(upravil mechanik 27. 4. 2014 19:37)

Re: Galerie DIY kabelů

Tak aspon vieme že to neni tým striebrom big_smile kedže RG213 je medený a RG214 strieborný (postriebrený)... Ked som bol v BISaudio v BB tak tvrdili že so striebrom im to hralo príliš analyticky, že to malo vela výšok a basy boli tvrdé smile

Re: Galerie DIY kabelů

RG216 nebrat, díky malému přůřezu má slabé basy a výsledný zvuk je o ničem. RG214 už je o něco lepší ale pořád to není ono. Pokud koax tak fakt dělo velkého průřezu, je jich víc. nejlepší je pak P.Dudkem doporučovaný, blbě ohebný vlnovec...

Web

(upravil mechanik 27. 4. 2014 20:18)

Re: Galerie DIY kabelů

To už sa musí každý rozhodnúť či mu to stojí za to, 15mm trubka na ktorú sa aj tak musia z každej strany naspájkovať kábliky a aj tak to už vždy vyzerá len ako trubka s banánikmi smile Hlavne som sa bál toho že ked to bude odpájať od reprobedni tak si na strane o 2 metre dalej vytrhen prípojky z koncáku a ešte ho pri tom poškrabem.

https://i.postimg.cc/vDcP4yC9/2173872.jpg

(upravil jardag69 27. 4. 2014 21:04)

Re: Galerie DIY kabelů

REEB nic ve zlém, ale zkus si najít kolik by měl odpor 3m dlouhý kabel z té 214.
Napovím ti jen, že podle dat výrobce má tyto parametry http://www.ges.cz/sheets/r/rg214u.pdf
Ten vlnovec je lepší, ale má to jiný důvod.
Místo vlnovce jsem zkusil Aircom a je to pravda zase o kousek dál než to RG, ale je to klump neohebný
http://www.cbdx.cz/fotky/100/10372_acp_1.jpg
Netvrdím, že kabely jsou nejdůležitější, ale pokud je jejich výměna slyšet, tak jsem pro, dát nejlepší možné a pokračovat v bádání jinde.

(upravil reeb 27. 4. 2014 22:41)

Re: Galerie DIY kabelů

Píšu že RG216 má malý průřez, je to znát i když to porovnáš s obyčejnou dvoulinkou 2x4mm2 .S tím jsem experimentoval před dlouhou dobou (10let?), zesilovač DPA380 (stabilní), bedny Shan E520.. slyšet to bylo, odpor neodpor. Si to zkus.

Web

Re: Galerie DIY kabelů

216 nemám. Zkusil jsem si jiné. Veškeré dvoulinky, pletené pomlázky a podobné pokusy, bez ohledu na průřez, jsem vyhodil.
Největší průřez jsem myslím zkoušel něco přez 16mm2. Nejlepší co mám, je ten Aircom, ale je to neohebné.

(upravil stiglitz 16. 2. 2016 16:41)

Re: Galerie DIY kabelů

Tak jsem si dneska udělal chvíli, jestli tedy uslyším nějaký rozdíl, a docela jsem koukal. Zapojil jsem na střídačku 1.5mm reproduktorovou dvoulinku, a pak to co mám, tj kabel vyrobený z přívodu k el. pumpám k řízení v autech, to je postříbřená měď, 5mm. po přepojení na běžnou dvoulinku jsem si hned uvědomil lehkou zastřenost, a kupodivu - ztrátu prostorovosti. Jednoduše s dvoulinkou bylo všechno o poznání plošší. Ono při Heavy metalu to tolik znát nebylo, ale pak jsem vyměnil pár cédéček...
jestli to bylo průřezem, nebo tím postříbřením, nebo dílem obojím, nevím.
Takže já názor mám, jestli se někdo dohaduje, zda je kabel komponent, já tvrdím že jo.
Kdybych zkusil třeba RG58, což je tenký koax, jak na to? Myslím, že bych zkusil ne táhnout to jedním, ale dva, je to tenké, ale plus jenom jádry, a oplety mínus, nebo jedním jádrem plus, druhým mínus, a opletem taktéž?

Re: Galerie DIY kabelů

Jediný, kdy by to bylo objektivní, by bylo, kdyby jsi seděl se zavázanejma očima a někdo přehazoval kabely a říkal, kdy tam ta zastřenost je a kdy ne.To by se zapisovalo a pak by se zjistila nějaká korelace. Jinak je to pouze dojmologie a placebo.

Web

Re: Galerie DIY kabelů

Jak by mohlo být něco téměř nezměřitelného, slyšitelného?

Re: Galerie DIY kabelů

S tím se dá jedině souhlasit.

Re: Galerie DIY kabelů

hranatybraska, antonio, orl433726, co máte nataženého k bednám, jestli stačí jedenapůlka dvoulinka? Jestli to tedy není znát, tak bych ji dal, je totiž tenká, a prima ohebná. To není ve zlým, probůh.

