Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Jakou variantu konfigurace repro kabelu zvolit

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

(upravil Galder 20. 4. 2016 22:30)

Téma: Jakou variantu konfigurace repro kabelu zvolit

Zdar lidi, chtěl bych Vás požádat o Váš názor k jaké variantě DIY kabelu se mám přiklonit. Zapojení repro ve v režimu bi-amp. První varianta: pouze kabel Viablue SC-4 umožňující bi-amp zapojení nebo druhá varinta: kabel Viablue SC-2 na středobasy a koax RG-71 (alternativa RG-62) pro výškače. Dále bych se chtěl zeptat jestli byste řešili dodatečný oplet nebo pásku pro stínění kabelu viablue sc-4 (sc-2) např. měděná páska . Koax je již s opletem. Na kovovou pásku/oplet bych dal poté nějaký klasický oplet. Předem díky za pomoc při rozhodování.

Re: Jakou variantu konfigurace repro kabelu zvolit

A co kdybych ti tak pověděl, že dvojlinka o dostatečným průřezu (1,5mm^2) to zvládne úplně stejně?

Re: Jakou variantu konfigurace repro kabelu zvolit

Ok, beru. Pro upřesnění - jde mi o to,  jestli je obecně přínosem řešit zapojení výškových repro přes koax a středobasy přes drát. Nebo dát drát na oba. Nechci polemizovat jestli je lepší drát za 500 Kč/m nebo 20 Kč/m, ale o konfiguraci zapojení. A dále jestli má z praxe a slyšitelného přínosu smysl mnou zmiňované stínění. Thx.

(upravil stiglitz 22. 4. 2016 22:07)

Re: Jakou variantu konfigurace repro kabelu zvolit

Zatím jsem nezkoušel. Při apgrejdu mých šedesátikilových beden, kdy mj. vzroste ta váha asi opět, jsem to pořešil tak, že terminály jsou aktuálně v metrové výšce. Výhybka taky, hned za nimi. Od výhybky k měničům to je pak fakt kousíček, takže to nemá smysl.
Přívodní kabely jsou dlouhý. Takže takhle.

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Jakou variantu konfigurace repro kabelu zvolit

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£