(upravil Crifodo 28. 5. 2016 11:41)

Téma: 罗伯特·博世有限公司

Bosch si za svou dlouholetou existenci získal renomé společnosti vyrábějící produkty nejvyšší kvality

Dostal se mi pod ruku podivuhodný přístroj: Battmax 6. Nabíječka 12V aku údajně od Bosche, na štítku Made in China. Podle záručáku asi 15 let stará a vypadá nepoužitá. Specifikace podle návodu jsou 85W příkon, pro aku od 20 do 80 Ah, nabíjecí charakteristika W, efektivní výkon 12V 6A (přerušován tepelnou pojistkou) napájecí napětí 230V 50 Hz, pojistka automobilová 20A, jmenovitý proud efektivní 6A, aritmetický(???) 4A, indikace ampérmetrem.

Skutečnost: trafo EI s rozměry středního sloupku asi 2,5x3.5 cm, dvojitý sekundár 14V naprázdno s vyvedeným středem, dvě diody 1N5404 bez chlazení.
Při zátěži 4A je sekundární napětí 9.5V
Ampérmetr nebo spíš indikátor ukazuje 6A při 4A, asi 1,8 A při 0,65A.
Žádná pojistka automobilová 20A tam není, jen na primáru skleněná 5mm pojistka neznámé hodnoty (v bužírce připájená natvrdo na piny trafa).
Síťová dvoupramenná šňůra napevno do krytu zespod pod asi 5mm výstupkem ohnutá do pravého úhlu.
Hodnoty jsem měřil při 236V, jak bude nabíjet 80Ah baterii trafo při povolených -10% sítě bude zajímavé.
Nabíječka nemá žádné omezení proudu kromě vnitřního odporu trafa a nemá se použít pro akumulátor který není schopný nabíjení (jak se to zjistí?).
Takže tohle je Bosch.

(upravil Otas 29. 5. 2016 8:43)

Re: 罗伯特·博世有限公司

Nějakou podobnou nabíječku bez regulace jsem také viděl (porouchanou), domnívám se, že omezení proudu bylo dáno mezerou v jádru. Nedočkala se mé opravy ....
Ten název příspěvku mi připoměl, když jsem byl před 13 lety v Číně na zájezdě a spojovali jsme se mailem. Klávesnice s tlačítky se značkami z rosypané rýže byl dobrý souboj s pamětí smile.
A nejlepší bylo rozlišení na místních záchodech: páni - dámy. Nedalo se to naučit, značek bylo více (asi jako i muži-ženy). A provedení starých záchodů bylo: společný kumbál s otvory v podlaze, trapasy se přihodily... lol
Omlouvám se za OT.

Re: 罗伯特·博世有限公司

Mezera v trafu určitě ne, tím by se pouze zvedl magnetizační proud. Tohle musí být rozptylové trafo. Tzn buď je to daný geometrickým uspořádáním vinutí, nebo a spíš jsou mezi pri a sec vinutíma v přihrádkách natlučené magnetické bočníky (I plechy, které část toku uzavírají pouze primárem a zvyšují tak rozptylovou indukčnost)

Re: 罗伯特·博世有限公司

Tohle trafo má průběh proudu odpovídající běžnému přetíženému trafu, nebo spíš běžně ošizenému.
Hlavně tu číňan, jak to má v genech, bezostyšně lže, 6A při 12V to nedá ani náhodou. A "regulovat" výkon vypínáním vnitřní tepelné pojistky na vinutí je technická prasárna non plus ultra.
Jestli je pravda tvrzení prodejce, že to má certifikát EZÚ, tak to tam taky musí hezky vypadat.