Re: Galerie DIY kabelů

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=21850

Web

(upravil Dohnalik 18. 2. 2016 16:28)

Re: Galerie DIY kabelů

To, že kabely k bednám nejsou měřitelný není pravda...Jenom to neuvidíte na THD a podbných blbostech smile Kolik lidí tady měřilo impulzní odezvu beden, resp vliv kabelů na ni? Frekvenční charakteristika řekne akorát kde to bude hrát, ne jak to bude hrát...

Re: Galerie DIY kabelů

Dohnalik, kašli na to smile Často mám rozpísaný nejaky príspevok, tu som mal už druhý krát ale pred odoslaním ho radšej zmažem, kašlem na to... Ľudia čo budú súhlasiť, tým to človek hovoriť nemusí a ludia ktorí tomu neveria nechcú a nič neskúsil alebo nemajú ani na čom poriadne skúsiť budú stále písať to svoje. Ako tie večné dohady o vplyve výkonného koncáku na zvuk, o vplyve SR na zvuk, jitteru pri digitále a podobne. Bežne merané parametre o zvuku ktovie čo nepovedia ale kto to skúma do hlbky sa k nejakej pravde doberie...

Re: Galerie DIY kabelů

Já jsem to dneska zkoušel znovu, připojil jsem jednu škatuli tou jedenapůlkou, druhá byla stávající cca 5mm postříbřenou mědí, a je to slyšet, jsou pasáže, kde to slyšet je. Není to tak zastřený, je to živější. Na těch kabelech, na izolaci jsou nápisy DRAKA DE, je to z aut, ve fabrice renovujeme el. posilovače řízení, tohle se kdysi házelo do šrotu, něco jsem si oddělil, bylo mi to líto. Dnes už se to sbírá, coby druhotná surovina, firma nějaká za to platí, i jiný věci z těch pump...
Musel jsem je nastavit, protože jsou pouze asi metr dvacet, je to napojený a vypadají nevábně, červená a hnědá žíla. Ale průřez mocný.
Zatím je tam nechám, jenom jsem chtěl něco zbastlit, třeba křížovou dvojku, ale nevím, jestli bych docílil něčeho lepšího.
Nehádejte se, pánové...

Re: Galerie DIY kabelů

Takže pokud bych třeba v bednách měnil jeden z repráků (měřením jsou si i kusy z jedné série toho nejpreciznějšího výrobce mnohem odlišnější než tlustý/slabší kabel), předpokládám, že mi z fleku řeknete, který je který? big_smile

Re: Galerie DIY kabelů

Ano, 50 slepých pokusů ze 100 určí správně a vo tom to je lol

Web

Re: Galerie DIY kabelů

Pokud mám delší dobu naposlouchané svoje bedny, pak po havárii zesilovače odhulím repro, vyměním ho, jsem si téměř jistý, že to hned poznám, že došlo ke změně.
Byl jsem ke kabelománii skeptický, ale přesto jsem si doma udělal kabel k bednám z RG213. Celou dobu co jsem ho měl, jsem byl pořád nějak nespokojený s poslechem a to delší dobu, přitom do té doby TSK1024 podával pro mě vyhovjící výkon smile Až když jsem se vrátil po měsíci provozu na RG213 zpět k původnímu TSK1024 byl jsem doma. Hifisti ho sice doporučují (teda spíš jeho postříbřenou verzi RG214) ale mně zvuk s ním něčím sral. A bylo to opravdu jen tím kabelem.

Re: Galerie DIY kabelů

S tím novým reprákem bych to chápal tak, že když člověk vymění starý, za nový NEROZEHRANÝ kus... OK, to pozná prakticky každej. To že se mi někdy doma zdá že L nebo P hraje trochu jinak, ikdyž tam pustím mono nahrávku atd. bývá teda alespoň u mě jen nějakej vsugerovanej dojem a během chvíle jsem schopnej mozek přesvědčit, že je to klidně přesně opačně big_smile

Kabely jsem poznal pouze ve chvíli, kdy původní průřez byl poddimenzovaný vzhledem k výkonu který tam šel... od určitého průřezu nahoru je to pak už dejmetomu pro nás "polohluchý" což je si myslím 95% lidí, nepoznatelný. U PAčkových satelitů kam jde dejmetomu 300W/8ohm jsem zkoušel různé kabely od 2x1,5 přes 2x2,5 (které používám trvale) až po 4x4 do kříže, a rozdíl nijak dramatický. Čemu důraz dávám, jsou signálový kabely,... ale tam bude těch faktorů, který to ovlivní asi víc.

Re: Galerie DIY kabelů

K bednám mám nataženo to co mi kdys pak Kazzatel poradil. A to ostatní je jen můj názor.