Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Infinity Reference 61 MKII

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Infinity Reference 61 MKII

Zdravim, mam zosik HK 5550, momentalne nim pohanam Behringer B2031P, ktore mam u PC ako near-field riesenie. Rad by som vsak presedlal na room-field riesenie tvorene prednymi stlpmi, sucasne monitory by som umiestnil do zadu ako rear v pripade 5.0 modu. Mozete mi doporucit tieto Infinity bedne ako zaklad, ktory neurazi? A su tieto bednicky v zachovalom stave hodne 6 tisic, alebo je to premrstena cena? Diky za nazory.

Re: Infinity Reference 61 MKII

Tak kupene za 5.5k i s 12m 4mm kablami, za tu cenu parada! smile

(upravil mr.garisson 9. 3. 2016 20:59)

Re: Infinity Reference 61 MKII

Dostaly se mi do rukou za skvělou cenu tyhle reproně. Je tak trochu kočkopes, ale za ty prachy to bylo ok...

- Basáky z verze MK II s vymeněnými závěsy.
- Výška pravděpodobně z dvojpásma.
- Originální výhybky s osazením bipolar Bennic.

Repro

Vyhybka osazeni

Vyhybka dps


Teď k tématu. Vykuchal jsem výhybku, přečmáral schema:

Schema


a osadil komplet Bennic MKP (docela fuška, vzhledem k velikosti... vrtání, zkoušení, usazování, modlení...)

Můj dotaz zní, jestli je ok tento návrh výhybky bez R členu. Taky je  znatelné, že se o dost zvýšila hlasitost středové a výškové části. Dál mě zajímá, jestli něco změní výměna cívky s jádrem za cívku bez jádra.

Komplet galerie zde: http://hovanec.rajce.idnes.cz/Infinity_Reference_61i/

Díky.

(upravil TheLastUnicorn 19. 3. 2016 13:16)

Re: Infinity Reference 61 MKII

No...řeknu popravdě, to, cos načmáral není tak úplně košér a to schéma výhybky vypadá ve skutečnosti trochu jinak... smile Druhá věc - kondíky - výměna za MKP - někdy jsou použity bipoláry právě proto, že jsou součástí korekce signálu. Výměna za MKP (jak se to obecně doporučuje) je sice vždy technickým přínosem, no zvukovým už být tak úplně nemusí. Cívka na jádře z trafoplechů je OK (někdy to ani jinak nejde). Že výhybka nemá žádný rezistor nic neznamená, zato tam vidím trochu jiný průšvih: Podle hodnot součástek se jedná o nějakou vzorečkovou výhybku spočítanou na základě nějakých stejnosměrných odporů repro. Je to jakýsi učebnicový třípásmový filtr 2. řádu. Šance, že tohle funguje správně je mizivá.
Podtrženo a sečeteno: Žes vyměnil kondíky je hezké, ale asi zbytečné. Tohle bude hrát na houby s bipolárama, nebo s MKP.

(upravil mr.garisson 19. 3. 2016 22:45)

Re: Infinity Reference 61 MKII

Odpovědí jsi asi obsáhnul, co jsem tak trochu předpokládal. Nicméně máš nejské návrhy řešení? Co by bylo v dané situaci nejvhodnější? Btw. Kde je ve schematu chyba? smile

Děkuji.


TheLastUnicorn napsal:

No...řeknu popravdě, to, cos načmáral není tak úplně košér a to schéma výhybky vypadá ve skutečnosti trochu jinak... smile Druhá věc - kondíky - výměna za MKP - někdy jsou použity bipoláry právě proto, že jsou součástí korekce signálu. Výměna za MKP (jak se to obecně doporučuje) je sice vždy technickým přínosem, no zvukovým už být tak úplně nemusí. Cívka na jádře z trafoplechů je OK (někdy to ani jinak nejde). Že výhybka nemá žádný rezistor nic neznamená, zato tam vidím trochu jiný průšvih: Podle hodnot součástek se jedná o nějakou vzorečkovou výhybku spočítanou na základě nějakých stejnosměrných odporů repro. Je to jakýsi učebnicový třípásmový filtr 2. řádu. Šance, že tohle funguje správně je mizivá.
Podtrženo a sečeteno: Žes vyměnil kondíky je hezké, ale asi zbytečné. Tohle bude hrát na houby s bipolárama, nebo s MKP.

Re: Infinity Reference 61 MKII

Až na to budu mít čas, tak to schéma nakreslím. Ono to stejně teď není podstatný. A co navrhuju? Aby to začalo reálně fungovat jak má, muselo by to se to celý změřit (každý měnič v bedně zvlášť - impedančka, faze, frekvenčka) a podle naměřených dat odsimulovat nová výhybka. Otázkou zůstává, zda je ta bedna a měniče kvalitativně na dostatečné výši, aby se to finančně vyplatilo. Ono už součástky na výhybky do třípásma jsou nezanedbatelnou položkou.

Re: Infinity Reference 61 MKII

Tak to netuším, proč soudíš, že to není košer, když nedokážeš napsat, kde je chyba. Je to překlesené dle osazení od výrobce.

Ale pokud se v něčem pletu, nechám se poučit. Stavět novou výhybku nemá smysl. Alespoň ne u těchto sice vcelku dobře hrajících beden, ale ničím vyjímečných.

Dle Tebe tedy výrobce použil univerzál?


TheLastUnicorn napsal:

Až na to budu mít čas, tak to schéma nakreslím. Ono to stejně teď není podstatný. A co navrhuju? Aby to začalo reálně fungovat jak má, muselo by to se to celý změřit (každý měnič v bedně zvlášť - impedančka, faze, frekvenčka) a podle naměřených dat odsimulovat nová výhybka. Otázkou zůstává, zda je ta bedna a měniče kvalitativně na dostatečné výši, aby se to finančně vyplatilo. Ono už součástky na výhybky do třípásma jsou nezanedbatelnou položkou.

(upravil TheLastUnicorn 21. 3. 2016 17:04)

Re: Infinity Reference 61 MKII

Podívej se na tu desku ještě jednou. Prostě si to překreslil blbě. Mně to bylo divný okamžitě a z těch obrázků desky jsem si to schéma poskládal jinak. Já to tu nebudu obšírně vysvětlovat, co tam máš všechno blbě. A ano, výrobce použil jakési vzorečkové výhybky. Pokud Ti to tak hraje dobře a jseš spokojenej, nech si to tak, jak to je.
Taky nechápu, proč všechno cituješ...
Vypadá to takhle, akorát dva basáky paralelně a u středů je obrácená topologie.
http://www.erseaudio.com/core/media/media.nl?id=866&c=650256&h=2a9adebc84cc49168077

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Infinity Reference 61 MKII

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£