Re: Galerie DIY kabelů

Otazka moje zni jinak.
Dobra tedy, koaxialni kabel k reprakum, ja to vidim jako dobre reseni.
Ale pak aby nebyli zbytecne straty, tak bych doporucoval, aby zesilovace nemeli pitome sroubovaci svorky, nebo klipsy, ale ani speakon, neni cool, je to jen blby paskvil na konektor.
V zasade, pro co nejmensi straty, kde kazdy miliohm hraje dulezitou roli, bych doporucoval adekvatni konektory, pro VF kabely, od andrew, nebo amphenol, rozhodne vetsi, jak typ N.
7/16 M CDE ½’’ FLEXIBLE
MALE RIGHT ANGLED HI-FLEX 1/2’’
a nebo podobne.
Tam je jistota, ze pripojeni nestrati ani miliohm na kvalite.
Problem je, ze tomu by meli odpovdat i propojovaci cesty a sbernice v PA, stejne tak i propojovaci kabely v bednach a stejne tak i tlumivky a LoESR kondenzatory ve vyhyblach.
Pak je otazkou, proc ne Ag drat v civkach reproduktoru a take dalsi vylepseni.
Vsechno co sem popsal je dostupne a rekl bych levne, pro bezne pouziti rozsirene a pouztelne pro DiY i komercni provoz jak puvodne VF, tak nelze vyloucit pouziti u pro NF.
Proc se to tedy nepouziva bezne?
Tedy ja to pouzivam, ale pro ucely VF.
wink

(upravil Dohnalik 19. 2. 2016 0:53)

Re: Galerie DIY kabelů

Speacon míval i diferenciální feedback zpět do zesilovače...a dořiti to bylo znát! Prakticky se vliv celého kabelu eliminoval. Je to velmi dobrý konektor.

Re: Galerie DIY kabelů

ondra.klofat napsal:

S tím novým reprákem bych to chápal tak, že když člověk vymění starý, za nový NEROZEHRANÝ kus... OK, to pozná prakticky každej.

Jen další z "testů", u kterého se ví.


ondra.klofat napsal:

To že se mi někdy doma zdá že L nebo P hraje trochu jinak, ikdyž tam pustím mono nahrávku atd. bývá teda alespoň u mě jen nějakej vsugerovanej dojem a během chvíle jsem schopnej mozek přesvědčit, že je to klidně přesně opačně big_smile

Několikanásobně větší změřitelný rozdíl oproti kabelům má být vsugerovaný dojem, to je dobrý. big_smile Mono signál z každé bedny opravdu slyšíš úplně jinak, stačí si pustit růžový šum, odrazy od stěn a všech překážek, nestejné umístění, tvoje pozice v místnosti, natočení tvé hlavy, (vyčištěné nevyčištěné ucho... to už přeháním big_smile), všechno mění.

Re: Galerie DIY kabelů

Tady prosím je ten kabílek, chlapci. 4mm průměr žíly.
http://stiglitz.rajce.idnes.cz/kabel#DSCF9931.jpg

Re: Galerie DIY kabelů

Zdravím chlapi, toto téma mě natolik zaujalo, že jsem se prostě musel registrovat. Nedávno jsem si koupil gramofon Pro-Ject Debut Carbon a k němu dostal kabel, který stojí za starou bačkoru. (brum, .... krátký). Koukal jsem, co se dá v eshopech koupit a ty ceny mě celkem překvapily. Líbí se mi kabel od Supry Biline phono, ale zatím zjišťuji, jestli by neudělal stejnou službu DYI kabel za nižší cenu.
Rád bych si vyrobil kabel cca 1,5-2m dlouhý, jen bych potřeboval poradit, jaký kabel z metráže koupit a jaké koncovky by k němu byly vhodné. Nebyl by nějaký tip? Děkuji moc za každou radu.

Re: Galerie DIY kabelů

Na metráž si prejdi Prodance, majú dosť veľký výber káblov Tasker. Inak cinchce Neutrik (vlastne Rean), taktiež prodance.

Re: Galerie DIY kabelů

Děkuji, koukal jsem, že prodejnu mají cca 20km od mého bydliště. Jen mě spíš zajímal tip na konkrétní prověřený kabel.
Nevím, jestli by byl vhodný např.:

TSK1032 http://www.prodance.cz/tsk1032.html ?

Re: Galerie DIY kabelů

já hrál jednu dobu s tím:

http://s32.postimg.cc/3lydmjy41/Tasker_C121_2.jpg
tasker c 121+ rca AEC

Re: Galerie DIY kabelů

Tasker T-40 nebo RG59 Flex.

