Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 36]

Téma: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Ahoj Chlapi, potřebuji poradit ohledně rozmístění 7.1 sestavy?respektive mě zajímají zadní surround reprobedny,budu totiz štukovat obývák a rovnou si to chci připravit takže bych zasekal do zdi chráničku a protáhl kabely.Bedny bych umístil na poličku nebo zavěsil na zeď,ale koukal jsem do manualu mého onkya TX-SR705 a tam je psáno že zadní surround a boční surround mají být umístěné nad úroveň uší 60-100cm pro realističtější podání.tady je foto. http://s30.postimg.cc/uz5flnaqp/001.jpg
Tak nevím zda to mám udělat jak doporučuje výrobce nebo to dát do stejné výšky uší.Co vy na to nikde jsem nic přesnějšího nenašel.

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Proč je neposlechneš?

(upravil jardabradler 16. 2. 2016 12:22)

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

No prave ze je chci poslechnout ale raci jsem se zeptal jestli to je opravdu tak jak pisou..Ale jeste mam jednu moznost AVrko umi zapojeni bi-amping,tak ze se sloupy zapojí na predni a surround back tudiz se pripravim o 7.1 a bude jen 5.1 ale za cenu lepšího zvuku na predku.Je opravdu znát zapojeni bi-amping oproti klasice?

(upravil orl433726 16. 2. 2016 13:27)

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

bi-amping hraju 20let - 2x DPA 380 ale nevím jestli bych to na sto pro vždy poznal.

Od kdysi domácího kina jsem definitivně odešel. Věrnému zvuku je to na hony vzdáleno. Toť  můj názor

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Přesně, taky jedu na bi-amp (dříve i tri-amp) režimu, ale spíš z praktických důvodů (přecijen čas od času vyměním měniče v reprosoustavách atd.) a pořád řešit nové vyhýbky je nepraktické. Nicméně myslím, že mezi pasivy se správnou vyhýbkou a bi-amp aktivy bude rozdíl v kvalitě zvuku zanedbatelný, spíš ten aktiv má trochu jiný charakter... nevím jak ho přesně popsat. Jestli tomu obětovat dva kanály ze 7.1 ??... já bych je klidně obětoval. Ani 5.0 jsem nikdy extra nevyužil, ale to je subjektivní věc.

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Tak ja jsem prave těch 7.1nikdy neslyšel v domácích podmínkách takze to taky nemůžu posoudit.No v březnu je výstava High end v Praze 12.3.2016 tak se tam zajedu podívat urcite budou mít poslechovky tak bych si v tom mohl udělat pořádek.at vim jak se rozhodnout.kabely asi roztaham to uz me těch par metru chranicky nezabije a pak se uvidí.Jinak tedy tu výšku zadních surroundu mam asi dodržet jak pise výrobce. A jeste dotaz k předním když mam šířku obýváku 4metry bedny mam postavené tesne na krajích mistnosti?Můžou tak byt?v planku zas ukazujou v 1/3 od kraje steny ale to me zas nevyjde kvůli nábytku.Ale odskouset to muzu posunout je blíž zdali se neco zmeni.

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Myslím že výrobce ti radí jak nejlépe jeho výrobek používat, proč by ti radil špatně. Naopak chce aby ti to hrálo co nejlépe a případná návštěva aby žasla jak že dobře ti to hraje a co že je to za dělo- abych si ho taky koupil.

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Dobrá,ale řači bych pár názoru od někoho kdo už to má rozestavěné a odskoušené přeci jenom realita je někdy jiná než to co je na papíře. Takových DIYerů tu je tak si myslím že by jich pár mohlo mít DK z AVrkem v 5.1 či 7.1 neboli dokonce víc?tak bych byl rád kdyby se podělily o zážitky. smile

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

přiznaně NEobjektivně... Ještě jsem v běžném obýváku neslyšel vícekanálový systém, který by mě přesvědčil, že to je něco co chci pravidelně používat. U sebe jsem došel nakonec k tomu, že mám vlastně z filmů lepší dojem jen ve stereu a že mě surroundy spíš ruší než že by dělaly dojem prostoru tak šel pětikanál z domu. Jasně že v uzpůsobeném prostoru, kde si s tím člověk vyhraje opravdu do detailu a samozřejmě tomu odpovídajícím systémem to funguje... ale to už je asi jiná liga.

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

ondra.klofat-Tak je pravdou že zatím co poslouchám filmy jen z přednímy repro +centr+sub tak je to vpohodě a kolikrát mě fakt přijde že ty zvuky lezou zezadu jako kdyby tam ty surroundy byly.A zas na druhou stránku jde taky o zvyk když celou dobu jsem poslouchal jen telku a tak není divu že když si pořídím kino a mám vzadu navíc repro z kterého lezou zvuky tak to asi chvilku bude trvat než si zvyknu. já tedy dřív spíž manželka řve že to řve rofl ale tak taky už si zvykla,takže vpohodě.Nebo spíše Musela smile

(upravil ondra.klofat 16. 2. 2016 21:32)

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

jojo.... určitě to bude i o zvyku.... já si nezvykl big_smile nebo spíš jsem tomu nepřišel na chuť a bylo to zbytečné to mít

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

ondra.klofat-Třeba na to taky přijdu,a třeba ne. Každý si tím musí sám projít než něco zjistí.

