Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 6)

Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 101]

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

Minimálně Yoda odtud to už dělal, není to slepený papír, takže od sebe by to jít mělo. PP lze nahradit čímkoli tomu podobnýmu, pokud tomu neuděláš zakulacený nebo špičatý tvar, stačí jen vložit něco, co bude v úrovni konce formeru - toho AL nosiče, ono to totiž podobně dobře funguje prostě bez PP, ta prachovka to všechno kazí a ve výrobě ji měli dát co nejmenší, ale design prodává...

Prvně bych se pokusil zkombinovat WG-300 s IRT, neměl by to být problém, IRT ale neznám, ale nemyslím, že by to mělo být horší než DT-300. Co mě osobně zajímá je TPA XT25.

(upravil Kocour 16. 2. 2016 16:05)

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

Antonio, tu TPA jsem uz mel doma. Prislo me to mechanicky jako spatne provedena a rozstredena Vifa XT25. Da se to sice snadno rozebrat na kousicky a tunit do zblbnuti, ale zrovna stredit to nejde, pokud by clovek neodrezal stredici trny.
Frekvencku jsem tomu samotnymu nemeril, ale ve WG300 to bylo v podstate rovnoceny s XT25 ve stejnem WG. Zkresleni ale bylo vyssi. Nekde jsem tu na to daval vlakno. Impedance kazda jina a spatne, asi jako DT300. Rekl bych ze dost zalezi jake kusy si clovek vytahne. Jsem je vratil. Hral jsem si s tlumenim a stejne jsem oba kusy nedostal ani na stejno ani dobre.

Marvin - WG ma hrdlo 38mm, da se zbrousit na 40-41mm. Zmet ten IRT, jestli ma kolem kopulky podobny prumer, pak by to mohlo pasovat.

ruzne DIY repro

Web

(upravil stiglitz 16. 2. 2016 16:14)

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

Jestli múžu, vrátit se ke konstrukci, kdybych to měl já řešit, vyříznu čelo přímočarkou, a udělám nový, vypadá to, že v bedně nejsou příčky. Tak by bylo nový, s osazením, a třeba silnější, s měniči už u sebe. To zase není až tak drastická práce, stolař Ti to nařeže i se zkosenými hranami.
Holt budeš mít jiný čílko, jestli už nemáš Warnex.
Třeba takhle.
http://www.prag-info.cz/_shop/Dali+Zens … 32728.html

(upravil marvinnrv 16. 2. 2016 18:56)

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

antonio:
Mám jen obavu z toho, že když sundám ten vrchlík, že tam zůstane kroužek po lepidle. Nebo nějaký zbytky toho vrchlíku. Jinak jestli ten hrot může bejt DIY výroby, tak otec dělá v nástrojárně, takže by mi patřičný PP mohl vysoustružit. Jen si neumím moc představit, jak to pod tím vrchlíkem vypadá a jak by se řešilo jeho připevnění? Jako materiál bych asi zvolil silon ... nebo bude lepší třeba hliník? Šel by hezky vyleštit, že by to mohlo i vypadat...

Kocour:
Tak kolem kopulky má to IRTčko pouze 28mm, bude to problém? Menší kopulka do většího hrdla? By to asi mělo co nejlépe navazovat že? Jedině tam taky něco nechat vysoustružit, když už by se dělali ty hroty na IRB.

stiglitz:
To bych asi neriskoval vůbec. Kamarád stolař, který mi dělal tyto ozvučnice, by si s tím asi nějak poradil. Nemyslim si ale, že to pak bude nějakej slavnej výsledek. Ten mi na to sám asi řekne, že než takovou čuňárnu, tak raději ty ozvučnice udělat nový komplet.

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

Nerozumíme si. Čelo by kopírovalo celou tu škatuli, vnější rozměr. Pak vnitřní rozměr by byl velký, jako to co by se vyřízlo, ten by byl nalepen na tom čílku, na části, která by byla vidět. Ta by byla upravená zkosená, já osobně v tom problém nevidím. Navíc by se zvedla tloušťka čela vůbec, což je taky přínos.
Ale, co...

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

Tak teď už vůbec nevim jak to myslíš big_smile .... přední stěna má 22 nebo 25mm teď přesně na milík nevim , ale to mi přijde široký dost. Řezat se mi na tom opravdu nic nechce, neříkám, že to neni další způsob jak to vyřešit, ale zdá se mi složitější, než tam udělat větší díru na WG.
Ono to uříznout, napasovat nové čelo. Pak obrousit a nějak slušně navázet na přehod atd atd. opět to vzít Warnexem. Musel bych objednat aspoň malou plechovku. Zdá se mi to dost pracné. I tak ale děkuju za nápad, nechám ho v záloze. Co ty víš, třeba k tomu nakonec dojde.

(upravil stiglitz 16. 2. 2016 20:56)

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

Jak to popsat... Když vyřízneš čelo, ne odřízneš, což by bylo fiknutí toho celého z boku, a pak to by bylo moc broušení, takhle vlastně budeš řezat přímočarkou obdélník, jako když děláš díru pro dřez, když se vyřízne, budeš mít v bývalém čílku díru rozměr, plácnu 20x40. Takže nové vnitřní čelo bude mít rozměr 19.8x39.8. který zapadne na místo po vyříznutém, s nevhodně umístěnými reproduktory. Na něm bude nalepené větší, vnější, upravené čelo, třeba taky s Warnexovým nátěrem, nebo jiným. Tento nový sendvič s novým umístěním repro, a třeba s jinou barvou, záleží na vkusu, a třeba i s těmi zkosenými hranami se vlepí do bedny, která ti "zbyla". Na staré bedně se nebude muset brousit nic, protože vnější čílko Ti vše dokonale překryje.
Jinak to nepopíšu, sorry.

