Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Mereni elektronek

  Stránky: ««« 1 2 3 4

RSS

Příspěvky [61 až 73 z 73]

Re: Mereni elektronek

Chci se Marka také zastat. Vždycky se snaží o komplexní a dotažené řešení. Asi bych se mu do toho nepletl, pokud k tomu nemám co smysluplného říct. Nic nikomu nebrání udělat si to po svém. Jak se to dělalo před padesáti lety je zajímavé, ale proč to dneska nedělat jinak. A zvláště když to Marek umí.

(upravil peedros 28. 4. 2015 17:10)

Re: Mereni elektronek

Já se přidám k těm dvěma. Marka bohužel osobně neznám,ale hltám tu jeho příspěvky od začátku kdy začal s flaškama. Stejnými problémy se nyní prokousávám jako on před rokem a půl, a jeho vlákna mi pomáhají. Myslím,že naměřit charky elektronky a zanést je na mm papír  není problém a zvládne to každý s potřebnými zdroji (třeba muzejní kousek BS275),ale myslím,že to není zrovna elegantní řešení v dnešní době.. smile Psát někomu jako retard dokáže opravdu každý, ale zrovna Marek tu myslím toho tady ukázal už hodně a  bylo to vždy věcné.

Re: Mereni elektronek

Pre tých, čo na tento charakterograf ešte nenarazili. Prelúskajte tie stránky, je tam pár elegantných riešení. Samozrejme je to možné za 220€ kúpiť, čo si myslím, že pomer cena-úžitok je dobrý. Chlapík predal už cez štyristo kúskov a aj v ČR ich je zopár. Ak nie aspoň inšpirácia.

http://www.dos4ever.com/uTracer3/uTracer3.html

Re: Mereni elektronek

Ten uTracer ani v poslední verzi neumožňuje kontinuální měření, nebo se pletu ?

Web

(upravil maras 21. 2. 2016 16:46)

Re: Mereni elektronek

Tak jsem přehodnotil stavbu specializovaného přístroje na měření lamp (prozatím)  a lampy zkouším měřit pomocí osciloskopu a jednoduchého přípravku.

No a tady je výsledek.  Měření je provedeno rychle, ale další zpracování dat na PC je poměrně časově náročné  a tak celkově je měření dost pracné, nicméně výsledek stojí za tu námahu. Níže uvedené charky jsou zatíženy malou chybou zanesenou katodovým měřícím rezistorem.  Jakmile bude trocha času, tak si postavím měřící šásko na mnou používané lampy kde bude měřící zesilovač a chyba měření bude naprosto zanedbatelná.  Také párování elektonek je naprostá paráda díky "masce" na scopu..

M.

http://jpeg.cz/images/2016/02/21/WRX98.png

http://jpeg.cz/images/2016/02/21/4ciPC.png

Web

Re: Mereni elektronek

Marku muzes prosim hodit odkaz na web, kde se to mereni resi? Docela by me to zajimalo.

Diky
P.

Re: Mereni elektronek

Zdar,
nevím přesně jak to myslíš - já sem to na žádném webu nenašel. Jen jsem lehce upravil známé schéma na měření VA charakteristik polovodičů - obecně jen vyšší napětí, ale princip měření je tentýž.  Výše uvedené charakteristiky jsem změřil já, potřebuješ k tomu akorát digitální scope s možností exportu dat do CSV. (zrovna dneska budu dávat do inzerce můj zánovní HANTEK, který tu možnost má také )
Pokud potřebuješ nějaké info  tak se klidně ptej tady a nebo písni PM.
M.

Web

Re: Mereni elektronek

Máš to pěkné, Marku smile Měníš škopek, ten co máš nestačí? wink

Web

Re: Mereni elektronek

Díky Péťo, osciloskop je pro mé potřeby zcela určitě dostatečný, ale dostal jsem neodolatelnou nabídku na čtyřkanálového RIGOLA a už ho mám doma smile

Web

Re: Mereni elektronek

Dost nepříjemná věc při měření a hlavně párování elektronek je, že jsou dost časově nestálé a taky se charky mění s teplotou systému. Ony jsou i další překvapení, třeba že se u jedné várky asijské produkce najdou elektronky s rozdílem víc jak 10% žhavícího proudu a vliv kolísání žhavícího napětí je u každého kusu jinačí...

Web

Re: Mereni elektronek

Mám nefunkční polský testr p508 a chci využít jeho traf na měření charek. Ptám se, jak moc vyfiltrované musí být anodové  a g2 napětí? Stačí jen můstek plus velký kond, nebo...?
Děkuji za odpověď.

Re: Mereni elektronek

tak jsou to elektronky, kus vodice ve vakuu ve skleneny bance -  jak bude pripadne zvlneny napeti na elektrodach tak bude umerne tomu zvlneny i napeti vystupu, tj. jde (jako u kazdeho mereni) o to cim a s jakou presnosti budes chtit merit smile   (...samozrejme ze vystup muze pri nevhodnym zapojeni kmitat i bez zvlneni vstupu ale to uz je pak jina vec)

Re: Mereni elektronek

Dík za info. Ostatně u hojně používané bm215 není usměrněné nic, tedy kromě jednocestného usměrnění G1.  Ale to se chci dostat jinam. Opravdu k měření.

Příspěvky [61 až 73 z 73]

  Stránky: ««« 1 2 3 4

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Mereni elektronek

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£