Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Laboratorní zdroj pro konstrukce s elektronkami

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Laboratorní zdroj pro konstrukce s elektronkami

Ahoj, doufám, že jsem něco nepřehlédl, ale nenašel jsem žádný podobný thread. Kdyžtak mě prosím jen odkažte, nehledal-li jsem správně. Všimnul jsem si, že je tu pár lidí, kteří stavějí lampové věci a zajímalo mě, jaký používáte při testování napájecí zdroj. Máte všichni něco jako BS 275 nebo BS 208-U? Nebo máte zásobu síťových traf v šuplíku a ad-hoc s spíchnete zdroj pro konkrétní zapojení? Případně nějakou vlastní konstrukci? Hledal jsem trochu po netu, ale našel jsem jenom pár vesměs nedůvěryhodnejch konstrukcí, nic co by aspoň přibližně splňovalo moje představy o decentním napájecím zdroji.

Už dlouho jako dočasná nouzovka - Alesis IO2 | Philips CD751 | Dual 510+Shure M75D --  Kenwood KA 8150 -- různé OB experimenty

Re: Laboratorní zdroj pro konstrukce s elektronkami

ahoj,

používám starou dobrou BS 275. Je to novější vydání, má polovodičový usměrňovač a místo 6L50 jsou zde osazeny EL34. EL34 jsem vyndal a s úspěchem používám místo nich ruské 6P3S, které jsou sice v daném osazení mimo datasheet,ale drží už přes rok. smile

Re: Laboratorní zdroj pro konstrukce s elektronkami

BS275 mám taky, ale nepoužil jsem ji ani jednou. V našich končinách se ještě občas vyskytují těžkotonážní UIP1 (0-600V 600mA + pomocná napětí). Dají se ale pořídit celkem lacino moderní zdroje, na některé účely stačí taky klasické řešení regltrafo + trafo + usměrňovač a filtr.

BTW, nedávno jsem prodával dost moderní zdroj Sorensen 0-600V a před pár lety 0-300V 0-1,5A, zájem z CZ končin nulový, šly do blízkého zahraničí.



http://ema.sweb.cz/docasne/GU%20test.jpg

Web

Re: Laboratorní zdroj pro konstrukce s elektronkami

@peedros to celkem chápu, při ceně a dostupnosti slušnejch EL34

@Sendy díky za inspiraci, uvidím jestli narazím na něco co si budu moct dovolit wink

Už dlouho jako dočasná nouzovka - Alesis IO2 | Philips CD751 | Dual 510+Shure M75D --  Kenwood KA 8150 -- různé OB experimenty

Re: Laboratorní zdroj pro konstrukce s elektronkami

T.K. nedávno nabízel HP177A (0-500V) za tisícovku, myslím že i tady v inzerci...

Web

Re: Laboratorní zdroj pro konstrukce s elektronkami

To zní optimisticky, budu se dívat jestli se něco neobjeví. Do tý doby zůstanu u svýho velmi hrubýho řešení - 6x 45V neřízený, jen usměrňovač a filtr. Možná bych ho moh vylepšit tátovým regulačním autotrafem, stejně ho nepoužívá wink

Už dlouho jako dočasná nouzovka - Alesis IO2 | Philips CD751 | Dual 510+Shure M75D --  Kenwood KA 8150 -- různé OB experimenty

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Laboratorní zdroj pro konstrukce s elektronkami

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£