Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 16 z 28)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

  Stránky: ««« 1 ... 14 15 16 17 18 ... 28 »»»

RSS

Příspěvky [301 až 320 z 553]

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

A co přesně topí? Koncové trandy? Mám nastaveno 25mA podle návodu a nic nehřeje, tak že bych neudržel prst. 
Buď máš nastavený vysoký kliďák nebo ti to kmitá. Máš škopek, změř to.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Máš D2 JFET origo?

Ano koncové tranzistory.

Klidový proud mám nastaven: 103mV / 2,7 = 38mA a má být dle návodu (35 - 40) mA.

Mám tam tyto chladiče http://www.fischerelektronik.de/web_fis … ndex.xhtml

Ještě na to mrknu nějako se mi to nezdá. Díky.

(upravil DJ_Rix 28. 3. 2016 19:21)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Pokud jsi použil ty původní chladiče nebo tu náhradu z GMe, skutečně to griluje při 35mA tak že na tom nejde udržet prst. Je to 0,5W na trand a to už je docela dost. Každopádně ale ověř podle návodu kliďák a kontrola na škopku taky neuškodí. Dispre ale pokud kmitá, většinou ujede stejnosměrně.

EDIT: Jo, tak to sedí. Když jsem měl PRE4, chladiče byly vřelý tak že se na nich ruka nedala udržet.

(upravil j_paseka 28. 3. 2016 19:35)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

StavJi: Ano, mám originální desku D2 J-Fet. Ty chladiče mám taky, přímo od Pavla Macury.
Nevím jaký máš návod. Já jsem jej dostal spolu s deskami. A tam se píše, že těch 25mA je základní hodnota, tu jsem nastavil. Lze jít až na těch 40mA. Koncové trandy budou dost topit. Sám autor to tam ale píše.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Čekání se vyplatilo.Dnes dorazily panely z Quick panelu a musím říct,že to vypadá dobře.Škoda,že tu neumím dávat fotky.Kdyby měl někdo zájem,klidně mu pošlu fotky mailem.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Tak to je dobře, že je dobře udělali. Já budu nechávat dělat ještě na zesilovač s moduly DPA223. Tak doufám, že už budou tipťop.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Už je máš navržené,jak budou vypadat?Kdyžtak do SZ

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Navržené je ještě nemám, čekám na krabici z Modushopu. Ale bude to velmi jednoduchý dizajn. Já to tady někde pověsím, pro inspiraci smile .

(upravil reeb 31. 1. 2019 8:20)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

zbývá :

DPS zdroje 
DPS přepínače vstupů 
     

tubamusic napsal:

Dispre2-2015   850,-
Zdroj IPS1-2015 + přepínač vstupů IS1-2015 - 1250,-

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Po delší době se mi podařilo dokončt DISPRE II 2015.

http://svatal.rajce.idnes.cz/DISPRE_II_2015_-_final/

Místo konektorů Neutrick jsem nakonec použil AEC RJ-129. Byla nutná úprava zadního panelu.
Na předním panelu jsem nechal udělat slepé otvory se závitem M3 pro uchycení PDS s LEDkami.

Děkuji všem z fóra, díky nímž konstrukce vznikala.

(upravil Cvrkajs 19. 9. 2016 6:25)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Pěkná práce Svaťo.Kdybych to dělal znovu,taky bych použil na zadním panelu konektory AEC místo Neutrick,ale to je jenom takový detajl

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

SvataL: Veliká pochvala! Je to krásně, čistě provedený. Dal si si s tím záležet a tak to má být, tak je to správné. To s těmi ledkami je super, taky jsem to tak chtěl, ale byl by to další DPS navíc a tak jednoduchou desku si udělá téměř každý. No mohu jen a jen chválit. Se zvukem jsi spokojený? Máš srovnání třeba s původním Dispre2 od P. Macury?

Web

(upravil reeb 19. 9. 2016 9:07)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Luxusni provedeni.. smile tak by to melo vypadat.

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Také se přidávám k pochvale. Je to paráda. Ať se daří.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Děkuji za pochvalu. Dával jsem si záležet. Chci aby předzesik dlouho sloužil a k něčemu vypadal.
Ještě do sestavy dokončuji DPA222 mk2.

Zvukové srovnání s jinou verzí Dispreho nemám. Zatím neproběhly ani pořádné zvukové zkoušky (nebyla možnost - děti a manželka smile ).
Jinak co se týče zvuku. Objevily se věci, které jsem dříve, v nahrávkách, neslyšel. Zvuk čistý, neunavující. Pěkné v celém pásmu.

(upravil reeb 31. 1. 2019 8:38)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

...

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

SvataL: Moc se mi to líbí. Fotky jsem si stáhl jako vzor, až budu dělat sám.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

reeb, tuba: Jak je zapojený to přepínání vstupů ? Země jednotlivých vstupů i země kanálů jsou oddělený ?
Je někde schéma ?
Dík

(upravil tubamusic 17. 2. 2017 22:26)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Jo. Jsou to dvojitý relátka, pro každý kanál jedno. Připínají se i země vstupů. V době nesepnutého relé se díky přepínacím kontaktům prošlusuje živý a příslušná ( v tu dobu nikam nezapojená) zem vstupu přes 100R kvůli případnému rušení

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Díky moc, paráda, máš to vymazlené smile Tož to se s nějakou svou destičkou nebudu srát a vezmu si jednu toho tvýho přepínání smile

Příspěvky [301 až 320 z 553]

  Stránky: ««« 1 ... 14 15 16 17 18 ... 28 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£