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

to každopádně smile

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Kdysi tady ještě ani surround žádný nebyl. Já poslouchal ARD z Hohen Bogenu a když v detektiv u auta zavřel dveře tak mi málem vypadl reprák z bedny. Tak to byl začátek konce. Ukázky na CD byly tenkrát v pohodě ale co lezlo z filmů tak to většinou bylo založeno na šoku. Párkrát jsem si nyní zašel do kina na - profi ozvučení - a to mě v tom jen utvrdilo. Na kravál si určitě zvykat nechci a nebudu. Proto jedině stereo.

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Nemyslím že vícekanálové systémy jsou o větším kraválu... resp. při správném použití by tomu tak určitě být nemělo. Zvuková produkce filmů je samozřejmě věc druhá, ale s tím těžko něco někdo z nás udělá. Jestli to člověk poslouchá na stereu nebo 5.1/7.1 atd. na tom v podstatě nic nezmění... kravál jde udělat stejně tak i na stereu, v tom ten problém nebude.

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Tak každopádně i dobré stereo dokáže udělat divy.Jinak kravál to nějaký dělá v kině je to to samé ale zase doma jsem pánem a můžu si to pouštět jak chci jak nahlas a tak.No každopádně díky za rady.A taky každý má jiný názor někomu se to líbí někomu ne,mě teda ano.jinak souhlas s ondrou.

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Já doporučuji raději zapojení i zadních efektových kanálů a vykašlat se na bi-amping. Osobně mám raději zvuk v podání 7.1 (dříve 5.1) než ve stereu a to i běžnou hudbu z CD (tedy dnes už jen FLAC). Pokud to nepřeženeš s hlasitostí efektových kanálů, tak dnešní procesory umí doplnit klasické stereo o ještě lepší a hlubší prostor. Myslím, že mám slušný aparát, který hraje dobře i v čistém stereu, ale s využitím těch efektových kanálů se mi to líbí víc... je to věc vkusu...

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Hudba v 5/7.1 ..., první efekt je "mindblown", koukám s čelistí na zemi jakej to má prostor atd. Ale po čase to omrzí a stejně většina lidí dojde k tomu, že stereo signálu je ve stereo systému prostě líp, bez nějakého umělého dpoočítávání atd. Samozřejmě, že záleží na konkrétním recieveru jak méně nebo více šikovně to dopočítává, ale stále je to takové vaření z vody. Když je třeba koncert smíchanej přímo do pěti/sedmi kanálů, OK, ikdyž ani to bych asi nemusel mít pořád, ale prostě když to tam přímo není, tak to nebude díky nějakému univerzálnímu algorytmu nikdy ono.

Přirovnal bych to asi k přepočítávání obrazu do 3D... člověk si to vyzkouší, mrkne na své oblíbené filmy s brejlema v takovém pseudo 3D, chvílema je to i třeba dobrý, a pak zjistí že placatý je to stejně hezčí smile

Zároveň uznávám, že je to subjektivní a že fakt nejsem příznivec vícekanálů. Asi jsem ještě neslyšel nic, co by mě natolik přesvědčilo.

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Ondra.klofat - naprostý souhlas. Taky jsem se to snažil pochopit.

(upravil jardabradler 16. 3. 2016 19:54)

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Tak já mám jasno v sobotu jsem byl v praze na Audio Video Show a poslechl jsem si 5.0 koncert 7.1 koncert v DTS-HD Master a rozdil byl znat pak tam pustil San Andreas v 7.1.DTS-HD Master.Takže musím říct že se mi to zalíbilo velmi,poslouchal jsem to od firmy Audio Visual Technology Reprosoustavy byly RIHA Tera jejich výroba.Měniče používají Seas.Pouštely to přes Multikanálový relátkový předzesilovač RIHA PRE-M7.1-2 a jako zdroj signálu byl OPPO 3D/4K Blu-Ray BDP-105D.Pán co u toho byl tak byl konstruktér který spolupracuje z nějakým hudebníkem jméno si nevzpomenu,A docela si chválil ten multikanál  že je to nejjednoduší v tom že nikde nic neladíte tak jak to dostanete nahrané tak to přehrajete.což má pravdu přeci nechci hodinu neco ladit než si pustím film.


Sonorous
JJ kabely jsou už natahané tak jen vyrobit reprosoustavy.


http://s21.postimg.cc/l6ijrgag7/kino_studio_1.jpg

Příspěvky [1 až 20 z 36]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£