Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Smetiště » Jaký OS pro starší noťas?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 39 z 39]

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Anti:
Ale nikoliv. To že jsou volně dostupné jako aktualizace je způsobené něčím jiným- Na serveru, kde mám své tři webíky jsou velmi podrobné statistiky přístupu. Když jsem začínal, bylo procentuelní zastoupení Wokňáků 98% a Linuxáků 1.2%. Teď jsem koukal na průměr od začátku roku, a pro Wokna je to 81% a Linux 13.5%. Těch skoro 20% úbytku uživatelů Woken se dá taky vyjádřit jako ztráta miliard dolarů pro nejnenažranější firmu světa- Mrkvosoft. Proto dělají všemožné špinavosti, aby ten úbytek eliminovali, jenže v jejich nadutosti nejsou schopní si uvědomit, že čím víc špinavostí, tím víc uživatelů odejde k jiným OS. Úbytek drobných uživatelů možná nebude pro MS katastrofální, ale pokud budou další státy a firmy světa následovat příkladu Ruska a Německa, kde už bylo zakázáno nasazovat W10 ve státní sféře, bude to pro MS těžkej "úraz", a žádná další špinavost už to nezachrání.

Web

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Tak první zkušenosti s Ubuntu nic moc.Zkušební verze z flash.Na noťasovi naběhla,leč bez sítě(wifi-zřejmě ovladač),na mém počítači read eror,u manželky naběhl a funguje i síť.Bohužel jen angličtina,to samé prohlížeč.Ten píše že CZ pack není dostupný.Nespíš vezmu ten darovaný noťas na kterém nic nemám a zkusím nainstalovat plnou verzi.Jinak prostředí vcelku pěkné,jen mi chybí správce zařízení abych věděl co se nainstalovalo a co ne.

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Pokud chceš plnou funkčnost, musíš nainstalovat. Problém bývá ve způsobu vytvoření té bootovací flešky- jestli jsi tam vytvořil prostor (oddíl) pro data potřebná pro dočasné instalace drobností, jako jsou třeba drivery. Pokud tu flešku chceš na zkoušení OS a ne jen na instalaci, je to potřeba.
Že není dostupná čeština do prohlížeče není směrodatný- v instalaci je verze pro kterou čeština nebyla, ale po instalaci systému se provádí update nainstalovaných součástí a v té je i novější verze prohlížeče i s češtinou. Co se nainstalovalo zjistíš v "Aplikacích". Máš tam i spoustu nástrojů pro sledování a práci s HW.
WiFi na Noťasech bývají prvotní problémy celkem často, ale vždycky se to dá rozjet doinstalací buď FW použitého čipu, nebo jinýho ovladače.
Odpovědi na problémy většinou najdeš na fóru Ubuntu- http://forum.ubuntu.cz/

Web

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Ubuntu se zpraseným gnome je mrdka, to raději budu používat windows. Lubuntu je to co chceš. Případně xubuntu.

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Nebo taky kulový. To, co je ve standardní instalaci Ubuntu není Gnome, ale Unity! Naopak když si nainstaluješ skutečný Gnome- balík "Gnome-shell", tak získáš špičkový prostředí, který má spoustu super vychytávek, ale musíš se s tím naučit dělat.

Web

(upravil Dohnalik 25. 2. 2016 15:22)

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Oni už si i tohle předělali, jo? smile Používal jsem xubuntu, se kterým jsem byl extrémně spokojenej. I mint, ten byl docela zabugovanej. Pokud bych to myslel s linuem vážně, pak bych asi šel do archlinuxu. Klasický Ubuntu bylo pomalý, zalagovaný, neresponzivní, na jakékoliv mašině co jsem kdy měl a všechny verze co jsem kdy zkoušel. Fidlal jsem s tím dlouho až jsem stejně skončil s KDE/xfce s rozšířeníma na urychlení práce.

