Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Správná bedna pro subwoofer Hifonics CX15D2

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Správná bedna pro subwoofer Hifonics CX15D2

Prosím o radu mám subwoofer Hifonics CX15D2 rms (4500) watt. Na něj monoblok Ground Zero 1.4K-HCX (4000 watt na 1ohm) zapojeno paraelne, kabely 50qmm k tomu taky i druhá AGM baterie v kufru Power cell 3000. Problém je že nevím jakou zvolit bednu přiložený plánek moc nechápu... Nejradši bych byl aby box měl sterbinu ale takové rozměry už nepridali, neví někdo jaké by mohla mít bedna rozměry? Dělal bych to buď z 22mm Mdf nebo 25mm mdf děkuji za názory rady..... smile))

(upravil ondra.klofat 12. 4. 2016 6:01)

Re: Správná bedna pro subwoofer Hifonics CX15D2

v datasheetu reproduktoru je vše co potřebuješ... vždyť tam je uplně přímo uveden objem i ladění bassreflexu.

Re: Správná bedna pro subwoofer Hifonics CX15D2

Je tam 125litrů, takže je jedno jak bude široká vysoká? Prostě jen aby objem splňoval 125L? Nemají tam ani jaké dřevo, a vypadá to že asi ani nejde udělat bedna se sterbinou, ale musí být kulatý Br.

Re: Správná bedna pro subwoofer Hifonics CX15D2

no víceméně stačí dodržet 125L (s tím, že bych se snažil vyhnout tomu, aby jeden rozměr byl nějak extra malý - tedy nějaká super plochá bedna). Materiál má na ladění zanedbatelný vliv... to spíš na rezonance atd, pokud do toho opravdu půjdou 4kW, tak bych na síle stěn a výztuhách nešetřil (nezapomeň je odečíst od objemu, stejně tak bassreflex(y)). Štěrbinové bassreflexy uděláš tak, že celkovou plochu bassreflexů kulatých přepočítáš na obdélník.... dokonce tam tu plochu máš už spočítanou. Osobně bych voli buď tu menší navrhnovanou bednu (přecijen ladění 50Hz pro subwoofer je moc, nebo i tu větší, ale s nižším laděním...tedy úpravou bassreflexu)

Re: Správná bedna pro subwoofer Hifonics CX15D2

No nejspíš plných 4kW asi nee, co lidi psali tak kolem 3,5 -3,7kW dá ten zesilovač... Jo takhle,  no já byl předtím zvyklej na plánek od Sw od Digital Designs a tam.dali přímo plánky s rozmerama i tloušťku desky a vše... Ale nechápu nějak 4x100mm to jako že by měli být 4 kulaté br o délce 18cm? Jsem z toho jelen smile

Re: Správná bedna pro subwoofer Hifonics CX15D2

ano, čtyři kulaté o průměru 10cm a délce 18cm... když si spočítáš plochu, skutečně to dá zhruba těch 320cm².

Re: Správná bedna pro subwoofer Hifonics CX15D2

Jo jasný chápu smile no 125l mi vychází bedna 65x44x44 mohla by být takhle? Nebo je to moc atypicke?  Plus k tomu sterbina 7,3 x44 cm a dlouhá tych 26cm, neměla by být dlouhá spíš 36,7 cm aby byla stejná sterbina vepředu i v bedně vzadu? Děkuji za ochotu smile)

Re: Správná bedna pro subwoofer Hifonics CX15D2

rozměry dejmetomu zhruba OK... nechce se mi to přepočítávat. Nezapomeň od hrubého vnitřního objemu odečíst bassreflex(y) a objem, který zabere reproduktor, příčky a výztuhy... tento výsledný po odečtení musí být těch cílových 125L. Podle toho návrhu bedny v datasheetu je teda pro 125L délka bassreflexů 18cm (26cm je pro 90L), plocha štěrbiny pro 125L OK. To se stejnou štěrbinou nějak nechápu... ale každopádně délka 36,7cm určitě ne.

Re: Správná bedna pro subwoofer Hifonics CX15D2

Dobře no na odečtení sw bych úplně zapomel, příčky a výztuhy žádné nebudou, ale nevím jestli to dělat z 22Mdf nebo spíš 25mm MDF, s tou stejnou plochou štěrbiny jsem to myslel tak jako že na přední straně to bude rozměr 7,3cm X 44cm tak iestli by neměl být stejný rozměr ve vnitr v bedně od zadní stěny jakoby stejný průduch, jelikož oni napsali sice 125L ale každým to může vyjít ten rozměr jinak tudíž se mění pokaždé ta vnitřní plocha štěrbiny od zadní stěny boxu.. Jak by šla tady ta 125l naladit trochu níž? Zmenšit plochu sterbiny?

Re: Správná bedna pro subwoofer Hifonics CX15D2

No jestli to má umět papírově 4kW resp. 152dB, tak reálně i kdyby to byla polovina, tak je to pořád dost, tudíž bych výztuhy dal bezpodmínečně a nešetřil bych jimi, a klidně i tu 25mm MDF. Jinak bude bedna rezonovat tam kde nemá a nebo se rovnou rozskočí.

Samozřejmě vnitřní konec bassreflexu musí vycházet nějak rozumně, aby nebyl příliš blízko protější stěny, to by ho prakticky prodlužovalo. Ale tady s 18cm bassreflexem je to v pohodě ať bude z kterékoliv strany. Ladění se dá snížit jednak zmenšením plochy, nebo zvětšením délky... Vzhledem ke konkrétní situaci bych asi plochu nezmenšoval... mohly by dělat psí kusy turbulence.

Re: Správná bedna pro subwoofer Hifonics CX15D2

Ok dam teda na vaše rady a nějaké výztuhy tam vložím, no jsem zvědav jaký bude konečný výsledek, ok vyzkouším teda tu 18cm dlouhou sterbinu

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Správná bedna pro subwoofer Hifonics CX15D2

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£