Téma: Výstupný transformátor DSL-15C

Pozdravujem, nevedel by niekto odporučiť kde sa dá zohnať výstupný transformátor na DSL-15C  na konci sú elektrónky 6V6.

Re: Výstupný transformátor DSL-15C

Zdravím,

jedna z nejlepších a také nejdražších náhrad se dá sehnat zde: Mercury Magnetics
Jedná se o opravu nebo o stavbu kopie tohoto Marshallu?
Podle toho by se dalo vybrat nějaké od Hammondu.
Předpokládám, že se bavíme o tomto schématu.

Re: Výstupný transformátor DSL-15C

Tak ten Mercury je jen 3-4x dražší než originál smile.

Objednat se dá ledacos, ale tyhle jsou málo poruchová, nemusí to být skladem, já jsem třeba neměnil ještě ani jedno.

Web

Re: Výstupný transformátor DSL-15C

Ano je to to kombo zo schémy. Kombo je kamošove momentálne v servise, a za opravu chcú 150€ čo je celkom dosť. Zatiaľ som ho nevidel z vnútra. Asi si ho zoberiem k sebe a pozriem ako to vyzerá. Sendy dík za info. Ako sa dá trafo otestovať či je v poriadku?

Re: Výstupný transformátor DSL-15C

Trafo se dá nejlépe otestovat měřením. Některé vady výstupáku, třeba nepravidelný mezizávitový zkrat se hledají blbě.

Web

Re: Výstupný transformátor DSL-15C

big_smile to je je mi jasné, že meraním. Budem múdrejší keď ho budem mať fyzicky na stole. Ešte pre info nevie kde by sa dal zohnať orginál výstupák ak by naozaj bol vadný?

Re: Výstupný transformátor DSL-15C

To závisí, kdo a kde se ptá. Já ho napíšu do objednávky a ono přijde, když je skladem smile.

Web

Re: Výstupný transformátor DSL-15C

Pozdravujem všetkých. Mal som to na stole a vyzerá že VT je ko. Jedno vinutie na primári má 230KOhm a druhé 20MOhm. Sendy vieme sa nejako dohodnúť na dodávke toho trafa? Zvyšok keď tak do SZ.