Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Nový laser-je potřeba nastavení?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Nový laser-je potřeba nastavení?

Byl jsem požádán o opravu CD přehrávače od Sony.Vzhledem k tomu,že se jednalo o obyčejný  laser KSS213b a přehrávač je kategorie ES,rozhodl jsem se koupit něco lepšího a vzal toto:
http://www.ame.cz/CD-jednotka-KSS213B-p … 10699.aspx
Jednotku jsem namontoval,odzkoušel načtení na jednom originálním a jednom vypáleném CD,vše bez problému.Bohužel po několika dnech se mi ozval majitel že mu přehrávač nečte vypálená CD.
Rád bych se zeptal zkušenějších:Je nutné nějaké nastavení?Počítal jsem s tím že jednotka je již nastavena z výroby.Mohu laseru ublížit když "přidám" na trimru?

Re: Nový laser-je potřeba nastavení?

Mal si vcelku štastie že ten náhradný laser fungoval na prvý pokus,  pokiaľ zrovna nestojí  nad 3000 kč  tak sa jedná vždy o čínske náhrady , ktoré občas funguju ,  väčšinou však funguje spolehlivo  1 / 5 tich ,  sám som nahrászal KSS210 nejakoz za 20 EURO a musel som doladiť východziu nulu - offset .   Pokial ti to fungoval na prvý krát dobre a teraz prestalo , tak asi slábne lúč predčasne a je nutné ho vyreklamovať .  Točenie trimru na emisiu bez patričného vybavenia zmysel nemá.

Re: Nový laser-je potřeba nastavení?

Neřekl bych že slábne,spíš čte jen to slušně vypálené a horší kopie ne.Je mi jasné že je to čínská náhrada,ale proto jsem bral ten co je třikrát dražší než ten nejlevnější doufajíc že to bude alespoň kvalitnější alternativa.

(upravil ravenman 15. 2. 2013 22:54)

Re: Nový laser-je potřeba nastavení?

Tým si si odpovedal sám, je jasné že na lacné CDR média z nekvalitnou vrstvou a velkou rýchlostou pálenia (nad 8X) dochádza k nadmerným vibráciám a nerovnostiam plus nové plastové napaľovačky majú sami o sebe mizerné mechanické a technické vlastnosti. Treba kupovať mini. Verbatim / JVC médiá a nepáliť rýchlejšie ako 4 či 8 X. Dneska sa už pomerne sere na výrobu CDR, vyrábajú to traja velkovýrobci a všetkci od nich nakupujú a preznačujú , jedina istota je originál TAYO YUDEN JAPAN a Mitsubishi Chemicals . len za to treba priplatiť

Čo sa týka tých cien , to si len priplatil  niekomu do vrecka , všetky sú viac menej od jedného dvoch výrobcov , dokonca niektoré eshopy majú tú drzosť napísať že originálne JAPAN optiky za 30 - 50 EUR , pritom je to hnusný pájc , už na foto vidieť že tá optika je zošrobovaná krížovými skutkami namiesto imbusov a hviezdíc  čo je teda maximálne vtipné a amaterské .  Jemná pravá japonské mechanika nikdy nepoužíva bežne skrutky smile

Re: Nový laser-je potřeba nastavení?

Optej se u dodavatele optiky, jak se staví k zásahu do trimru na ní.

Ten CD player nemá žádné nastavování při výměně, ani třeba v servisním menu ?

Web

Re: Nový laser-je potřeba nastavení?

Ano,do Ame se kvůli tomu chystám napsat.O nastavování nic nevím,do manuálu jsem se totiž nekoukal,neb jsem s žádným nastavováním nepočítal.Zřejmě to byla chyba.

Re: Nový laser-je potřeba nastavení?

Dobrá shoda náhod, zrovna jsem dělal Marantz CD6002 a zajímalo by mě to samé. Je tam KSS213C, CDP nemá žádné trimry, v celém přístroji je jen ten jeden trimr na laseru. Laser vede do DSP od Toshiby, ze kterého už leze rovnou I2S,analog a SPDIF. Serviska dostupná na netu se zmiňuje polovinu stránek o upgrade SW, o nastavení laseru tam není nic, ani podobný CD6000 nemá nic o nastavování, v servismenu je v podstatě jen možno otestovat jestli se hejbe čočka, svítí segmenty a reagují motorky - tak to má asi nějakou automatiku, která si vše nastaví sama. Zatím mi to tu už pár dnů funguje big_smile Optiku jsem koupil is částí mechaniky v TS NOVA.

Re: Nový laser-je potřeba nastavení?

Tady na desce taky žádný trimr nebyl.Kdyby jo,nešel bych do toho.Už se mi tu válí jedna věž s novým laserem,nebyl jsem schopen to nastavit.

Re: Nový laser-je potřeba nastavení?

Ono to mnohdy ani bez spešl přípravků od výrobce a test CDčka nastavit nejde... Já se už delší dobu vrtám v jednom starým luxmanovi, s digitálním škopkem 25MHz ani ta smyčka nejde dobře nastavit, "piky" nastavuju víceméně spíš podle oka, na tom škopku jde pěkný tvar zobrazit a nastavit jen velmi obtížně, některé trimry vyžadují pro nastavení speciální přípravek a přístroje. sad

Re: Nový laser-je potřeba nastavení?

Oficiální vyjádření AME:
Dobrý den,

u vypalovaných CD se nejedná o standardní formát záznamu a žádný z výrobců negarantují jejich čtení. 

Moc mi pomohli...

Re: Nový laser-je potřeba nastavení?

Pánové,vytáhnu tohle staré téma:Přistálo mi na stole kombo od Toshiby,závada je mrtvý laser PVR-502W.Nový sice stojí pár korun,ale narazil jsem na netu na zmínku že je potřeba nějaké nastavení v servisním menu a já nevím jak na to.Samotný laser nemá žádné nastavovací prvky.Poprosil bych vás o nějaké rady abych věděl jestli mu mám na to kývnout nebo ho poslat někam jinam,díky...

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Nový laser-je potřeba nastavení?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£