Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Výběr DACu po stoprvé

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Výběr DACu po stoprvé

Zdarvím audio mágy smile

Pro svůj budoucí projekt obměny audiořetězce hledám vhodného kandidáta na DA převodník, a prosím Vás o pomoc s výběrem.

Momentálně mám homemade zesilovač LM3886 a DAC kombinaci DIR9001 a PCM1794A. Jediné, co mi na této kombinaci vadí je, že DIR neumí vzorkovačku 192 kHz.
Chystám se stavět DPA222 + předzesilovač Dispre II od PM, dle úpravy od tubamusic. K tomu asi 4 kanálový přepínač vstupů, jeden analog, dva digitály a gramo - Actidamp MKII od PD. Bedny mám Totemy 100B.

Teď k DACanovi...
Nevím jestli USB vstup, protože bych potom přepínání vstupů musel řešit na I2S a to nevím jak. Další otázka je, jestli bych poznal kvalitativní rozdíl USB modulu od SPDIF z PC.
Asi bych nejradši AK4490 na který pějou všichni slova chvály, nicméně programování je pro mě španělská vesnice, takže bych volil HW mód a to se týká i přijímače SPDIF - tam nevím, jestli bych slyšel rozdíl mezi kvalitními oscilátory, nebo nechat jet IO v PLL.
A nebo se na to mám vybodnout (že bych tím (HW mód a PLL) zabil kvalitu zvuku tak, že si novým DACanem nepomůžu) a nechat stávající kombinaci, kterou mám ověřenou, že funguje, ale změřeno nic nemám...

Co vy na to?

*Jako bych slyšel manželku - co to zas vymýšlíš za ***oviny...

Lukáš

Re: Výběr DACu po stoprvé

WM8805 jako SPDIF přijímač...nejlepší kterej se vyrábí. V HW modu funguje taky a dobře. Za to AK4490 a jestli umíš dobře kreslit, tak bych ti poslal diskrétní výstupní část, kterou bys dal za to jako filtr. Já bohužel nemám čas to dokončit zatím sám sad Ale měl jsem v plánu jednoduchoučkej DAC s WM8805 a AK4490 s diskréním výstupem, možná upgradovatelnej o USB vstup.

Re: Výběr DACu po stoprvé

Diky za info s tim WMkem. No jestli umim dobre kreslit nemuzu posoudit, kazdopadne co jsem nakrelil funguje smile ale rad bych se o to pokusil, nejake zasady navrhu samozrejme znam, plus z datasheetu se da lecos vycist. Kazdopadne bych se do toho mohl pustit, a popripade konzultovat smile

Lukas

Re: Výběr DACu po stoprvé

Záleží co budeš chtít, můžem udělat jednoduchej DAC s WM8805, jednoduchým přepínáním 4 vstupů a AK4490 a za ním vyměnitelný operáky, aby si mohli pohrát. K tomu na napájení analogu DACu nějaký slušný LDO. Základní dacan, kterej roztrhá kvalitou zvuku velkou část trhu.

Nebo tomu pořádně naložit (mám v hlavě nějaký koncepty napájecího systému DACu a tu diskrétní výstupní část), ale pak by schéma a deska musela zůstat mezi náma. Případně bysme prodali pár destiček kdyby tady někdo chtěl. Samozřejmě tady by se jednalo asi primárně o USB verzi, protože SPDIF by nestačil kvalitou.

Nebo můžem udělat první tu jednoduchou verzi a pak tu pořádnou smile Osobně bych byl pro to zatím, než to všechno vySPICEuju.

S deskou bych ti pak pomohl, i kdybys nakreslil jenom schéma. Jsem momentálně v silným časovým presu a tak nestíhám ani to. Ozvi se mi na mail.

Re: Výběr DACu po stoprvé

8805 je ten samej co 8804 jen novější ? 8804 mám nachystanej jako SPDIF vstup do luta Dacu, nepoužiju část DPS s MCU a místo toho přibastlím SPDIF. Jen jsem vymýšlel jak s hodinama, ale myslím že 8804 neuměl masterclock, nebo se pletu ? Respektive, neuměl synchronizaci a musel by člověk na pevno do něj posílat SPDIF s danou frekvencí....

(upravil Dohnalik 24. 2. 2016 13:59)

Re: Výběr DACu po stoprvé

8804 má akorát jenom jeden vstup. 8805 má multiplexer.
U luta DAC to budeš muset řešit jedině vyvedením masterclocku do zařízení co spdif vysílá. Ideálně přes optiku, aby byla zachovaná izolace.

Pokud přiložíme ruce k dílu, můžem udělat ten AK4490 SPDIF DAC smile Mám ho komplet v hlavě, akorát potřebuju někoho kdo to převede do schématu. Byl by to pěknej malej DACan.

(upravil Psykopath 24. 2. 2016 14:07)

Re: Výběr DACu po stoprvé

Osobne bych byl pro obe verze smile na te easy vyzkousim jak hraje AK, a pak bych to porovnal s ultimate verzi big_smile

Odeslan mail smile

Lukas

Edit: nicmene si pohravam s myslenkou, zda tam nedam to USBcko smile ono by melo byt v podstate jedno, jestli to taham 5 metru USB nebo koaxem...

Kazdopadne ted po vymene zakladni desky v pc, jsem si musel vytahnout koax z desky pres odporovy delic, a pri 24/96 se mi ozyvaji v bednach lupance. Pri prepnuti na 24/48 vse bez problemu. Druhy stejny dac, co jede na optice jede bez potizi 24/96. Asi jsem neco zmrvil tim delicem, nevim jestli to je tim, predpokladam, ze zvukovka 24/192 umi, kdyz mi to nabizi jako vystupni format...

Ja to klidne nakreslim i zkusim navrhnout.

Lukas

Re: Výběr DACu po stoprvé

Ahoj a jak to vypadá s displejem?

(upravil Psykopath 24. 2. 2016 16:19)

Re: Výběr DACu po stoprvé

Displej jsem zatim odlozil k ledu, protoze po spocitani nakladu na IO, displeje a dps a dostal jsem se na cenu cca 800 Kc jen za material, coz nevim jestli pri cene toho prehravace ma smysl... resp. jestli to nekdo bude chtit...

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Výběr DACu po stoprvé

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£