Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » ARO 7904 k organu (domaci varhany)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: ARO 7904 k organu (domaci varhany)

Zdravím.
Máte niekto skúsenosť s reproduktorom ARO 7904 mám možnosť ho kúpiť avšak nie som ešte rozhodnutý. Bol by vhodný k domacému digitalnému organu (generátor buď samotný ogan alebo cez midi a PC Hauptwerk alebo pod. software)? Keďže mám aj pedál najnižší ton ktorý by to malo zahrať má frekvenciu 32,7Hz dokáže to ren repro? Je potrebný k tomu ešte HF reproduktor, najvyšší on je na frekvencii cca 12,5kHz?

Re: ARO 7904 k organu (domaci varhany)

Podle mě to je na kvalitní reprodukci el. varhan nedostačující jak co do rozsahu směrem dolů, tak nahoru. Bývalému spoluhráči jsem to před pár lety montoval provizorně do kytarového komba, na to ještě dejmetomu... ale varhany budou určitě náročnější.

Re: ARO 7904 k organu (domaci varhany)

ondra.klofat napsal:

provizorně do kytarového komba, na to ještě dejmetomu...

podle WF charakteristiky  http://www.angelicaaudio.cz/wp-content/ … 7904_2.png
to tak zas az tak tragicky nebude, na varhany fakt nic moc ale teda zrovna na kytaru bych pres to s dovolenim (kdyz vidim tu diru mezi 200Hz-1kHz) tim spis neheral ani za trest, ..to kdyz uz uz spis na basu..

pokud chces levny a citlivy ARO/E tak celkem vyrovnanou charakteristiku by melo mit (minimalne podle repromanie) ARE667 (poslechove nepotvrdim - vzdycky jsem ho chtel zkusit na nejakej cistej smyccovej zesilovac, ale nikdy jsem se k tomu realne nedostal.. na zkreslenou kytaru je v kategiorii maly a levny super ARO 667 a 567) kdyz se tam daji 4 AREcka, mohlo by to byt asi i docela zajimavy..   http://www.repromania.net/tesla/tesla-s … re-667.php

(upravil djmayo 3. 4. 2016 14:50)

Re: ARO 7904 k organu (domaci varhany)

No ide o to či sa mi oplatí dať za to ARO 7904 cca 1500kč za 2 kusy s poštou aby som nevrazil peniaze do niečoho čo bude nepoužiteľné, resp. z priestorových dôvodov veľmi nechcem aby k dvom bedňam s 10" musel k tomu byť ešte subbas, to by som  radšej už išiel do koncepcie 2+1 s malými satelitmi 5-6" a jedným asi 10-12" subbasom. V prípade koncepcie 2+0 by som preferoval veľkosť 10", no mal by to byť pomerne citlivý repro s  dobrým rozsahom smerom  dolu a pekným podaním stredov, preto mi padli do oka 7904ky. Čo sa týka rozsahu smerom hore predpokladám že tomu  by sa dalo pomôcť pridaním nejakého menšieho výškového repro hoci iba cez kondenrátor 2.2-3.3uF tak som to robil pri ARZ 6604  a výsledok bol dobrý a začalo to cinkať. Neviem aký je rozdiel medzi tými AEO resp ARE 667 a ARZ 6604 resp 6614 (ARZ mám doma) ale tým ARZ sa veľmi dolu nechce, mám dva ks doma tak môžem to skúsiť nahodiť do nejakej väčšej bedničky, no v15l bedniečkách dolu to nechcelo hrať a posledných 5-6 tónov to hralo dosť utlmene. V jednom kostole kde hrávam majú k organu 2ks ARS 6580 a hrá to celkom počuvateľné na to že to je živené s Disco 240 s odpáleným jedným vstupom a rozsušenými kondenzátormi. V inom kostole kde nehrávam majú 3 reprobedne vizerajú ako omnitronic alebo DAP s 10+ piezakom a to hrá tam fakt v porovnaní s predchadzajúcim otrasne musel to niekto ponúkať s timi digiorganmi lebo som to videl tak v 3 kostoloch čo nemôže byť náhoda.

Re: ARO 7904 k organu (domaci varhany)

tak to se podle me urcite nevyplati..

jen ted nerozumim, nejdriv jsi psal domaci, a ted zase kostel - ty AREcka jsem myslel samozrejme na hrani doma ! jsou maly, citlivy, a levny.. do kostela nebo jine vetsi/velke prostory to samozrejme stacit rozhodne nebude !!

to same s jednou/dvema bednami - na hrani doma ci ve zkusebne staci normalne jedna nastrojova bedna ci bedynka, na ozvucovani vetsich akci a prostor jich bude potreba urcite vic a dostatecnej vykon.. smile

Re: ARO 7904 k organu (domaci varhany)

No má to byť prioritne na doma. Momentálne mám organ v "detskej" cca 3x3m a hrá to iba cez vstavané cca 15cm reproduktory ku podivu to hrá dostatočne hlasno len mi tam chýba ten hutný spodok a trocha aj ostrejšie výšky, keď si to dám slúchadla tak je to o dačom inom skoro ako v kostole a chcel by som trocha viac podobný zvuk tomu slúchadlovému. Tiež mám v pláne premiestniť organ do hosťovskej alebo obývačky cca 5x5m a tam by to zrejme už bolo na hrane ak by to vôbec stačilo. Ten prípad v kostole som spomenul len medzi rečou tie ARS sú samozrejme na doma veľké no zvukovo by asi dačo také aj vyhovovalo.
Každopádne tie bedne by mali slúžiť v krajnom prípade aj ako záloha v prípade že ma zavolajú nikde mimo, kde nie je seriózne hrateľný organ resp. lacná náhrada typu čínska samohrajka (Casio, Yamaha a pod. s otrasným organovým zvukom) tak ten svoj prenosný dig. organ Viscount Cantorum nosím pre istotu v kufri a už 3x som ho aj použil.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » ARO 7904 k organu (domaci varhany)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£