Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Autohifi » Převodní trafo k subu

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 27 z 27]

Re: Převodní trafo k subu

Zkouším to, protože mám k dispozici výstupní výkon ze zesu 2x170W (2x můstek) do 4Ohmů. Repro v subu je Beyma SM112N 400W 8Ohm, takže pokud se nepletu, do subu leze tak něco kolem 85W a to je prostě na to velké auto málo. A jelikož se mi nechce shánět jiné repro (což by samozřejmě bylo nejčistší řešení), zkouším tuto cestu. A i kdyby se to nepovedlo, víš jak se to říká- vlastní zkušenosti jsou nejlepší, i když možná nejdražší (mě to v tomto případě bude stát jen čas. Snad...).

Dík za tip na převod impedance trafa, už jsem zase nepatrně moudřejší. Takže bych malinko změnil otázku 2. z #19: Nestane se nic zesilovači, když k němu bude připojeno primární vinutí a repro bude z nějakého důvodu (třeba prasklý drát) odpojeno od sekundáru? (Mozek mi nějak nebere, jak se mění indukčnost primáru, když sekundár je nebo není připojen k zátěži)

Re: Převodní trafo k subu

Odpor vinutia trafa totalne pokazí DF a basy budú podstatne horšie, subjektívne to stratí dynamiku. Celé som to tu nečítal ale predpokladám že chceš urobiť prevod na menší prúd a vyššie napätie na výstupe. Alebo si to over. Zisti si aký odpor bude mať sekundárne vinutie a ako pokus tam skús aspon dať odpor rovnakej hodnoty. Aj ked vlastne odpor indukčnosti s frekvenciou rastie, neviem aká je jej hodnota a kde to máš delené... Za tie 3db toto blbnutie nestojí.

Re: Převodní trafo k subu

Jj, zkoušel jsem to decentně naznačit. Řeknu to na plnou hubu: Je to PÍČOVINA!! (srry za sprosté slova, pouze cituji sám sebe)

Web

Re: Převodní trafo k subu

len heslovite...
- nic v zlom, ale ten reproduktor je na sub do auta naprd z viacerych dovodov
- 170W/4ohm max produkovana zosikom je dostatocna aj pre pohon 8 ohmoveho reproduktoru
- skus si dohodnut zapozicanie aj najblbsieho subu do auta, trebars nejakeho Magnatu a vyskusaj ho na svojej zostave
- je fajn, ze sa clovek chce niecim bavkat, ale az tak lacne riesenie to vo vysledku nebude
- skus si dokladne prejst celu svoju zostavu a jej nastavenie, lebo mam pocit, ze niekde je chyba...

Re: Převodní trafo k subu

Ja som vlastne nikdy nepochopil ako môže niekto dať do subwooferu, teda niečoho čo by malo hrať hlbšie než 3 pásmo, 12" PA reproduktor...

Re: Převodní trafo k subu

Chlapi dík za čas, který mi věnujete. Trafo jsem ještě motat nezačal. Pořádně jsem prolezl zesilovač a pak dělal pokusy: do zesu zapojen nejdříve pravý a pak levý kanál, a střídavě zapojováno do můstku 1. a 2. kanálu nebo 3. a 4. kanálu. Stále stejný výsledek (do určité hlasitosti dobrý a pak začínají ty pazvuky, u všech možností zapojení stále stejné), tak si myslím, že až na výstup ze zesu je to v pořádku.

Vyndal jsem sub, vyšrouboval repro a k bedně ho našrouboval košem ven. Pouštěl jsem do něj 50Hz ze síťového trafa, napětí po stupních od 17,5 až 32,3V. Cca od 23V začalo repro drnčet jako by někde něco do něčeho naráželo (přívodní lanka k membráně to nejsou). Pokud jsem středící vlnovec v jednom místě prstem přimáčkl směrem k magnetu, drnčení ustalo. Připadá mi, že cívka není přesně ve středu pólových nástavců. A ještě se ozývaly takové divné, nepravidelné pazvuky. Vše je nahráno zde:

http://ulozto.cz/xXJUgR7U/zvuk-01-mp3

Čas nahrávky[s] - napětí na svorkách[V] - proud do cívky[A]
01 - 17,5 - 0,82
06 - 19,6 - 0,95
19 - 21,7 - 1,08
26 - 23,7 - 1,21
32 - 26,0 - 1,38
37 - 28,3 - 1,55
42 - 30,3 - 1,72
48 - 32,3 - 1,90

Na membráně jsem si udělal bílou tečku, při 32V jsem okem a metrem "naměřil" celkový zdvih membrány cca 12mm (to by asi mělo být pod limitem).

Je ten reprák v čudu nebo je chyba jinde?

Re: Převodní trafo k subu

Ten reprák je v čudu, ako si správne pomenoval, lebo si ho zničil. Nič viac sa ku tomu nedá napísať...

Příspěvky [21 až 27 z 27]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Autohifi » Převodní trafo k subu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£