Téma: Harman Kardon avr 2550

Dobrý den, rád bych poprosil o radu. Vlastním přístroj Harman Kardon avr 2550 a stala se mi nepříjemná věc. Při zapnutí přístroje dálkovým ovladačem se sice zapnul jako obvykle, ale nesvítí displej a do reproduktorů nejde zvuk. Jinak na povely reaguje - změna vstupu, změna zvukových režimů apod.
Pokud by se našel někdo kdo by poradil, byl bych moc rád. Teď nemám na čem poslouchat sad
Zkoušel jsem přístroj na noc odpojit, ale dělá to stále. Žádná změna, nebo pohnutí kabelů, či připojení dalšího přístroje tomu nepředcházelo.
Děkuji za případnou radu.

Re: Harman Kardon avr 2550

Já nevím jakou radu čekáš, je to rozbitý. A to nechci být arogantní. Ono dálková správa nefunguje. Servis.

Re: Harman Kardon avr 2550

Děkuju za zdělení. Aspoň zase máte o příspěvek víc smile
Myslel jsem, zda někdo neměl podobný problém a jeho případné řešení.. Něco jako reset do továrního nastavení apod... Pokud někdo měl stejný problém, tak by třeba poradil čím to bylo, popřípadě na kolik vyšla oprava. Asi takovou odpověď jsem čekal na tomto foru. Není všechno vždy rozbité, tak aby to uživatel nemohl zprovoznit že?

(upravil ondra.klofat 28. 4. 2016 22:15)

Re: Harman Kardon avr 2550

Tak reset do továrního nastavení zkus, v tom ti nic nebrání wink

Re: Harman Kardon avr 2550

Nechci byt blbym prorockem, ale..
Tento zesilovac, ma dve trafa.
Jedno st.by a jedno velke provozni.
Trafo, je puvodne urceno na 220 V.
Na vstupu primaru vetsiho trafa najdes dve pojistky.
Jedna, nebo obe asi odesli.
Pokud jede to trafo st. by, je to porat dobre.
Mohou byt i opalene kontakty v rele, ktere zapina provozni trafo.
Obvykle se to projevuje tak, ze pri nekolikatem zapnuti, se to rozjede a nekdy pocas provozu chcipne.

Obvykle to odchazi, pri zapnuti, kdyz je v siti prepeti, nebo se deje neco nedobreho.
Nejsou li vadne ony dve pojistky, tak to zanes radeji nekomu, kdo dela na podobne veci servis.
Pomuze li nekomu, zde je i servisni manual.
http://www.manualslib.com/manual/832015 … =31#manual

Re: Harman Kardon avr 2550

wimshurst - Opravdu moc děkuji za odpověď. Kouknu na ty dvě pojistky a popřípadě zanesu do servisu. Pak napíšu čím to bylo, třeba se to bude časem také někomu hodit..

Re: Harman Kardon avr 2550

Nedekuj, ja tento konkretni typ zesilovace nemam a ani neznam.
Ale podobna chyba, se udala nejednou na jinem, velmi podobnem zesilovaci, kde ale byl problem slusnuteho kondenzatoru ve vykonove napajeci vetvi.
Pouze vymena pojistek to nevyresila.
Ten zesilovac  HK avr 2550, je slozity a to da zabrat i skusenemu opravari, nejde se v tom jen tak vrtat, hrozi vetsi skody.
Nevim jak je to zarizeni stare, kolik ma najeto a co prozivalo, ale v dobe, kdy se rekonstruovala kina, se hodne harman kardonu, pouzivalo, pro jejich relativni uspokojivou funkci v podobe ozvuceni, na "vicekanalovy zvuk", jako jakasi nahrada dolby surround
Problem delalo pouze nedostatecne chlazeni, nebo pripojeni nejakeho "ozvucovatele" pro jiny ucel, jak kinoprodukce.
Pak se casto stavalo, ze to skoncilo tragedii.
Ale casto se stavalo, ze ty pojistky odchazeli zejmena pri zapnuti a zapalovani vybojek v projektorech, kdy se do site dostavali pulzy, ktere tomu nedelali dobre.
To je ma skusenost a nemusi byt universalni.
Pravda je, ze pokud se pouzili i puvodni a novejsi doplnene reprosoustavy z dostatecnou citlivosti, ten vykon zesilovacu, podobneho typu, bohate dostacoval i pri vyssim vybuzeni, na stredni kinosaly, kde sice zdi nezboural, ale rozhodne fungoval. I kdyz primarne byli urceny spis "pro takove domaci zvykani".
Problem je i v tom, ze mnoho audifilu, se chlubi, jak hrube maji propojovaci kabely mezi reproduktorovou soustavou a zesilovacem, ale malo kdo resi filtraci, prepeti i podpeti v napajeci siti, pripadne kolisani napeti site impulzni, ci ruseni, a bordel, ze site prichozi.
Udelatko na tento spusob, neresi pouze prodluzovacka z ledkou a "nejakou ochranou", ale je to problematika nemene slozita, jako konstrukce audio HiFi kolem.
howgh

Re: Harman Kardon avr 2550

Jsem první majitel, provoz v nekuřáckém prostředí, chlazení přístroje velmi nadprůměrné. Provozován celou dobu na minimum výkonu. Nikdy žádný sebemenší problém, ba ani náznak, proto mne to překvapilo.
Že je v síti bordel to je jasný a už delší dobu uvažuji co s tím. Právě zmiňované "přepěťové prodlužky" mi připadají jako fórové řešení.

Re: Harman Kardon avr 2550

Reset proveden a nic. Pojistky jsou tam ctyři a všechny jsou ok. Byl by tu někdo spolehlivý z jižních čech, který by se na to kouknul? Popřípadě tip v sz na servis, kde se na to kouknou s láskou a ne jak na pračku? Tzn, aby se přístroj vrátil ve stejném stavu jako když ho tam svěřím, nebo spíše v lepším o opravenou závadu? Za případný tip díky. Ps - bude to čistá práce, žádný prach nebo něco ulepeného v přístroji není smile