Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » ARS 9206-10 kondenzátory

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 33]

Téma: ARS 9206-10 kondenzátory

Zdravím, je možné, aby kondenzátory ve výhýbce měly místo 8,2uF nějakých 33uF?

https://webshare.cz/file/6ev5yh3by8/img … 134537-jpg

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Je. měl jsem tu bedny, kde jsem musel všechny elyty vyházet, i když to bych stejně udělal. Měly podobně šílené hodnoty, které zmiňuješ.
Příčina mi není známá, moje inteligence na to nestačí, ale mám naprosto stejnou zkušennost. Je to proti logice, nebo ne?

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Fakt to nechápu bedny jsou staré 29 let. Vždycky jsem si myslel že stářím kapacita klesá, no asi ne hmm2.

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Už se to tu řešilo mnohokrát, změř to skutečným měřícím přístrojem a ne atrapou firmy Zmetex.

Web

(upravil stiglitz 17. 3. 2016 21:18)

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Hm. No, měřil jsem jinou vlastní atrapou to samý. Nové kondenzátory měly to, co mít měly. Ty, co jsem vytahal z beden měly to, co popisoval - a vyfotil -  rabora. Měřil jsem víc kondenzátorů, a potvrdím, víceméně, to, co naměřil pisatel. Tak, ale, abych měl klid, jsem takové kondenzátory vzal, na ujištění, že co jsem naměřil, je dobře, k nám, do firmy, do vývoje na odměření, a tam to potvrdili.

Jestli si myslíš, že Tvůj měřák, je lepší, než to, co používá vývojové oddělení naší firmy - nejmenuji - tak už nemám co napsat.

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

A čím to ve firmě potvrdili? Neznámým šrotem číslo 2? Dej sem fakta - typ přístroje, naměřené údaje - kapacita, tgD, aspoň na dvou kmitočtech pro každý vzorek. Jinak je to jako když se báby v zelinářství dohadují o tem palivu, co měl ten Chacharin v té raketě, jak s ní letěl na měsíc nebo na dva měsíce.

Web

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

stiglitzovi zřejmě uniká, že tyhle rádoby měřáky kapacit měří podle toho, jaké je venku počasí (rozuměj jaký svod má kond, jaké je jeho esr atd...)

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

No, tak jestli se domníváš, že by nadnárodní koncern, používal šroty, pak bychom došli asi daleko. Ne takové šroty, aby naměřili taky řádově o desítky uf jiné, tj vyšší hodnoty.
Já už sem psát nebudu, máš patrně lepší zařízení. Taky dražší, podle všeho.

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Hm, a japak se asi ta kapacita zvýšila? Ten kondík za ty roky vyrostl do délky a šířky, nebo tam bakterie vykousaly pětinásobnou plochu než tam původně byla??
Čímpak teda měří kapacity v nadnárodním koncernu? Aby to nebylo jak v bývalém Panasonicu, tam taky byli prezenti lol.

Web

(upravil stiglitz 17. 3. 2016 22:18)

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Sendy, já jsem tu měl několik - donedávna - takových kondenzátorů, měl jsem je pro kamaráda, kterému jsem je chtěl dát, aby si je změřil sám, protože se mi smál v hospodě, že to není možný.
Bohužel jsem je vyhodil, protože mi kámoš řekl, že s nimi tedy bylo něco špatně už od začátku, když mají i dvojnásobek, i víc udávané hodnoty. Vyhodil jsem je, protože je nakonec nechěl, je mi to líto, rád bych Ti je poslal, poštou, schválně, k čemu by jsi došel.
Proč jinak bych tohle tvrdil, sám jsem tomu nevěřil, vymýšlím si?
Já vím, co vím, viděl jsem to.

(upravil zuki 18. 3. 2016 7:29)

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Aniž bych nějak komentoval vícenásobné zvětšení kapacity, tak dvojnásobek  nebyl dříve problém rovnou z výroby. Viz část článku o kondech z Aldaxu:
3. Parametry uváděné u kondenzátorů
• jmenovitá kapacita (uvedena přímo na pouzdře) a její tolerance – vzhledem k tolerancím při výrobě se kondenzátory vyrábějí s dosti velkou tolerancí, obvykle +-20% a více, nejsou výjimky ani – 30 +50%. Kdysi dávno ve výrobě Tesly řady TE98x byla zaručena tolerance přímo z linky –5 až + 95%. O trochu větší střední kapacitou z výroby si slušný výrobce ponechává rezervu na stárnutí, doformovávání v provozu apod.

http://www.aldax.cz/index.php?act=prod& … ;key=elyty

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Chlapy, nerozčilujte se, praskne Vám cévka a co pak! Ty kondenzátory mile rád poskytnu na laboratorní měření, pokud sem dotyčný dá výsledky které budou v rozporu s tím co jsem naměřil mým zmetexem.
Pak si hold na takové to domácí bastlení budeme muset koupit nové měřáky.

