Re: Totálně vybitá Li-Ion

Měl jsem podobný problém, baterka nešla nabíjet. Tak jsem ji kuchnul. Vedení k plusu šlo paralelně přes dva šváby. Vydedukoval jsem, že jeden slouží pro nabíjení a druhý pro vybíjení (ale jestli je to pravda nevím). Jeden byl neprůchozí. Ale články měly krásných 3,7 a nepatrně víc V...
Pokud by ti ta kuchnutá baterka pomohla, mám ji ještě doma. Ale je úplně jiná- pro HP 4515s.

(upravil Crifodo 21. 3. 2016 18:47)

Re: Totálně vybitá Li-Ion

Tak jsem to říznul kotoučkem a destička je přesně pod řezem, takže je teď přístup k celýmu napětí baterie, nechám to chvíli na zdroji jestli se chytne, ale moc tomu nevěřím. Destička je spojem navrch, součástkama dovnitř takže na ně není vidět a okraj destičky pokračuje pod konektor, který se asi při dalším řezání zničí...
Výrobce se fakt hodně snažil, to musím ocenit, aby se při pokusu o demontáž pokud možno baterie zničila aby nikoho nenapadlo to repasovat. DPS těsně doléhá na plast, stačilo by o setinku přitlačit a přefiknou se spoje, tuhle strategii mají k dokonalosti výrobci mobilů, tam ještě navíc lepí flexibilní spoje k deskám takovým lepidlem, které povolí pozdějc než ten spoj, nebo provlečkou čočku foťáku skrz čtvereček plechu a ten přibodujou, aby se telefon nedal rozpůlit...
kupujte zahazujte kupujte další.

tak po externím nabití na 12.4 V hlásí ten check 100% nabito, ale to že je výstupní pin od baterie nepřipojen takže baterie tam z energetického hlediska není, to nehlásí a nepozná...

*****
destička je venku, vypadá spíš vietnamsky než HP, zrnitý divný pájení, ale budiž

ta věc s QR štítkem co vypadá jako bočník, je pojistka? žádný vývody mezi sebou nevedou, pravý spodní vede na + pól baterie, ostatní nic. vývod z + pinu konektoru jsem zatím nikam nenašel.

http://www.fotohost.cz/di/N1GD/deska_1.jpg
http://www.fotohost.cz/di/2EA6/deska_2.jpg

Re: Totálně vybitá Li-Ion

ta věc na páskových vývodech ležící na těch PMOSech je asi teplotní čidlo? je to keramická destička přilepená na prostřední smd pouzdro a nejde dolů, ale vzhledem k  0,5mm rozteči pinů těch smd vší stejně asi není co řešit.

(upravil danhard 21. 3. 2016 22:24)

Re: Totálně vybitá Li-Ion

To je ta pojistka v plusu. Změř jestli je přerušená a pak šlusni drátkem z licny ty vývody na jedné straně, ten třetí nikam nevede, nebo je to střed dvojité pojistky. Pokud je polovina dobrá, tak se dá přerušená část šlusnout tam.
Teplotní čidlo je 10k termistor na drátkách přilepenej u baterek, zapojenej do RT1.

Re: Totálně vybitá Li-Ion

Obvod je přerušený mezi kterýmikoli vývody. Pravý spodní vede na pájecí bod baterie +10.8 (VP)
dvojitá pojistka mezi kterými vývody? K čemu je dvojitá jestli na konektoru je jen jeden plusový silový pin?

Termistor jsem utrhl při demontáži destičky, zalepený zespodu silikonem k článku, proto ten check hlásí 94°.

(upravil danhard 22. 3. 2016 8:24)

Re: Totálně vybitá Li-Ion

Prostě jsou tam uvnitř dva přepalovací můstky v serii.
Pojistka je tepelná, proti přehřátí odpojovače.

Re: Totálně vybitá Li-Ion

tak jsem propojil oba můstky ale ven stejně nic neleze, baterie je nabitá na 12.7, ten bláznivý battery check hlásí nabito na 100%, zbývající kapacita baterie 1 mAh. Tedy to asi odhodím v dál. Dík za asistenci.

Re: Totálně vybitá Li-Ion

tak jsem si tím prošel, akorát jsem nebyl tak rezistentní. Asi se to tu už někde psalo, baterie se zablokuje a je s ní ámen. Nepomůže žádný software. Koupil jsem novou neoriginální s 2x takovou kapacitou a už jsem 2. rok happy.

Nicméně, záběh nové baterie je taky sranda. To uvidíš.

Na moje HP se teď nedávno nainstaloval nejaktuálnější HP support assitent automaticky, to by mělo jít i u tebe automaticky. Pokud to nemáš rozhašené nebo už mimo HP factory support.

(upravil Crifodo 22. 3. 2016 10:42)

Re: Totálně vybitá Li-Ion

to není moje, a jak tak koukám na to vietnamský HP o nic jsem nepřišel a s W10 už vůbec. Klávesnice se tomu pod slabým tlakem prstů všelijak prohýbá...
Uvažuju k čemu tam jsou ty MOSy tři, že by jeden byl zapojen za tím přívodním přes pojistku na minus a udělalo to výstupní člen čítače životnosti jak psal nitram? jestli ta pojistka byla dvojitá tepelná, pak nechápu čím se měla v běžném provozu v obou sekcích přerušit, články jsou OK.

(upravil danhard 22. 3. 2016 12:47)

Re: Totálně vybitá Li-Ion

Pokud máš urvaný teplotní čidlo a hlásí to přehřátí, tak se to nepřipojí.
Dokumentace brouků jsou dostupný na vyžádání smile ale třeba MAX1780, nebo BQ6400 najdeš.

Re: Totálně vybitá Li-Ion

Ani s termistorem to nic nedělá, oznámí 20° ale zůstane nepřipojený výstup, asi je teda v piči nějaký ten polovodič, pojistky pro nic neodešly. Ten noťas se vůbec nepovedl, majitel říkal že ještě v záruční době byl v servisu jednou kvůli výměně MB a pak kvůli napájecímu konektoru.

(upravil Crifodo 23. 3. 2016 18:21)

Re: Totálně vybitá Li-Ion

přikládám ještě fotky umístění destičky kdyby někdo řešil stejnou baterii
http://www.fotohost.cz/di/9PBF/bat_1.jpg
http://www.fotohost.cz/di/TGU4/bat_2.jpg

na konektoru v ntb jsem zjistil:
1 - gnd
2 - +3.3 V, po vložení baterie se 2 spojí s 1
3 - 0 V, asi výstup pro spínání + baterie
4 - po spojení 1 s 2 data
5 - po spojení 1 s 2 data
6 - bez baterie +2 V, po spojení 1 s 2 + 12 V

baterie nemá na žádném pinu žádné napětí ani po přivedení napětí na pinu 3.
Vlastník tvrdí, že v ntb nefungovala ani nová půjčená baterie.