzorku toho, co člověk dělá a jak to umí dělat.

Jinak je to o definici, co technický problém je.

Nemám-li dva 15" subbasy, není to problém.
Zmíněné bedýnky je nepotřebují (osazení KPL15LF/DE620 ve 100 litrech), nač se tahat se subwooferem, pro většinu aplikací je k nim zbytečný. Dojedu a odjedu osobákem. Náklady na dopravu budou malé. Postavení aparatury za 50 minut i se světly, 60 minut i s ekvalizací prostoru. Zbourání za 35 minut i s naložením a inkasováním honoráře smile. A k tomu tedy 10 minut pokecání se spokojeným hospodským smile.

I dětský den má své požadavky a s ART 310 bych si na něj netroufl. Musel jsem se prosadit na koupališti a přitom neudělat děti hluchými ze středovýšek.

(upravil Crashpc 9. 6. 2016 19:45)

Re: 2x subwoofer 15"

Ano, na dětský den opravdu stačí satelity. Myslel jsem, že se tu řeší situace, kde to nestačí.
A tak se vracím k tomu původně posměšku - kdo neunese 120l neodymovou 18" basovku, měl by s tím něco jít dělat....

Já jsem odvezl aj dvě plnohodnotné Vinšové ClassA v autě typu Octavia, takže bych se nějak neoháněl kompaktností. Dvě 120l  basovky budou asi o třetinu až polovinu menší. Když vím, že je to tak malé a unositelné, tak už právě nemusím nosit ani zvedat na klacky žádné 100l satelity, ale 30l satelity, náležitě manipulovatelnější i lehčí. Samozřejmě, každý má cestu jinou. Je to jen mé osobní doporučení, se kterým může kdokoli nesouhlasit co hrdlo ráčí.

Re: 2x subwoofer 15"

Přesně jak píše Crash, raději dva menší satelity + sub(y) než dvě velké mrchy na klacku. Jestli člověk zadrátuje o dvě bedny navíc... to tolik času nestojí.

Re: 2x subwoofer 15"

Děláme tu menší dechovkový festválek, tak pro 200 lidí na ploče asfaltového tenisového kurtu a řekl bych že tam už je poznat aparatura.
První rok se taky hrálo na dechovkový satelity s 15" středobasem a nic moc.
Právě proto se na další ročník pozval známý zvukař z rockových akcí aby dovezl malý aparát. Jenže on si raději přitáhl komletní ClassA 3000 - na každé straně dvě 18" a kompakt tuším s 12". Tiché komorní hraní s obrovskou plochou repráků, hrálo to nádherně.
Ten rok tu hrála myslím Moravanka, ti odmítali hrát na cizí aparát s tím že jedině na vlastní. Když slyšeli na co se hraje, tak změnili názor a odehrály na tenhle velkej.
Další ročníky pak z ekonomických důvodů zvučil místní zvukař na Mackie s 15" subama a menšíma kompaktama na tyči a už to nebylo ono i když to stále mělo dobrý zvuk.
Poslední ročník neměl čas, takže dojel zas rockový zvukař už s novějším aparátem RCF, 18" sub a tyčce maličký kompakty s 10"+1" a hrálo to překvapivě krásně, až se nechtělo věřit co jde z takhle maličkých kompaktů zahrát.

Samozřejmě hodně hraje dojem, každý rok hrají jiné kapely a stovnávat aparáty s odstupem roku taky není to pravé. Navíc na různé technice.
Ale za mě když už sub tak s 18".

(upravil Otas 10. 6. 2016 17:37)

Re: 2x subwoofer 15"

Praxe (ve spolupráci s DJkou) mne naučila preferovat na menší a střední akce ty dvě bedýnky na klacku (32 kg, rozměry EMI151, dobře se pro jednoho nosí třebas i do 2. patra a skvěle se nakládají do auta). Vše je jednoduché jak facka. K čemu suby, pro "dynamický" zvuk potřebujete zdůraznit 60-70Hz, ne 40 Hz... Basák s Xmax 10 mm to zvládne.

Mám výkonný a vcelku lehký ART 905AS - jen 34 kg, u kterého mám potíž ho sám už naložit do (velkého) osobního auta, je takový nějaký neforemný a do patra s ním sám těžko lezu. Mám ho jen na větší akce (s menšími satelity). Zapojení je přitom jednoduché (čtyřpárák z toho dělá primitivní záležitost).

Možná to znáte: donést aparaturu na místo nebývá problém, obvykle někdo pomůže smile. Zato po akci jsem na to často sám se ženskou.

(upravil exxxi 10. 6. 2016 23:40)

Re: 2x subwoofer 15"

Proto na male akce, kde by stacila jedna 18ka beru dve 12" aktivky electrovoice. Jinak je vyuziju jako drumfill na sobe pod jinou aktivkou.
Edit: rudlik je dobra vec wink

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Příspěvky [21 až 26 z 26]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » PA a zvukařina » 2x subwoofer 15"

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£