Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Náhrada za ARN 312

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

(upravil Kamca 24. 2. 2016 20:38)

Téma: Náhrada za ARN 312

Neví někdo čím nahradit tento reproduktor? Objem skříně je 110l BR. Nejlépe 15" rep.

Re: Náhrada za ARN 312

proč nahrazovat dvanáctkové ARN nějakou patnáctkou? to je do subu nebo do třípásma?

Re: Náhrada za ARN 312

Do třipásma...

Re: Náhrada za ARN 312

Tak i pokud by se podařilo vyřešit fyzické napasování nového repráku do stávající bedny (přecijen rozdíl mezi 12" a 15" je cca +7cm průměru, což je relativně dost). 110L objemu by pro 15ky problém být neměl... to je ještě vcelku OK, ale bude to každopádně znamenat novou vyhýbku. Proč vlastně chceš ARNko dávat pryč?

(upravil Kamca 24. 2. 2016 22:18)

Re: Náhrada za ARN 312

Zatím na něj hraju jen se tak ptám kdyby náhodou se odporoučelo celkem hřeje kmitačka přes vrchlík to je citelně znát.Koupil jsem ho starší a nevím kdo to jak trápil.
Tady jsem našel i 12" co by tam vlezla.
http://www.prodance.cz/12ps76-4ohm.html

Re: Náhrada za ARN 312

Tak pokud by se odporoučelo, bude nejjednoduší sehnat jinou ARN312... občas se něco vyskytne. Nevím jak moc hřeje, případně jak moc má hřát... ale pokud je v tomto rozdíl mezi levou a pravou bednou výrazný, tak by to na nějaký problém naznačovalo, to je pravda.

Re: Náhrada za ARN 312

Jedná se jen o jednu bednu taková aktivní poslechovka do dílny nebo na zahradu smile

Re: Náhrada za ARN 312

jasné wink tak prostě asi bych to řešil až to odejde... některý reproduktory se prostě hřejou tak, že to je cítit i přes vrchlík, takže to nemusí být nic výjmečného.

(upravil Kamca 24. 2. 2016 22:39)

Re: Náhrada za ARN 312

Jo super smile díky za konzultaci.Víš jak ono se to hřeje a ještě nezačalo léto co teprve až se to dostane do pořádné zátěže smile)

Re: Náhrada za ARN 312

Co s tím udělá rozdíl léto/zima si netroufnu odhadouvat. Sice ano... může se to stát. Utavil jsem loni cívku u PA subwooferu (už byl trocu načnutý) - hrál na slunci celý den když ve stínu bylo 37℃, tak už si na tohle dávám pozor, ale v normální situaci a pokud je reproduktor OK by to nemělo znamenat problém. Cívka reproduktoru sama o sobě může mít i přes 100℃, pak hřeje samozřejmě slušně i magnet atd. (alespoň u PA), u Hi-Fi to nebude až tak extrémní ale cca 70℃ na cívce je i v této aplikaci dost dobře možné. To jak dobře/špatně se cívka chladí je věc konstrukce... takže teplo samozřejmě od cívky do zbytku měniče přecházet může.

Re: Náhrada za ARN 312

Jak velký vliv na ozvučnici má parametr Vas?Musí se ozvučnice podle tohoto údaje dimenzovat?

(upravil ondra.klofat 25. 2. 2016 22:05)

Re: Náhrada za ARN 312

VAS je dokonce pro dimenzování ozvučnice jeden z nejdůležitějších parametrů. Vas - jinak také ekvivalentní objem - odpovídá objemu vzduchu vytlačeného reproduktorem.

Další popis např. na repromania.cz:
Vas [l] - Equivalent air volume - Ekvivalentní objem

Ekvivalentní objem je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici, který by měl stejnou poddajnost jako hodnota Cms daného reproduktoru. Je to v podstatě informační parametr, který nám napovídá jak velký objem ozvučnice příslušný reproduktor potřebuje. Čím větší parametr Vas, tím větší ozvučnice budeme potřeba.
Nepleťte si ale ekvivalentní objem s doporučeným objemem ozvučnice, to je něco zcela jiného, doporučený objem ozvučnice závisí ještě na několika dalších faktorech.

Re: Náhrada za ARN 312

Děkuji za vysvětlení. Pořád tak pokukuji co by se hodilo jako náhrada.Ještě mám zmatek ve výrobcich repro na prodance jich je tolik,že se v tom pomalu ztrácím.Zn B&C ??je tam v 15" a ma Vas 154l já mám 110l je to velký rozdíl?

Re: Náhrada za ARN 312

Vas neudává doporučený objem ozvučnice!!! Takže ano... je to dost rozdíl. Z toho co jsem našel by ARN312 měla mít Vas:263.3 l. Stále nevím, proč dávat 15" místo 12"... resp. cokoliv jiného než ARN312 bude vyžadovat jinou vyhýbku.

Re: Náhrada za ARN 312

Mám pořád takový pocit,ža ta 15 víc rozpumpuje hrudník než 12 smile ale pak to vytáhnu ven a oboji stejně umře....

(upravil ondra.klofat 25. 2. 2016 23:06)

Re: Náhrada za ARN 312

Ano....obecně se to může zdát jako smysluplné, častokrát tomu tak bývá, ale není vše jen o průměru membrány, ikdyž samozřejmě ne že by to nebylo zásadní. Jen prostě... celá soustava, která je takhle nějak navržena aby fungovala půjde tou změnou z odpuštěním do kytek, pokud se to neudělá správně. Nejde jen vzít basák a dát tam větší a očekávat že to automaticky bude o to víc kopat a o to líp hrát.

Re: Náhrada za ARN 312

Jednou se s tou výhybkou stejně musím poprát...:-)

(upravil ondra.klofat 25. 2. 2016 23:12)

Re: Náhrada za ARN 312

Ano, ale vyhýbka se dělá na míru konkrétním reproduktorům v konkrétní ozvučnici, na základě měření... změníš jedno z toho a můžeš stavět vyhýbku novou. Samozřejmě... jde použít nějaká univerzální koupitelná vyhýbka... ale výsledek nebude stát za nic.

pokud ti jde především o to, aby to pořádně "kopalo" pak to stejně pravděpodobně nevyřeší pouze osazení 15". Doporučuju postavit ke stávájícímu třípásmu subwoofer... klidně s 15" nebo i nějakou 12" vhodnou do subu. Práce nebude o tolik víc a dostaneš chtěný výsledek s větší pravděpodobností.

Re: Náhrada za ARN 312

Co si myslíš o tomto typu a značce?
http://www.prodance.cz/15ps100-4ohm.html

Re: Náhrada za ARN 312

Do subwooferu parádní reprák...

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Náhrada za ARN 312

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£