Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Amorfné hlavy - DEMAGNETIZÁCIA

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Amorfné hlavy - DEMAGNETIZÁCIA

Ahoj priatelia,
Znovu si dovoľujem poprosiť Vás o radu. Dostal sa mi do rúk deck YAMAHA KX530. Chcem poprosiť o pomoc...tento deck disponuje amorfnou hlavou, je potrebné demagnetizovať aj tieto hlavy ? Nikde na nete som to nenašiel a nerád by som si zničil hlavu a znehodnotil tento deck, ktorý sa javí aj na svoj vek veľmi slušne...Mám doma demagnetizer TYP710.
Ešte sa chcem opýtať, ak niekto tento DECK vlastní,alebo má nejaké skúsenosti...niekedy, keď stlačím na decku tlačítko PLAY ...tak začne miesto prehrávania - pretáčať...a ešte jedna vec, nech vložím akúkoľvek MC, tak sa rozsvieti indikátor, že TYP MC je CHROME...
Veľká vďaka za prípadnú pomoc...

Re: Amorfné hlavy - DEMAGNETIZÁCIA

Ty chybné indikace druhu pásku by mohl mít na svědomí špatně fungující snímač výstupků na kazetě, buď mechanický kontakt nebo optozávora. Už se mi stalo že IR LED sice podle napětí (cca 1.3V) "svítila" ale napětí na fotodiodě se měnilo jen asi o 200 mV při zaclonění/odclonění a pro překlopení logiky to nestačilo. Nevím jestli se IR ledky taky můžou vysvítit nebo jestli se zapráší ta štěrbina.

Re: Amorfné hlavy - DEMAGNETIZÁCIA

Ahoj,
Tak problém vyriešený a opäť veľmi pekne ĎAKUJEM za TIP...rozobral som mechaniku ( bolo to ako moja maturita v ´94-tom smile Ale nakoniec sa podarilo...bol vyskočený pliešok z jedného z detektorov typu MC...musel som to však robiť na dvakrát a druhýkrát ho vyložene prilepiť lepidlom, lebo tam nechcel držať...všetko opäť funguje ako má...Takže mechanická - opraviteľná vada...ten lepší prípad. ĎAKUJEM...Ešte raz všetko dobré praje Jano

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Amorfné hlavy - DEMAGNETIZÁCIA

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£