Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Výběr reproduktorů do malého prostoru II

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

(upravil Crashpc 6. 6. 2016 20:34)

Téma: Výběr reproduktorů do malého prostoru II

Nechtěl jsem spamit cizí téma, ale mám to podobné.
Čeká mě dodělání odladěné sestavy s Monacor SP8/150PRO + DE12 + a9090m, nicméně i tak koukám po něčem o kousíček větším, silnějším a lepším.
Bude se poslouchat převážně u PC, vzdálenost cca 80cm od měničů, výjímečně se to použije jako univerzálka ke grilovačce, chlastačce, malému dětskému dni ve vsi pro 20-30 dětí. Podpořeno to bude 18SW115@33Hz@2000W. Na vrchy je dedikovaný 2x300W@8Ohm AB zesilovač.

Původně jsem myslel, že bych znásilnil nějaký 10" koax, protože na near-field by to byl opravdu vhodný bodový zdroj, nicméně B&C a RCF to nedělají zas tak dobře, aby to bylo jediné a nejlepší řešení. Rád bych to tomu bodovému zdroji přiblížil, a tak přemýšlim nad řešením.
Jestli udělat custom vykouslou hornu, přiblíženou ke středobasu, nebo hornu ve V-slotu dvou středobasů....
Kdyby někoho napadlo něco slušnějšího, byl bych vděčný za udání směru a nápady.

Re: Výběr reproduktorů do malého prostoru II

Slyšel jsem Beymu 8CX20 v maličkém bassreflexu (cca 11L) posíleno 10" subem...  myslím, že by to mohlo splňovat jak potřeby domácího použití tak i jako mikro "PA".. obzvlášť s 18" subem bych se asi nebál. Pokud se při domácím použití se subem nepočítá, pak to možná nebude zcela ideální... přecijen nějak dramaticky nízko se mu chtít nebude, ale záleží co se od toho očekává a v o trochu větší bedně by se to určitě taky zlepšilo.

Domácí bedny s profi koaxy (spíš ale 10") je věc, po které pošilhávám sám už delší dobu a je to jeden z projektů, který bych do budoucna určitě chtěl zkusit... ale mám v hlavě plánovaných konstrukcí víc, takže těžko říct kdy k realizaci dojde. Pokud se do toho pustíš, tak jsem hodně zvědavý a rád se třeba inspiruju.

Re: Výběr reproduktorů do malého prostoru II

Moc by se mi to líbilo, jen najít ten správný koax. Díky za tip, kouknu na něj. Pojede to vždy s basovkou, a to i doma, takže   basama fousama problém nebude.

Re: Výběr reproduktorů do malého prostoru II

Druhá věc je, že nevím, jak je na tom konkrétně tahle Beyma s dostupností... některé modely sehnat může být oříšek. Nebo pokud větší, tak by se nabízel 10" bráška - 10CX25 o kterém právě přemýšlím já (s dostupností ale asi to samé jako ta osmička). V monitorech je má Jarda Mikyska, kde je lze slyšet a podle mě super.

Re: Výběr reproduktorů do malého prostoru II

Prve jsem napsal 8", ale tak trochu omylem. Už je to opravené na 10".
Ani jeden se mi zas tak moc nezamlouvá - no na poslech více než z metru bych asi vybíral jinak. Nadruhou stranu mi přijdou lepší než Denoní Axis 8, který jsem mohl poslechnout na PD, a moc nechybělo tomu, aby se mi líbil. Přestože měření vypadá dost hrozivě. Asi nejen kvůli mříži před měničem. Tož má to čas, ale určitě budu tento rok po těch koaxech pokukovat.

Re: Výběr reproduktorů do malého prostoru II

Taky dost záleží v jakém místě posloucháš, proti zdi jsem měl tohleto a přestože jsou to repráky špičkový, nebylo to ono a předělávám je na normální bedny na stojan. Jestli by nebylo lepší si postavit 3p se středobasovou částí v OB a pohrát si s vyzařováním dozadu, takže klasické kaloty, z blízka moc příkonu do toho rvát stejně nebudeš. Na akce si postavit bedny samostatně.

Re: Výběr reproduktorů do malého prostoru II

No, právě to směřuju k té náročné výzvě, aby to dělalo všecko při velmi dobrém kompromisu.
Dvoupásmo je odladěné, a zanedlouho bude stát u PC na stole (až se nastříkne). Úplně na zdi to asi nalepené nebude, ale bude to blízko. Takže není problém s tím, že bych neměl, nebo nemohl. Já prostě chci něco jiného, popravdě, k té basovce s 18SW115 něco mírně výkonnějšího, a nejlépe koax, coby bodový zdroj. Toho, že to nemusí vyjít, nebo nemusí splnit očekávání, jsem si vědom. Ještě jsem ale neviděl nikde napsané, že to NEJDE. Hledám, jestli to jde....

Re: Výběr reproduktorů do malého prostoru II

Jojo... chce to slyšet... V ybírání podle papíru nepreferuju a popravdě bych si netroufl něco najisto střelit podle charky v datasheetu atd. A přesně jak jsi psal: občas i sestava s na pohled hrozným měřením hraje hezky. Pokud to nemáš daleko do Letohradu, tak to určitě nebude problém poslechnout. Sice je to už delší dobu co jsem je měl naposled tu čest, ale v porovnání dojmů (ikdyž s časovým odstupem) třeba s 10" EAW Microwedge mi přišla ta Beyma mnohem přijemnější = méně ukřičená a ostrá, což bych doma určitě uvítal. Samozřejmě to může být i vyhýbkou, nejen samotným driverem. Jak jsou na tom u obou směrovky ale nemám nejmenší ponětí (což bude stejně kritické.... Podle čeho primárně vybíráš?

Re: Výběr reproduktorů do malého prostoru II

ondra.klofat napsal:

občas i sestava s na pohled hrozným měřením hraje hezky. Pokud to nemáš daleko do Letohradu, tak to určitě nebude problém poslechnout.

Ano môžem potvrdiť, aj keď som nikdy nijaké kvalitné HiFi nevlastnil, tak som si v jednom Hig End HiFI obchode bol pri demo dni vypočuť pár reprákov a zostáv za 5+tisíc € od značiek ako B&W, Bang Olaufsen, Bose, Harman/Kardon, pritom som si prezeral detailne katalógové listy a pri niektorých až som bol zhrozený z toho ako nádherne na ucho može hrať sústava, čo ma tak otrasné vyzerajuce charakteristiky, vobec sa to nepodobalo na rovnú čiaru miestami to pripomínalo EKG big_smile .

Re: Výběr reproduktorů do malého prostoru II

Když už koax, nejspíš bych šel do těch větších, omrkni polární mapy Celestionů zde.

Re: Výběr reproduktorů do malého prostoru II

Podle toho co vidím mi to přijde jako úplně stejně velice špatné. A ještě k tomu dávat na stůl 12" nebo 15", to asi nedopadne. To by opravdu musely být znatelně lepší, a to tam nevidím. I přes tu hrůzu je mi zatím nejbližší B&C.

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Výběr reproduktorů do malého prostoru II

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£