Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Náhrada repro v Tannoy 631 SE

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Náhrada repro v Tannoy 631 SE

Ahoj,
Již dlouhou dobu vlastním bedničky Tannoy 631 SE a byl jsem s nima spokojený.
Ale podařilo se mi odpálit basový reproduktor (parametrů neznámých), proto prosím zdejší komunitu o pomoc při nalezení náhrady za tento reproduktor.
Průměr díry v bedničkách je 215mm. Vyměnil bych samo oba basáky.
Zatím jsem se díval na Monacor SPH-135C, ale nevím jestli by se dal použít v tak malém objemu a navázat k výškovému reproduktoru taktéž parametrů neznámých.

Tech. data:
Objem cca 5 litrů
BassReflex 30x94 mm (průměr x délka)
Crossover Frequency 4,5 kHz

Děkuji za pomoc.

Re: Náhrada repro v Tannoy 631 SE

135C je jeden z mála vhodnějších do menší bedny, ovšem 5l je už málo, dělení 4,5k je zase dost vysoko. Na ebay ty tannoye možná seženeš, jestli to nebude rozumnější...

Re: Náhrada repro v Tannoy 631 SE

pokud pásne rozměr, impedance a přibližně chárka citlivost [dB] tak bych se moc nerozpakoval náhradu použít, hrát to nějak bude a ostatní je akademická vomáčka

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil SeJa 19. 4. 2016 9:54)

Re: Náhrada repro v Tannoy 631 SE

Ahoj,
na Ebay jsem se díval, ale nic moc tam není a ani se mi moc nechce kupovat 15 let staré repra, proto jsem ještě pátral a našel jsem ještě tyto repra.

Prohnal jsem data přes Amplion a vylezlo mi toto:

http://ajurveda-isis.cz/wp-content/Images/jine_www_stranky/Peerless.png

SPH-135C vypadá rozumně plochý až k 5kH, zatímco SPH-135KEP a Peerless HDS-P830860 vypadají OK až k 7kH.

Ten Peerless by byl, ale z Německa.

Jaký by jste vybrali Vy?

Re: Náhrada repro v Tannoy 631 SE

Mám obavu, že pokud se tomu neudělá i nova výhybka namíru, tak to bude stát za vyližprdel všechno...a je jedno, který je do kolik rovný.

Re: Náhrada repro v Tannoy 631 SE

Mozno by som mal 2 tieto basove repro nove su to 13cm 6ohm. Ak by si mal zaujem tak napis kolko by si zane bol ochotny dat vratane posty.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Náhrada repro v Tannoy 631 SE

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£