Re: MDF na pokos

co se truhlare tyce tak by samozrejme mel mit desky suhlovane druha strana veci je tolerance a presnost jeho stroje smile na cirkularce si myslim ze se trefil jeste docela dobre smile pokud to delal na formatovce tak si ji zrejme spatne nastavil nebo by si ji mel prekontrolovat jestli uhluje smile na druhou stranu podle iso 2768-1 s tolenrancnimi odchilkami tak na rozmeru 960 pro hruby rozmer je tolerance 2 mm smile takze na hrubo se trefil. Bohuzel nevim jaky normy se truhlari drzi. U zednika budou 2 mm suprova prace smile a samo ze to trochu odlehcuju. Ja bych takovou praci povazoval za zmetka a dosel bych s deskami tak at si sezene material kde chce a doda mi material v rozmerech kterych jsem chtel.
Ja jsem se rozhodl ze nakonec budu stavet a nastesti mam moznost u nas v praci vyuzit truhlarnu vcetne moznosti u nas na dilne si nechat obrobit pripadně na cnc s tim ze 3d programy (pokud bude potreba) si udelam sam .  O tom jak se to da na cnc rozfrezovat uhlovou frezou a pak uz jen slozit jsem taky videl prijde mi to docela fajn smile

Re: MDF na pokos

Nechápem ako to mohol drevár tak posrať...
Čo tak to zrovnať s tým , že to bude máličko menšie...

Ja som pílil pokos priamočiarkou, ale 100x presnejšie ako ten "truhlar" .
Aj keď to aj tak idem robiť na novo. Niekedy nové zaberie menej času
a námahy ako upraviť pôvodné...Objednaná okružná Makita a odznovu...

https://onedrive.live.com/?authkey=%21A … A1CAE10B76