(upravil maras 25. 2. 2016 20:33)

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Doporučuju Ubuntu-Mate -  je to vlastě staré známé a odlazené  Gnome 2.x ..

Web

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Tak jsem neodolal,rozšířil na všech strojích Ram a nainstaloval Win 7.Systém jako takový vcelku v pohodě,ani jeden ze strojů s ním nemá problém,vše běží hladce a čistě.Tedy běželo.Jakmile se nainstaloval service pack,začal úřadovat svchost.exe.Jsem vytočený na maximum.U stolní strojů bere samotný svchost něco pře giga Ram a polovinu cpu.U naťasů vezme "jen"  100% kapacity CPU.Ještě pár dní a Winšit přijde o dalšího uživatele.Mám tu ještě jeden pc na něj zkusím nějaký derivát ubuntu.To s tím neumějí něco udělat nebo na uživatele s nevýkonými stroji serou?To fakt nejde nastavit aby ten program nebyl tak nenažranej?

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Je to známy bug, googli a nájdeš riešenie, niečo ako "svchost 100% cpu".

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Píšou počkat až se vše nainstaluje,nebo zakázat.Prvně jsem zkusil to první,pak si pomohl tím druhým.Nicméně mně to dost pije krev.Na XP to vyřešil program,jmenovalo se to nějak resetwua nebo podobně.Ironie je v tom,že dokud jsem používal cracklou verzi,nebyly aktualizace-nebyl problém...

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Anti - to není ironie, ale fakt. Tohle se probíralo na vícero IT forech. Nainstalovat systém windows s případným integrovaným SP a neaktualizovat - zakázat aktualizace, které jsou jen jakási kurvítka - zpomalovače systému.

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Začínám být do běla.Jeden Noťas se nechce probrat z režimu spánku zřejmě protože ovladač Ati má známé problémy s kompatibilitou,druhý občas zahlcuje svchost i když jsou aktualizace vypnuté.Počítač připojený k televizi během dneška nasbíral 189!!! aktualizací a rozhodl se je všechny nainstalovat při vypnutí.Už tu hodinu hučí jak helikoptéra a konec v nedohlednu.Kurva ta je sarjajt!Já myslel že čím novější tím lepší,ale XP byly zlaté.Nejvíc mě mrzí těch dvanáct stovek za COA  štítky.Na druhou stranu dát pět litrů za multilicenci tak někoho uškrtím.Zbývá můj osobní PC v pracovně,tam půjde nějaký .buntu.

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Chce to trošku skúseností, inštalácia fresh systému trochu trvá, ja nechám vždy stiahnuť tak 20 aktualizácií max a potom nechám nainštalovať, reapeat, profit.

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Já má jasno,zachovám se jak psal orhore,vykašlu se na nějaké aktualizace.PC k televizi jsem nechal zapnuté s tím že se nainstaluje a vypne.Ráno vstanu a slyším z obyváku vrtulník.Milý stroj se zasekl na číslu 162 ze 169.Po tvrdém vypnutí mi nahlásil že instalace se nezdařila a teď bude vše dalších X hodin vracet zpět.Vymakaný systém,jen co je pravda....

Re: Jaký OS pro starší noťas?

orhore napsal:

Tohle se probíralo na vícero IT forech. Nainstalovat systém windows s případným integrovaným SP a neaktualizovat - zakázat aktualizace, které jsou jen jakási kurvítka

K tomu přesně spěje ajťácká doba. Koupíš si foťák nebo termostat ke kotli a než to přineseš domů tak potřebuje pět aktualizací firmwaru. Položil si někdo otázku k čemu potřebuje nově zakoupenej OS ihned vagón aktualizací? Jak sleduju tuhle sofistikovanou debatu jestli je lepší Mubuntu nebo Subuntu, říkám si co potom echt laickej uživatel počítadla, profesí čalouník nebo vedoucí školní jídelny. Pro toho je úplně jedno jestli _ubuntu nebo windows_. Ať se vydá kterýmkoliv směrem, čeká ho šlápnutí do sraček a přitom bez IT těžko může být, zvlášť když to ušatý vemeno přivandrovalý ve vládě prosadí i elektronický hlášení o odmotávání z role hajzlpapíru.
Zdá se fakt, že XP byl asi tak průsečík možností, online nebylo tolik lidí aby systém mohl být vystavěný na chobotnici aktualizací, nebo tvůrci ještě nebyli tak degenerovaní. V tý době se dokonce daly používat ještě tiskárny bez čipů v kazetách a bez sw kurvítek, nebyla to krása?

