Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Repro dilema

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Repro dilema

uz asi 15 let mam doma hruzu na ktere posloucham filmy a pisnicky... ARV 104 a ARN 226 k tomu bych se nerad vracel proste to mam a v brzske dobe to pujde do kose...
letos mam chut pustit se do novych ale mam stale dilema jestli zacit stavet nebo radsi koupit overeny a sladeny.

Sice jsem se toho tady nacetl uz pomerne dost a nektere prispevky me pomerne dost odrazuji. Mozna me za to nekteri budou kamenovat ale neodpustim si poznamenat par poznamek.... smile

1. Vim ze pro nekoho jsou zasadni parametrem mereni ale ucho neni pocitac a nekteri tak vycvycene ucho aby rozpoznali jak se tady dost casto pise defrakce, proste nema ... takovych co to tady poznaji je mozna 5% a dalsich mozna 5% to pozna ale nevi ze je to spatne...

mozna patrim do te druhe 5% skupiny

2. Myslim ze malo kdo v dnesni dobe ma dost kvalitni hudby kterou by dokazal poslouchat na mnohdy kritizovanych homemade shit reprobednach.

patrim mezi ty co uz si nedojdou vymenit CD takze 99% muziky je v MP3 a cd jsou bud prodany nebo vyhozeny (nevydrzeli tahani po diskotekach) v tom lepsim pripade schovany nekde v bedne. 

3. Pokud nekdo ma zdroj signalu tim myslim original CD (SACD) nebo vinyl, pak je otazka cim tento signal provede.

aktualne z nouzecnost AV receiver Samsung HW-C500 do budcoucna planuju asi Harman Kardon AVR171S

Takze,
Pokud poridim AV  receiver tak stereo nebude nikdy super jak jsem se docetl a receiver bude porad tzv kurvic signalu. V nekterych pripadech mozna mensi smile
Filmy koukam z 80 % zbytek poslechu tvori pisnicky Vetsinou MP3 dalsi kurvic signalu a vkuli filmum nebudu menit AV reciever za stereo zesilovac.
Repro bedny Homemade shit TVM dalsi kurvic signalu. Vymena Nevim za co.

Kdyz pominu repro ktere chci vymenit tak jsou zde dalsi dva kurvice signalu a z toho jeden vymenim za mensi kurvic a to Harman Kardon AVR171S (jeste nejsem 100% rozhodnut)

takze co by jste doporucili vy? Pustit se do kurvitek formou novych homemade repro ktere asi nebudou nekomu podle mereni vyhovovat
nebo koupit nove? Jaky bude vysledek domaci vyroby mi nikdo nerekne to je mi jasne

Nove to planuju asi takto:
Wharfedale Diamond 10.2 + Harman Kardon AVR171S
nebo domaci vyroba kde bych sahl po vyskovem VIFA BC25TG-15/04 a Dexon IRB 20/100/01,8 + Harman Kardon AVR171S

Na druhou stranu jsem slysel repro i se stereo zesilovacem v hodnote 25 000 a zvuk teda nic moc za ty penize...
Taky mam strach ze kdyz to prinesu pak domu tak po tech 15 letech mi nebudou nove vyhovovat :.-(

jak by jste se rozhodovali vy?
predem diky za kazdou radu. Prosim nekamneovat moc...

Re: Repro dilema

Vezmu-li to od konce.... Osobně bych měl strach, že to přinesu domů a po půl roce mi to nebude vyhovovat big_smile Cesta za zvukem nikdy nekončí... stále je co vylepšovat a měnit... jakmile začneš, většina lidí neumí přestat "vylepšovat". Pokud jsou  ambice takové, že se řeší Harman, Wharfedale atd... asi bych se vykašlal nad uvažováním o Dexonu smile Asi bych se taky nebál toho, že by slušný AV reciever nesplňoval požadavky na kvalitu, spíš mi příde škoda investovat do 7 kanálového zesilovače, když vím, že využiju jen dva resp. 4 při bi-amp (což pokud správně koukám tento konkrétní Harman neumí).

Co se týče toho co máš nyní... tedy ty Tesly... tak zrovna na ARN226 se dá postavit relativně slušná bedna (v rámci možností) a řekl bych že IRBčkem od Dexonu si zas tak dramaticky nepolepšíš (kousek níž v projektech se řeší jedna stavba s tímto reprem, tak můžeš mrknout). Neslyšel jsem nikdy ty Diamondy, ale odhaduju, že jednoduše malý 5" asi nedožene vespodu 9"ARNko (samozřejmě nechci podkopávat Wharfedale... samozřejmě to bude mít jiné přednosti, a výsledek bude určitě skvělý, jen někdy může někoho zaskočit, že to zas tolik odspodu nepůjde).