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

2 Zuki - ten dvojnásobek (+95%) byl u výroby řady TE98x a asi i některých dalších, u bipolárů TF...  a větších pouzder to neplatilo, tam už taky cena fólie hrála dost značnou roli a bylo ekonomické uhlídat rozumnější toleranci. Tesla bipoláry si IMHO držely z výroby +10 až +20%, co jsem jich rozměřil stovky ks. Naprosto vyjímečně jsem potkal +30% u jedné hodnoty z jedné série, a další výjimka byly stovky ks kondů s blbým potiskem, inu brigádníci.

2 Rabora - když ty kondy pošleš, změřím je korektněji a asi budeš překvapen.

2 stiglitz - kondů, u kterých nějaký jednoduchý pseudoměřič naměřil nesmysly, jsem viděl pěkných pár stovek. Stačilo použít ověřenou metodu měření a výsledek byl skoro vždy jasný.

Web

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

OK Sendy pošlu ti je napiš mi SZ s adresou.
Stačí ti jeden nebo radši dva?

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Čím víc toho pošleš, tím víc se toho dovíš (limit max. 10ks, víc ne), stejně jsou zřejmě zralé do koše. Doporučuji očíslovat třeba fixem, ať můžeš porovnat své výsledky s reálem.

Web

(upravil stiglitz 19. 3. 2016 23:54)

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Jenom dodám. Pracuji tady.
https://www.youtube.com/watch?v=0UkLcZ51goE
V pondělí zajdu na vývoj.
Co používáme. Možná tohle.
http://aukro.cz/digitalni-multimetr-uni … 16079.html
Víc k tomu asi neřeknu.
Pa. Nashle. Bye. Spánembohem. Gut matko. Dcera dala.

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Zvýšení kapacity u starších kondů ve výhybkách je zcela běžný jev a to jak u elytů, tak i u krabicáků a často je to v kombinaci i se svodem. Zrovna nedávno jsem dělal revizi výhybky z reprobeden AQ 310, které jsou staré asi 15let. Jsou tam použité bipoláry menších hodnot (4,7-6,8-10M) a do jednoho měly kapacity zvýšené o 50-110%. Naopak větší hodnoty modrých bipolárů TF bývají i po letech v toleranci.
Řekl bych, že kontroly výhybek po 10ti letech jsou nezbytné.

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Proč tomu pořád říkáte zvýšení kapacity se dá snad opravdu omluvit jen neznalostí problematiky...
Ve všech případech kdy vám ty měřáky ukážou dvojnásobnou kapacitu u těch TF se vždy jedná o degradaci materiálu kondu, ve většině případů svod, který se dá samo změřit za jistých okolností doma. A bohužel takhle blbě ty kondy bude měřit velká většina měřáků s pořizovací cenovkou do 10k CZK.
stiglitz, vždyť si vezmi malé tráfko, zapoj do série a změř proud kterej tím kondíkem poteče a napětí na něm, pak trocha matematiky a máme kapacitu smile A nebuď hned naštvanej, že holt nemáte v TRW pořádný měřáky na designu, to nemáme ani u nás v HWL a to máme narozdíl od TRW elektro design big_smile

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Pro daný účel je toto měření běžným přístrojem zcela dostačující. Pokud je kondenzátor OK, tak se hodnota naměřená i takovým zcela běžným přístrojem vždy přibližuje jmenovité. Po zjištění výše popsaných odchylek kapacity směrem nahoru je pak dotyčný konednzátor zralý na výměnu. Pro rychlou indikaci "dobrý-špatný" je tudíž i jednoduchý multimetr zcela dostačující.

Re: ARS 9206-10 kondenzátory

Ale já se nenaštval. Ty příspěvky by tak možná nevypadaly, kdybych tady nelámal do sebe lahváče. Nicméně, vycházel jsem z následujícího: Pisatel se tázal, zda to je možné. Napsal jsem že ano, byť to nechápu. Protože můj multimetr měřil  u těchto tyto příšerné hodnoty, ale jiné kondenzátory byly velmi blízko udávaným hodnotám, tolerance 01, 02 uF, usoudil jsem, že jsou ty kondíky pryč.
Taky jsem napsal, že moje inteligence na to nestačí.
To, co používáme, bylo s nadsázkou.
Toť vše.

Příspěvky [1 až 20 z 33]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » ARS 9206-10 kondenzátory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£