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Mě na tom hlavně dost silně štve fakt,že dnes není problém "apka" na cokoliv,ale výrobce dominantního OS není schopen vytvořit program,který by svoje choutky držel na uzdě.Je to takový problém vyčlenit programu pro update určitou část prostředků a nechat ho stahovat a instalovat po určitých balících?Ne,on vytvoří monstrum které sežere veškeré prostředky a udělá z počítače nefunkční krabici s ventilátorem jedoucí na plné kule.

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Tak pár zkušeností po několika dnech užívání.Dochází k pádům systémů,i když pod XP se to nestalo ani jednou.Občas se vyskytne problém při zapnutí se stand by.Dnes se oba stolní počítače kously ve stejný okamžik.Že by by povel zvenčí?Aktualizace jsem sice zakázal na všech strojích,přesto se stává že se ozve "vrtulník" a systém zamrzá.Po kouknutí na správce systému je tam nacpaný svchost.exe ve verzi LocalServiceNetworkRestricted.Nebere paměť,ale jen zásadní kapacitu procesoru.U noťasů skoro 100%,u dvoujádra 3.8 nějakých 75%.Zajímavé že jsem používal rok cracknutou verzi a ta šlapala bez problémů.Vyhodil jsem cca 1300 za licence zcela zbytečně.
Zkoušel jsem i Lubuntu,nicméně pro mě nesrozumitelný systém.Nevím kde co hledat,co kde nastavovat.Vzhledem k tomu že neumí nainstalovat Wifi v noťasu a dodatečná instalace probíhá jinak než u Win,vzdal jsem to.
Takže jsem v koncích.Nejspíš se vrátím k cracknuté verzi a bude klid...

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Na slabších strojích mám dobré zkušenosti s kombinací Debian + LXDE

(upravil orhore 6. 3. 2016 21:10)

Re: Jaký OS pro starší noťas?

Anti napsal:

Tak pár zkušeností po několika dnech užívání.Dochází k pádům systémů,i když pod XP se to nestalo ani jednou.
Takže jsem v koncích.Nejspíš se vrátím k cracknuté verzi a bude klid...

Anti, to jsi instaloval win7? Pokud ano, tak instaluj verzi s integrovaným service packem 1. Dá se běžně sehnat originální verze z MSDN zcela zadarmo. Pokud nevíš kde, tak případně tě navedu ...(jen SZ). Použiješ jen svůj product key. Navíc to chce při instalaci a zkoušení hodně trpělivosti a času. Ne každý stroj se svým starším HW ochotně spolupracuje s kdejakým systémem. Na některý bez problému nacpeš i win10 a také i provozuješ, ale ideálně to funguje jen s xp bez zapnutých aktualizací. Už při instalování se systém zeptá, zda je chceš povolit - zakázat. Pozor, nainstalování MS Office má rovněž vliv za zapnutí či vypnutí aktualizací. Pak většinou takový slabší stroj stejně nakonec zabije nainstalování antiviru a prohlížení stránek s větším obsahem flashe.

Ještě co se týče těch pádů. Příčinou může přehřívání (prachem ucpaný chladič - ventilátor procesoru), či nevhodně zvolený driver nějakého zařízení. Zkus lépe specifikovat v jakém okamžiku k pádu dojde.

Příspěvky [21 až 39 z 39]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Smetiště » Jaký OS pro starší noťas?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£