Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 13 z 14)

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 »»»

RSS

Příspěvky [241 až 260 z 266]

(upravil Halen 23. 8. 2015 12:36)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Yeayer napsal:

Opravdu, nikdo nevíte jak na foobaru říct, že mám na zvukovce v pravým a levým výstupu pravej a levej reprák a ve výstupu na subwoofer mám subwoofer? hmm Jediný co můžu tak je udělat convert stereo to 4 channels.. sad

Tak s tímhle jsem si hrál dlouhou dobu a nedobral jsem se k rozumnému výsledku. Myslím, že není problém primárně v komponentě Crossover, ale ve zvukové kartě a jejich možnostech. Dokázal jsem u X-FI posílat přes Crossover basový signál do výstupu pro subwoofer, ale musel jsem mit kartu nastavenou na 5.1 a zvuk byl fuj. Při nastavení karty 2.1 to subwooferový výstup ignoruje. Pro mě je Foobar přehrávač #1 a jen pro ilustraci, jak to vypadá.
http://thumbnails113.imagebam.com/43101/1f2ebe431008212.jpg       http://thumbnails114.imagebam.com/43101/097476431009401.jpg

(upravil KocuR 23. 8. 2015 14:28)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Také veci musí vedieť robiť zvukovka (v tom je rozdiel medzi DAC, kodekom a zvukovou kartou), ja som to riešil v ovládačoch zvukovky takto:
http://i.imgur.com/8FirnlX.png

Škoda že nie je niečo podobné dostupné ku každej jednej zvukovej karte, aj napriek tomu že tie DSPčka to vedia.

Na obrázku vyššie mám napríklad nastavené mixovanie z viacerých vstupných kanálov do jedného stereo výstupu, ktorý sa potom delí do EQ pre predné repro a filtrovaného dual mono výstupu pre subwoofer. Popri tom tam mám ešte osobitný výstup na meranie

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Tak se zas vracím zpět s debilním dotazem smile Umí Foobar konverzi formátů? Potřebuju dostat z Flacu nějakou kloudnou MP3. Nejspíš těch 320Kbps. Nevěděl byste někdo? Ať jsem stáhnul co jsem stáhnul, je to děs.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

První věc co mi vyhledávač vyplivnul ukazuje že umí. Nezkoušel jsem..

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Tomáší , vyzkoušej FormatFactory. Není to na jeden klik ale umí toho převádět hodně, nejen hudbu.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

PifPafe smile někde mi to taky vyplivlo, že to nejspíš umí, ale jak znám foobar, tak to bude na dlouhý lokte. Teda spíš se mnou než s tím Foobarem smile

dolly: Díky. Známej radil. I videa. Jde mi ale o BRate. Pokud to neumí nastavit jak já potřebuju, tak je mi to k prdu. No asi si zaseru počítač prostě všim možnym, než se někam nedopracuju a pak poletí rovnou na skládku big_smile

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Máš asi na mysli variabilní datový tok, to si ale původně nepsal. Ten FormatFaktory neumí. Ale myslím si že ten variabilní tok ti zase tolik místa neušetří. Tím myslím že rozdíl ve velikosti komprimovaného souboru mezi plným a variabilním datovým tokem bude malý. Další problém bude asi v tom že to chceš převádět z flacu. Programů na převod z wav do mp.3 je mnoho. Špičkový byl ve své době CD-ex.

(upravil Hippo007 15. 5. 2016 12:30)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Foobar umí převádět formáty mezi sebou, třeba z flacu do wawu, nebo z flacu do mp3. Při použití externího sw pro konverzi Lame a znalosti jeho nastavení převodu přes příkazovou řádku jsou obrovské moznosti konfigurace převodu do mp3.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

foobar toho umí hodně, včetně dekódování dts - wav, 5.1 na stereo, aplikace filtrů, ale ovládání je trochu tvrdé.
uživatelsky pohodlná je klasika pro manipulaci s audio soubory - Soundforge původně od Sonic Foundry, sežraná pak Sony, a podobně Vegas, taky od Sony. Tenhle program primárně pro střih videa je jeden z nejkomplexnějších a nejvymakanějších pro úpravy a konverzi audia, daleko před výhradně audio editory.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Díky chlapi, ale jste na mě dost odborní. Vypadá to, že to nebude tak jednoduchý jak jsem si myslel - čili stáhnout prográmek, převést do menšího formátu ovšem poslouchatelného !!!...  a vypálit na cédo tak, aby se mi tam vešla třeba alespoň dvě tři čtyři alba najednou. Nemám to pro sebe, někomu jsem to slíbil do auta, ale nechci bejt zas prase a narvat tam 128 kbps. Ovšem zas pálit celou diskografii na extra cédéčka mi v dnešních dobách přijde zbytečný a otravný. Chtěl jsem udělat takovej malej kompromis.
Jinak se omlouvám za moje omyly a překlepy - co je datový tok a variabilní tok a bytrate atd atd. Já tomu nerozumim. Nevim co je co smile

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Datový tok = bitrate je stručně řečeno množství informací za jednotku času (kb/s). Konstatní datový tok (čili třeba těch 320kbps) znamená, že každá vteřina záznamu má 320kb nehledě na to, jestli obsahuje zvuk nebo ticho. Variabilní bitrate znamená, že každá vteřina audiozáznamu má jinou velikost, úplné ticho pak nezabírá žádné místo (je tedy nejlepší varinantou v poměru kvalita/velikost souborů).