(upravil antonio 19. 2. 2016 20:27)

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

Kocour: Dík, dobré vědět!

No něco po lepidle tam nejspíš zůstane, proto bych celý kónus zatřel černou barvou. Hliník nebo měď je to nej co můžeš použít, pak cokoli z plastů, oceli bych se vyhl. Hotový obrobek přilepíš chemoprénem, alkaprénem...

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

To by byla docela škoda. Někomu ten žlutý reproduktor přijde divný, mě se ba naopak dost páčí. Rád bych ho tedy ponechal v jeho původní barvě. Proto se bojim ten vrchlík sundat. OK tak to nechám asi vysoustružit z hliníku a ten nechám vyleštit. Chemopren doma nemám, šlo by to i tavnou pistoli? Jen nevim jestli to bude držet dobře, když se pak například zahřeje cívka na vyšší teplotu, aby to lepidlo nepovolilo.

Jinak jak to vidíte s tím WG+IRT (38mm hrdlo na 28mm kopulku)? Mám dvě ty WGčka objednat a testnout to, nebo to bude tak i tak špatně.

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

Na tavnou pistoli se určitě vykašli, ta je dobrá na slepení adventního věnce, ale určitě né na tohle big_smile S hliníkem je někdy problém ten, že pokud nemá elox, tak některé slitiny mají tendenci časem černat a nevypadá to pak uplně hezky.

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

Tak budu muset poříd chemopren. Jinak s tím hliníkem máš asi pravdu. Co po tom vyleštění ho stříknout bezbarvym lakem? Nebo pak ten silon a na to stříbrnou barvu.

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

Jen se připrav na to, že pod vrchlíkem nebude stejný odstín, proto jsem zmiňoval to černění.

S IRT to nevypadá špatně, fungovat to bude.
http://s7.postimg.cc/sz82j80qf/irt10_wg300.jpg

(upravil ondra.klofat 19. 2. 2016 10:36)

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

marvinnrv napsal:

Tak budu muset poříd chemopren. Jinak s tím hliníkem máš asi pravdu. Co po tom vyleštění ho stříknout bezbarvym lakem? Nebo pak ten silon a na to stříbrnou barvu.

Na hliníku lak většinou drží blbě. Jednak má tendenci už při stříkání stékat, a jednak pak stačí sebemenší  škrábnutí, a jde to dolů. Elox povrch zdrsní, a pak se to už lakovat dá docela snadno (návody jak doma eloxovat na netu jsou). Silon by nemusel být špatný nápad... s tím se pracuje dobře, lakovat jde taky v pohodě.

antonio napsal:

Jen se připrav na to, že pod vrchlíkem nebude stejný odstín, proto jsem zmiňoval to černění.

To černé IRB je super, a se "stříbrným" phase-plugem by to bylo ještě lepší.

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

antonio:
škoda toho odstínu, mě se ta žlutá s kontrastem černé bedny prostě moc líbí. Jestli tam však bude ten rozdíl barvy, tak to budu muset tak i tak hodit do černé. Co se na to používá za barvu? Černej inkoust, jak u renovace ARNek?

IRT - tak to je paráda, objednám hned ty WGčka a zkusím to tam napáchat. Jen budu muset sundat ty chromové ohrany, stěma to tam nenacpu, snad odstranit půjdou???


ondra.klofat:
tu eloxaci, bych asi někomu svěřil, nebudu doma dělat laboratoř smile ... nebo pak jedině ten silon na stříbrno. Myslím ale, že ten eloxovanej hliník bude na oko lepší pokoukání ...

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

Inkoust? Za mě barvu na kov, hammerite, lidl, cokoli, ale jestli to bude vzhledný, to netuším.

(upravil marvinnrv 19. 2. 2016 12:20)

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

hammerite? Až tak jo? To musí přeci dost ovlivnit váhu membrány ne?
Ikdyž na duhou stranu se z ní sundá vlastně ta prachovka, které asi bude těžší, než ten následnej nátěr,že?

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

Kolik tam toho tak můžeš dát fakt nevím, gram, dva? Když se koukneš na TVM s a bez laku, nejde to přes tři (a vesměs spíš chyba měření) a to byla extra vrstva laku, navíc stejně to chceš nechat měřit.

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

Jestli je to jedno tak fajn. Koukám, že mají v paletě barev i žlutou. Teď jen otázka, zda by to s ní vypadalo podobně na ten Kevlar. Nebo to opravdu dat raději na černo.


Tento týden se chci vrhnout na ty IRBčka a sejmout z nich vrchlíky, abych mohl odměřit rozměry na výrobu projektylů. Poradíte jak nejlépe na to? Pořád z toho mám trochu bojara. Jaká technika na to bude jen? Opatrně odříznout, použít nějakou chemii aby povolilo lepidlo nebo snad opatrně nahřát horkovzduškou?

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

Tak WGčka dorazily a pracuje se na přechodce pro upevnění IRTčka.
Dnes jsem sundal prachovku z IRB20. Potřeboval bych poradit ohledně vejšky phase-plugu- Průměr jsem naměřil 34,5mm - 35mm. Když opřu hrot posuvky o plochu na kterou se bude lepit, tak měřím 60mm zoroveň se závěsem. Podle mě by bylo ideální udělat to o 10mm kratší, nebo snad ještě méně?

Jaký bude optimální tvar toho projektilu? A, B, C, nebo D?

http://s16.postimg.cc/welnuq8xt/Bez_n_zvu.jpg

Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

Snad to pomůže: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 12#p228412

Příspěvky [21 až 40 z 101]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£