Re: Galerie DIY kabelů

kabel ke gramo by měl být nejkratší možný, prostě předzesilovač vedle/pod gramofonem, jedná se o malý signál (mV) kde se snadno naindukuje rušení, a navíc má nežádoucí vliv kapacita kabelu. Průřez vodiče má vliv zanedbatelný, takže spíš bych řešil materiál izolace...

Reakce na předchozí diskuzi o kabelech k reprobednám - já používám CYSY 4x2,5, propojené žíly křížem, takže 5mm2 vodič, kabel je uvnitř cca po 30cm kroucený, což zmenšuje plochu smyčky na minimum. Na duchy něvěřím, kapacita kabelu v řádu pF při výstupní impedanci zesilovacě několik miliohm nemá zjistitelný vliv, spíš ta indukčnost, a ta bude u mého zapojení srovnatelná s koaxem. Podle mě je hlavní odporová složka impedance kabelu, ty tenoučký drátečky co dodávají k zadním repro u domácího kina jsou porušením přírodních zákonů - víc výkonu se ztratí na drátu než v reprácích... Kabel bych dal i tlustší, ale nějak na něj nemám uzpůsobený svorky jak v zesilovači tak v bednách, a asi už to nebude slyšitelnej rozdíl, vzhledem k vlastnostem součástek ve výhybkách (odpory cívek, tg delta kondenzátorů, nebo chcete-li ESR)

Re: Galerie DIY kabelů

kaed: tie tenke kabliky ku zadnym repro dom. kina su ako ochranny / predradny odpor ku tym reprakom, aby neodisli do vecnych lovist...

(upravil gloom 27. 4. 2016 21:27)

Re: Galerie DIY kabelů

Díky vám. Koupím teda T40. Jinak bohužel gramec nemohu mít hned vedle zesáku, takže musím použít 2m kabel.
Ještě prosím o radu, kde a jaký koupit zemnící kablík.
Děkuji

Re: Galerie DIY kabelů

T40 má kapacitu 57pF/m, ty 2m ke korekčnímu předesilovači jsou únosné.
Jakékoli lanko minimálně podobného průřezu jako signálové vodiče. Takže u T40 stačí lanko 0,5mm2, nejlépe černé. Já kvůli ohebnosti používám vykuchané lanko ze silového PVC kablíku (CYSY), ale dalo by se asi použít i toto.

Re: Galerie DIY kabelů

Výrobcem všelijakých šňůr a tkanic, které by se daly použít jakpo oplet je www.odetka.cz Vrbno pod pradědem, dá se u nich poptat i nějaké konkrétní zákaznické provedení a ceny nejsou až tak skličující, ale asi by se toho musela vzít cca 100m špulka
Docela by mne zajímal postup jak se rekonstruuje a skládá vlastní koaxiální kabel v domácích podmínkách, nějak si neumím představit jak sejmout bez zničení oplet a jak vyměnit jádro za jiné stříbřené. Už nevím kdo to tu psal, ale jestli by to šlo poněkud více rozvést.

(upravil kratz 28. 11. 2020 1:14)

Re: Galerie DIY kabelů

Jestli tu jeste resite konektory a koaxy, tak N-kovych pozlacenych konektoru na RF400 tu mam plnou krabici a mam na to i krimplovacky.
Mozna bychom v JMnetu nasli i nejaky zbytky H1000 kabelu (ten mival certifikaci na 2,4 GHz wifinu), takze muzu par kusu vyrobit. Ja mival na pude RF400 na 5G, ale nevim jestli ho jeste najdu. smile

My na APckach taky resili kazdou desetinku dB na vedeni mezi antenou a kartou a konektor byl jeden z nejvetsich problemu. Halvne na tech GHz frekvencich se kazda chybka projevila.
Jestli to chce nekdo otestovat na NF, jsem pro kazdou spatnost. RF400/H1000 jsou koaxy s velkym prurezem jadra, jen H1000 ho mivala spleteny a byla vyrazne ohebnejsi, u RF400 to byl 1 tlustej drat.

(upravil kaed 28. 11. 2020 18:51)

Re: Galerie DIY kabelů

další level je semirigid, ten má místo opletení trubičku, leckdy se dá najít i v průměru 20mm. smile
Zkusil bych nechat to co je na vf, pro vf a to co je pro "technický" frekvence, tak zase pro ně. Samozřejmě že teflon je lepší izolace než PVC a průřez ničím nenahradíš, ale kolikrát použití jednoho lepšího komponentu zhorší parametry celku, nedejbože jej znefunkční- sice to nebude tenhle případ, ale dostatečně může vylomit terminál jak na bedně, tak na zesilovači smile

Re: Galerie DIY kabelů

takový narychlo kabely
konektory klasika neutrik/rean
kabel je Sommer Cable 300-0273 TRICONE XXL

všechny jsou cca 80cm dlouhý

https://www.instagram.com/p/CIX3wU2HtuH/

Web