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Pak se dá ještě trochu na velikosti ušetřit, když použiješ joint stereo namísto sterea.

(upravil Thomas 16. 5. 2016 21:52)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Tak vyřešeno! V dBpoweramp batch converter jsem nastavil CBR na 320kbps a vypadá to slušně. Převod je poměrně rychlý i na nejpomalejší převod. I na poslech je to celkem slušný. Do auta bude postačovat.
Pálim to ve starym Neru. Ovšem vyskytl se jiný problém big_smile Skladby si dělají co chtějí :-/ Pořád si mi poskakují jak se jim zachce. Respektive se snad řadí v Neru abecedně, což mi docela štve a nevím co s tím?

Hippo : Jo joint stereo jsem použil dle návodu.

(upravil Hippo007 16. 5. 2016 22:06)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

To nebude problém Nera, ale přehrávače. Označ skladby 01_nazevskladby, 02_nazevskladby, ... a budou se přehrávat ve správném pořadí.
Nebo možná bude stačit přidat do adresáře playlist m3u se správným pořadím skladeb.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Pytle! To bych to musel přepsat všechno. Snad sto skladeb :-/ On mi to ale dělá i foobar. Dám něco do playlistu a ono je to zpřeházený.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Ve foobaru se dá celkem snadno převádět audio, i s operacema typu přejmenování souborů. Je potřeba mít komponentu converter.dll (možná se musí povolit při instalaci - Full verze). Potom ještě potřebuješ ten lame.exe pro MP3 formát. V playlistu potom označíš, co všechno chceš zkonvertovat a v kontextové nabídce zvolíš (pod pravým tlačítkem myši nad výběrem) 'Convert' - '...' . Otevře se dialog, kde se dá nastavit formát, kam ukládat (tam se dá nastavit i přejmenování podle informací v ID3 tagu i s číslem - tlačítko '...') a pak spustit. Víc možná ukazuje video https://www.youtube.com/watch?v=ySmq2IQUfDU nebo podobné.

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Aha, no vida! Díky za tip! To vypadá i snadněji smile

(upravil orhore 17. 5. 2016 22:46)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Foobar 2000 už skoro vůbec nepoužívám. Mrzí mě to, ale je to tak.
Vadilo mi, že u některých skladeb samovolně přeoral, či smazal ID3 tagy, včetně názvu souboru. Ve foobaru se to tvářilo, že je vše ok, ale v jiném přehrávači člověk nevěděl o jakou skladbu se jedná. Pokud došlo na přejmenování přímo ve foobaru, tak opět jen ve foobaru ok a jinde nepoužitelný soubor. Dále jen u některých skladeb vymazával obrázek ze souboru po úplném přehrání. Nicméně záleželo na tom z jakého zdroje rip pocházel. Vlastní ripy z dBpowerampu jsou všechny ok.

Další pro mě dost nejasnou věcí bylo to, že při přehrávání měl každý kanál jakoby jinou dynamiku. Nebylo to příliš výrazné, ale po delší době poslechu ano. Ve stereu a jen na sluchátka se to projevovalo tím, jako by byla posunuta stereobáze, ale samozřejmě nebyla. Rovněž použití asio4all nemělo vliv. Myslel jsem si, že na vině mohou být sluchátka, ale vyměnil jsem několikery a stále stejný problém. Pak na řadu přišly zesilovače - rovněž stejný efekt. Měnil jsem PC a systémy, ale stále stejné. Pak jiné přehrávače a nakonec jsem ze zoufalství zkusil hudbu pustit v blbém windows media playeru a co neslyším - zvuk byl úplně ok! A bylo úplně fuk jestli to byly mp3 či wav a nebo v jakém programu ripnuté. Buď mám tak zdegenerovaný mozek, narušený sluch a nebo tomu nerozumím big_smile.

Foobar 2000 + nastavení ripu mp trosky, které v mém případě postačí pro běžný poslech při práci:

https://i.postimg.cc/m1kZLsHj/2243678.jpg https://i.postimg.cc/Sjxx7Wv9/2243679.jpg

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Tak teď jsi všem hifistům zasadil hlubokou ránu do obou bubínků big_smile

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

V době kdy jsem měl Windows jsem Foobar zkoušel, můžu potvrdit že mi v přepečlivě uspořádané hudební sbírce taky udělal semtam nějakou neplechu (přesně jak píše kolega výše- mizely mi ID3tagy). Jinak teda na běžný poslech, kdy mám hudbu spíše jako kulisu k jiné činnosti aby nebylo ticho atd., používám hlavně MP3 a obyč iTunes jako přehrávač a nemůžu říct, že bych nějak ztrádal wink Ten objem dat, když bych chtěl mít všechno ve FLACu (+ zároveň i v MP3 pro poslech na cestách z MP3 playeru), by byl šílený. V looseles formátech mám pouze několik (řádově pár desítek) nejoblíbenějších alb na takové ty audiofilské chvilky (přehrávám v Songbirdu).

Příspěvky [241 až 260 z 266]

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 »»»

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£