Re: Kolo Favorit

bez věnečku ? To tam bude větší vůle, ne ? Zachovat stejný počet kuliček ? Nevejde se tam další, když nebude distanc mezi kuličkama ?

Web

(upravil firemann28 8. 4. 2016 15:13)

Re: Kolo Favorit

...

Re: Kolo Favorit

Dát nový střed a systém klínky poslat do šrotu. A kolo posuneš o velký kus k lepšímu. Udělal jsem to tak a jezdí se mi mnohem lépe.

Web

Re: Kolo Favorit

Pak bude potřeba nové x-kolečko dozadu, nový x-talíř, nové obě přehazovačky. Vše převyšující cenu tohoto kola. Na rozdíl od starého bude nový 3-talíř z železa plechovkové kvality.

Re: Kolo Favorit

Ne ne Hipp007,ten střed a klínky je prostě bolest těch starých kol. Letos jej vyměním i u skládačky. Měním jen rozbité části a těch naštěstí jinak moc není.

Web

Re: Kolo Favorit

A jak uchytíš staré šlapky na klínek na nový střed se 4-hranem?

(upravil elipsa 29. 3. 2016 17:31)

Re: Kolo Favorit

Ty starý musej do šrotu. Ta to je.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid … mp;theater

Web

Re: Kolo Favorit

A jsme u toho, co jsem psal v #24.

Re: Kolo Favorit

Vidím to jinak Hippo007. Krom toho středu ty kola držej.

Web

Re: Kolo Favorit

Vyměnil sem klínky, ložiska, promazal a seřídil a nakonec to funguje bez problému. Zarazilo mě, že je potřeba si to nějak vychytat a neutáhnout moc ale ani málo.
Misku sem povolil klíčem 36 a kontra kladivem a plochým šroubovákem wink .

Jinak určitě chci zachovat původní složení. Nechci s tím hýbat. Na kole jezdím převážně do práce, ale je pravda že sem už ujel i 90 nebo 60km big_smile

Web

Re: Kolo Favorit

90 nebo 60 denne?

(upravil voltik 30. 3. 2016 16:38)

Re: Kolo Favorit

ne, výjimečně big_smile

do / z práce tak 4,5 + 4,5 km každý den.

Web

Re: Kolo Favorit

Toz pokud tam nemas prumysly (coz na favoritu v origo stavu samozrejme nemas) tak by te asi nemelo zase tolik prekvapit ze musis tim dotazenim seridit vuli.. a to samy i na nabojich - kdyz to bude volny bude to vaklat, kdyz to dorves tak to nepojede smile
..kdybys tam chtel do budoiucna dat osu na ctyrhranech (ty laciny Fe od Force jsou naprosto neznicitelny a fakt za pakatel) tak muzu poskytnout klic (Praha 10) mam i stahovak na stary (jeste normalni big_smile) kliky a pod..

Re: Kolo Favorit

Nitrame, pokud by ses chtěl zbavit nástrojů na stará kola Favorit, samozřejmě si je od Tebe koupím. Napiš email prosím s fotkami.

Web

Re: Kolo Favorit

Hele zbavit se jich nechci a hlavne jestli pasujou na Facko vubec nevim - psal sem ze mam naradi na stary ctyrhranny stredy + kliky na ctyrhranech (jak to bylo se stredama na Fackach, osy s klinkama a pod nevim, takovej odbornik na stary kola zas nejsem.. tohle je takovej klic na ten tisicihran) kazdopadne tyhle harapaky se daji koupit celkem levne na ebay, nebo se muzes stavit a seridime co potrebujes(a na co bude sedet naradi)..

BTW kdyz uz tu vidim inzerat v bazaru o vlakno vejs tak mam tu covece nejakej merak "favorit F105" je komplet nerozbalenej, nekde jsem ho pred par lety vyhral, jestli je/bude funkcni a jak dlouho kde/nekde lezel nezarucim, ale dam ti ho klidne zadara... stejne se mi tu vali smile

Re: Kolo Favorit

tak mi pošli prosím fotku na email ... smile

Web

Re: Kolo Favorit

tak to tam mas, ..vyfotil jsem merak, i ten klic (s posuvkou jako meritko ale nevim jestli toho z fotky moc poznas.. 20 drazek, prumer v drazkach 26,4 vnejsi prumer 31,6..)

jestli ti ten merak k necemu bude a pokud se nechces stavovat s kolem, tak asi hod do mailu na zpatek post. adresu a ja ti ho behem pristiho tydne dvou poslu..


PS prihodil jsem na pochlubeni i fotku svyho stroje, ..priznavam ze to nemam tak hezky jako ty, je to spis takova ucelova cyklokroska na obcasne zpestreni si bezeckyho treninku smile

Re: Kolo Favorit

Ahoj,
mám opětovně dotaz:

Nevíte kde se dají sehnat jakoby původní pláště na kolo Favorit ?

(rozměr 32x630 = 27x1 1/4) s běžovým lemováním po okraji ?


https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/t31.0-8/12375097_10205954121874452_8956168396683223745_o.jpg

Web

Re: Kolo Favorit

hele zkus cyklobazar.cz nebo aukro ale uplne moc sanci tomu nedavam, mozna bych zkusil taky projet anglickej ebay (ebay.co.uk) anglani jsou v retrokolech docela fainsmekri ..a anglicky mluvici obyvatelstvo celkove, viz legendarni www.sheldonbrown.com se spoustou informaci temer o cemkoliv wink

nebo pripadne asi muzes jit do klasickych 622 rafku, pokud tedy netrvas na historicke presnosti,.. do stavby se to vleze a spalky by v celistech (snad?) meli jit jaks taks prenastavit aby to brzdilo tam kde ma

BTW a pockej, to je fakt na plastich ? ja myslel ze facka byly standartne na galdach (ale v pohode, ja zas takovy povedomi o starejch bicyklech nemam, jen me to trochu prekvapilo)

Re: Kolo Favorit

Tenhle rozměr jsem měl taky, bylo otřesný sehnat nějaký pláště, a ne s bílým lemem. Ale já měl rám F1, ne tenhle obyč. Odcizeno v r. 1983...