Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » DAB tuner / Flac přehravač

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

(upravil marvinnrv 16. 3. 2016 8:46)

Téma: DAB tuner / Flac přehravač

Poslední dobou dost často poslouhám na mé sestavě internetová radia pomocí mobilu a Appky TuneIn. Zajímala mě věc, zda lze toto řešit také nějakým jiným způsobem. Například hifi komponentem, který bude mít nějaký Wi-Fi přijímač a bude na něm možné vyhledát a naladit radia přez web TuneIn. Nemá s tím někdo zkušenost?

(upravil Wili 25. 2. 2016 10:45)

Re: DAB tuner / Flac přehravač

zabuduj 7" tablet do 43,5cm sirokej skrinky z modushopu. Vyrez okienko presne velke ako je displej, nalep tam tablet napr. ciernym silikonom a sprav vnutri adapter pre napajanie + audio vystupy atd... mozno by to chcelo aj externe vytiahnut vonku wifi antenu, to uz by si vyskusal.

OT: Skrinka musi byt s ASPON 10mm tlustym prednym panelom a bude z toho wifi radio tuner ako vysity, a ak das hrubsi panel mozno to bude aj haj-end smile (az na ten datovy tok v hudbe)

Re: DAB tuner / Flac přehravač

Něco podbného mě už napadlo, jen si nejsem moc jist, zda přávě ten audio výstup toho tabletu bude za něco stát. Teď pouštím přez mobilní telefon HTC a kvalita neni nijak katastrofální, Nevím však jak to bude u toho případného tabletu. Neexistuje nějaké udělátku, které by ten výstup zvuku z toho tabetu bylo schopno nějak překonvertovat do lepší kvality. Třeba použití nějakého levnějšího AD převodníku, nebo tak něco?

Re: DAB tuner / Flac přehravač

Úplně na to stačí raspberri pi s hifiberry dac a distro squeezebox lite, ovládání z mobilu přes aplikaci squeezeboxu smile Nebo si kup squeezebox touch či duet. Jinak rádií, co vysílají v obstojné kvalitě, jak DAB, tak přes internet je minimum. Z hlediska kvality je to oproti kvalitnímu analogovému vysílán v FM pásmu veliký krok zpět, ale to je komerční záležitost, že vysílatelé záměrně degradují kvalitu...

Re: DAB tuner / Flac přehravač

Před časem jsem zkoušel hrát z tabletu, ale nakonec jsem to dál už nerozvíjel...

Re: DAB tuner / Flac přehravač

zalezi dost od znacky tabletu, jasne ze sunt za par eur nebude hrat ako tie najdrahsie a najkvalitnejsie kusy.

ja som tou kvalitou zvuku skor myslel ze uz samotny wifi streaming z tune-in radia, asi to nebude nic moc, ale asi lepsie ako klasicky tuner.

Re: DAB tuner / Flac přehravač

Už zdroj signálu většinou za nic nestojí. Dynamika je příšerně komprimovaná.

Re: DAB tuner / Flac přehravač

Rozšířil jsem popis vlákna, abych nezakládal nové. Myšlenku s DAB tunerem jsem zavrhnul. Těch pár poslechovích hodin TuneIn přežiju na zapojení přez mobil, když už ta kvalita sama o sobě ohledně stremování radiostanic neni nic moc.

Zajímá mě ale další věc, jak a přez co posloucháte svoji hudbu ve formátu Flac. Zatím Flac pouštím též přez mobil, nebo přez satelit a TV. Jen bych chtěl nějaké zařízení, abych nemusel pořád sosat baterku z připojeného mobilu, nebo zapínat TV kvůli přepnutí alba v případě poslechu přez satelit. Stačilo by něco v za rozumnou cenu, ne hračky od 10 000,- nahoru smile

Re: DAB tuner / Flac přehravač

to co sem postoval Jarous funguje ci na radio tak na flac a cokolvek ineho, staci ti RPi s Hifiberry alebo inym DACom za menej nez 100 USD...

(upravil marvinnrv 16. 3. 2016 17:10)

Re: DAB tuner / Flac přehravač

Koukám teď na jejich stránky, ale mají tam tolik modulů, že jsem v tom lehce stracen. Vůbec netuším co přesně bych vše potřeboval aby to šlapalo. Nejlépe aby to chodilu přez tu aplikaci v mobilu, abych na to nepotřeboval mít běžet dlaší obrazovku, abych viděl co se děje...

Nevyjde cenově líp nějakej mininoťas. Otázka jak na tom je jeho zvukovej výstup. Max přikoupit externí zvukovku.

Re: DAB tuner / Flac přehravač

Na zkoušku jsem objednal tento modul pro přehrávání ve Flac uvidím jak se osvědčí...

http://www.ebay.com/itm/331738251041?_t … EBIDX%3AIT

Re: DAB tuner / Flac přehravač

Nemá někdo zkušenost s tímto?

http://www.czc.cz/google-chromecast-aud … st%20audio

Re: DAB tuner / Flac přehravač

Po dlouhém prolézání všech možných stránek, jsem našel ještě tento přehrávač FiiO X3. Jedná se sice o přenosné zařízení. Nic méně má jako jeden z mála vedle klasického sluchátkového výstupu i LINE OUT, který bych využil HLAVNĚ. Recenze a testy na něj a jeho kvalitu zvuku jsou ve směs velice kladné. Nevlastní ho zde někdo? Popřípadě X1 nebo X5, že by napsal jak je osobně spokojen...

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » DAB tuner / Flac přehravač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£