Re: Repro dilema

Tak nějak jak jsem psal rozhodne nebude třeba hledat mouchy na zvuku a honit se za lepším protože mp3 není nic extra a i kdyby to repraky zahráli sebelíp tak nemůžou zahrat to co tam není. No o biampu jsem uvazoval v pripade diamondu a co jsem pokukoval tak av receivery 7.1 by mohli umet proto jsem vybral co jsem vybral ale návod jsem ještě nestudoval jestli harman tohle umi . Jeste pro nej nejdu ☺ nastínil jsem tak nějak o čem zvazuju aby se nevarilo uplne z vody. Každopádně díky za názor.

Re: Repro dilema

Ano... mp3 není nic extra (za standard mp3 beru 320kbps), ale pořád i ta se dá přehrát hůř a líp smile Samozřejmě v případě upgradu na kvalitnější formáty a nosiče se to zas posune... je to jedno s druhým, ale ten hardwarový základ tam být musí. Na shrnutí toho co chci říct... při přehrávání i té mp3 poznáš rozdíl mezi různě dobrými bednami spíš, než rozdíl mezi mp3 a třeba FLAC na špatných bednách. A pokud poznáš i tenhle rozdíl, jakože to samozřejmě jde, tak nejsi tak hluchý jak jsi psal na začátku a vyplatí se to neošidit.

(upravil tesarekm 1. 3. 2016 18:42)

Re: Repro dilema

to samozrejme poznam nekdy i rozdil kdy flac je bohuzel horsi nez mp3 ve 192 to uz se mi taky stalo smile hlavni co je poznat pri poslechu mp3 jsou v nektreych pripadech totalne zlikvidovane činely a i 320kbps mp3 muze byt kvalitativne horsi nez 128.
Muj sluch nechci rikat ze je nejak obvzlaste citlivy (jsou urcite i lidi co slysi lip) ale kdo muze rict ze slysí zapnutou crt TV pres zavrene dvere kdyz neni naladena (slepici porad - zrneni a neni zapnuty zvuk) ty starsi tv krasne piskali prave ve chvili kdy nebyla naladena smile ale to je tak trochu mimo tema.

abych se k tematu jeste na chvilku vratil jde mi taky o to ze bych byl velice rad kdybych si repro udelal sam ale bojim se vysledku na druhou stranu si myslim ze i kdyby se to povedlo jak-koliv tak by to asi bylo lepsi nez to co mam ted ale zase na druhou stranu zainvestovat do toho stejne penize jako za hotovy produkt a být na tom pak s kvalitou poslechu hur nez za hotove by me taky docela nastvalo... Proto jsem volil stredobas jen dexon samozrejme ze vim ze jsou i lepsi ale to se pak vysplham na cenu i 15 000 a to zu bych mel zase v teto cenove kategorii kvalitni keq-q300 takze me odrazuje cena domacich s nejistym vysledkem oproti hotovym overenym a s tim ze si je kdekoli v prodejne muzu poslechnout za stejnou cenu.

koukam ze me to prihlasilo jinak omlouvam se za to vedel jsem ze uz jsem registrovany ale nevedel jsem jak

Re: Repro dilema

Jasný...kvalita nevisí jen na bit ratingu, ale to bych nechal prozatím celé jako vedlejší.

Taky bych asi preferoval stavbu vlastních bedýnek. Co se týče ceny, tak dá se za stejný peníze jako hotový bedny postavit daleko lepší, naopak, je riziko že se to nemusí povést. Net je ale plnej odladěných a ověřených projektů... stačí vzít, postavit exemplář a je to. Téhle varianty bych se určitě nebál. K osazení: Dexon určitě není jediné, co se dá stavět a pokud chceš, jak jsi jen od oka nastřelil, do zesilovače investovat třeba těch 15-16T tak je k tomu takových beden asi i škoda, nebo naopak zbytečný takový zesilovač. Skutečně si myslím, že tím IRBčkem si oproti ARN226 nemusíš nijak dramaticky polepšit... Výška je jiná věc, já ty TVM výškáče opravdu nemám rád... resp. neslyšel jsem soustavu, kde by byly, a které by se mi líbily.

Pro začátek bys určitě i tady v projektech nějakou inspiraci našel, pokud se tedy rozhodneš stavět.

Re: Repro dilema

Nevím tedy jak IRB-čko (ještě jsem ho v žádném projektu nepoužil), ale ARN226 je do dvoupásma reprák zcela nevhodný. Pro dosažení normálního výsledku se musí bezpodmínečně dělit pod 800Hz - tím se omezuje na použití ve třípásmu. Jaké pak podá výsledky dole záleží na provedení. Obecně však tento reprák není vhodný pro bassreflex (kompromisně lze do velké BR bedny strčit provedení 07), takže ani dole to není nic výraznýho. Tím pádem si i bez předchozích zkušeností s IRB-20 dovolím tvrdit, že IRB-čko bude lepší jak dole, tak nahoře (motor, membrána) i když bych ho taky použil  spíš ve třípásmu. Ve dvoupásmu podmínečně s výškou ve zvukovodu, kdy by bylo možný dělení kolem 1,6kHz.

Re: Repro dilema

IRB20 neni nic moc ani do dvoupasma s WG. Check ma mereni s a bez phase plugu. Resi se to vedle:
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=21449&p=3

ruzne DIY repro

Web

(upravil drouzetice 6. 3. 2016 13:39)

Re: Repro dilema

tak se zda ze asi zacnu stavet a  nevim jestli vybrane repro bude spravna volba ale za pripadne jine navrhy budu rad snazil jsem se vybrat repro tak aby nebyl potreba velky objem ale na druhou stranu abych mohl pouzit vetsi stredobas. Rozpocet na repro do 5000,-
vymyslel jsem to asi takhle

Dayton rs180-8 - 8ohm 7"
Vifa - BC25TG-15/04 - 4 ohm

vyhybka s delici frekvenci 1500 - 2000 Hz

objem 25 L uzavrena ozvucnice

spodek vyzdvihnout basreflexem za kazdou cenu neni potreba pouzivam subwoofer.

upraveno :

tak po nejake te simulaci jestli jsem tomu dobre porozumel tak je idealni cca 12l + br  pr.4,6cm L 16

Re: Repro dilema

dilema vyreseno , nakonec jsem koupil hotove

Re: Repro dilema

Jaké už se asi nedovíme?

Re: Repro dilema

kdyz je zajem tak ano smile heco celan gt 302 z obchodu byly vybalene ale ne za plnou cenu

Re: Repro dilema

no a reakce zadne kazdopadne bych se mozna vyjadril asi tak k celemu hifi a repro ktere jsem si poridil ... Nevim jestli je to "problem" jen techto repro nebo problem vsech. Ve zkratkach penize za repraky jsou jaksi nad ramec predstav.
Repro jako takove vzhledove ok.
Spodni pasmo u techto repro je ok
ale celkovy dojem s jak rikajici rovne krivky repro je vselijaky.
Je fakt ze nektere detaily jsou zretelnejsi problem je ale v tom ze ty detaily jsou prevazne v tom ze se rozpoznaji vic spatne nahravky... sad
a zaverem bych dodal snad jen tohle nedokazu si predstavit repraky ze bych za ne mel dat vic nez 30 000 jak velky rozdil by v tom mohl byt a jestli vynalozene penize dokazou zazraky... samozrejme ze vzdy nezalezi jen na tom jaky jsou repro ale na celku a na jeho nejslabsim clanku. Proste asi nechapu co vas vsechny zene za nejlepsim zvukem a kolik jste schopny do toho vrazet kvuli tak nepatrnym zmenam ze snad muzu rict jen to ze je mi vas lito...
Takze vam vsem preji prijemny a nicim neruseny poslech. big_smile to je totiz vic nez kdyz budete mit repraky za milion a nekdo vam do bude do poslechu krafat... aloha

Re: Repro dilema

Co člověk, to ucho (v ideálním případě dvě), to názor. Je pravda, že dobré reproduktory nemají smysl, pokud je zbytek řetězce mizerný... Hodně udělá odlišné řešení nebo třeba jen správné/jiné umístění v prostoru. A pak samozřejmě... né každé ucho to hned pozná. Někdo dosáhne spokojenosti v hledání zvuku brzo, někdo později, někdo nikdy... to, že někdo patří do té první skupiny určitě neznamená, že by mu mělo být ostatních líto big_smile Stačí občas využít příležitostí, když jsou, a poslechnout si opravdový Hi-end a člověk zjistí, že (samozřejmě jsou vyjímky a hranice) investované peníze můžou dávat smysl.

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Repro dilema

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£